PODPOWIEDZI:

Test Klawiatury Bluetooth do Samsunga Galaxy Tab S

Klawiatura do tabletu to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce mieć mobilne biuro zawsze przy sobie. Jest wygodna, a pisanie na niej szybsze niż na dotykowej klawiaturze. Dziś przedstawiamy urządzenie dedykowane tabletom Samsung Galaxy Tab S - zobacz, czy warto ją kupić.

Samsung cover do Galaxy Tab S 10.5 AMOLED / Chagall (T800/T805) - biała

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wygodna w użyciu
  • Nie uszkadza ekranu podczas zamknięcia tabletem
  • Obsługuje polskie znaki
WADY
  • Cena

Klawiatura jest dość ciężka, lecz absolutnie w niczym to nie przeszkadza. Jej waga spowodowana jest tym, że musi ona utrzymać tablet i nie może odrywać się od podłoża. Wyposażona jest w gumowe nóżki, dzięki którym pewnie trzyma się podłoża. Można umiejscowić w niej tablet zarówno w poziomie, jak i w pionie – co jest istotne dlatego, że niektóre aplikacje nie są kompatybilne z klawiaturą w położeniu poziomym.

Klawiatura łączy się z tabletem i konfiguruje bez najmniejszego problemu. Wyposażona jest w baterię o pojemności 200 mAh. Początkującemu użytkownikowi, który wcześniej nie miał styczności z ultrabookami czy też tego typu połączeniami tabletu z klawiaturą, może sprawiać trudność fakt, że nie ma tutaj żadnego touchpada ani myszki. Trzeba się przyzwyczaić do korzystania z klawiatury oraz dotykowego ekranu jednocześnie.

Klawiatura Bluetooth to rewelacyjne rozwiązanie dla osób dużo podróżujących, nie ma w ogóle porównania między nią, a klawiaturą dotykową – bez wątpienia pisze się na niej o wiele wygodniej.

Urządzenie wykonane jest perfekcyjnie. Wyposażona jest w klawisze funkcyjne, którymi można ustawiać m.in. jasność, przełączyć się między aplikacjami, przejść do strony domowej, wrócić na poprzednio przeglądaną stronę. Bez problemu obsługuje polskie znaki. Po prawej stronie ma kontrolki, jedną od Capslocka i drugą od połączenia Bluetooth. Obok znajduje się przycisk hardwarowy, który jest automatycznie wduszany gdy zamykamy klawiaturę tabletem i wyłącza nam tablet. Po otworzeniu trzeba go włączyć przyciskiem zasilania lub przyciskiem home. Specjalne gumki sprawiają, że po zamknięciu nie ma możliwości, aby ekran nam się w jakikolwiek sposób uszkodził, czy też poobcierał od klawiszy. Urządzenia razem tworzą idealną całość.

W zestawie nie otrzymujemy ładowarki, będzie trzeba użyć tej od telefonu. Czas ładowania to około 2h, a następnie używać jej przez 120 godzin. Na bocznej krawędzi, obok złącza USB znajduje się włącznik i wyłącznik, jeżeli nie używamy jej w połączeniu z tabletem przez cały czas i odkładamy bez zamknięcia, można wówczas tym przyciskiem ją wyłączyć aby się zbyt szybko nie rozładowywała.

Podsumowując, klawiatura to rewelacyjne rozwiązanie do mobilnego biura, sprawdzi się gdy często wyjeżdżamy, ale także wtedy, gdy częściej używamy tablet niż komputer. Dzięki niej pisanie jest wygodniejsze i szybsze. Niestety, jest dość drogim urządzeniem – w tej chwili można ją kupić za około 300 zł.

Film i recenzja pochodzi z kanału Testhubpl

blog comments powered by Disqus
Test Klawiatury Bluetooth do Samsunga Galaxy Tab S