PODPOWIEDZI:

DENON Envaya Mini - Głośnik Bluetooth Do Zadań Specjalnych

Marka DENON to jakość sama w sobie. Dźwięk z najwyższej półki, trwałe materiały i troska o szczegóły. Czy bezprzewodowy głośnik bluetooth DENON Envaya Mini również trzyma poziom innych produktów tej firmy? Czy stanie się nieodłącznym towarzyszem naszych podróży i wycieczek? Przekonajcie się w naszej recenzji!

Denon Envaya mini DSB-100

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Niesamowita jakość dźwięku
  • Trwałość wykonania
  • Żywotna bateria
  • Działa jako zestaw głośnomówiący
  • Jakość marki DENON
WADY
  • Brak ładowarki, tylko kabel
  • Wersja biała łatwo się brudzi
  • Cena (choć współmierna do jakości)

Co W OPAKOWANIU?

Envaya Mini przychodzi do nas w zgrabnym opakowaniu. W środku znajduję się głośnik, welurowy pokrowiec do transportu, instrukcja obsługi i kabel do ładowania sprzętu. Brakuje niestety wtyczki, którą moglibyśmy podpiąć kabel ładowania bezpośrednio do prądu  - najwyraźniej producent założył, że w domu mamy takich na pęczki. Z resztą słusznie.

DENON Envaya Mini - Głośnik Bluetooth

Wygląd

Dostępne są dwie wersje kolorystyczne - biała oraz czarna. Obydwie prezentują się równie stylowo i już na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie drogiego sprzętu. Również technikalia nie odstają od wrażeń wizualnych : podwójne 40mm pełnozakresowe przetworniki umieszczone po obu stronach kolumienki, a także jeden głośnik pasywny o wymiarach 40x83mm zapewniający odpowiednio mocne basy. Całość dopełniona jest akumulatorem pozwalającym na nieprzerwaną, 10 godzinną pracę.

DENON Envaya Mini - Głośnik Bluetooth

Z prawej strony znajdują się cztery przyciski: regulacja głośności, przycisk power oraz play/pause, który pozwala zarządzać dźwiękiem bez potrzeby wyjmowania telefonu z kieszeni. Z lewej strony poza diodą informującą o stanie baterii znajdziemy pod klapką złącze ładowania oraz złącze aux, które pozwoli nam podłączyć dowolne źródło - bez wykorzystania łączności bezprzewodowej.

DENON Envaya Mini - Głośnik Bluetooth

Dźwięk

Moc jest na prawdę zaskakująca. Ten mały przenośny potworek potrafi wytworzyć czysty dźwięk o takim natężeniu, że ze spokojem można rozkręcać imprezy. Zależnie od ustawienia Envayi - pionowo lub poziomo, możemy uzyskać nieco więcej słyszalnych tonów średnich i wysokich lub basów. Te ostatnie czasami mogą dać się nieco zbyt mocno we znaki, ale jest to zrozumiałe - w końcu w tak miniaturowym sprzęcie trzeba iść na drobne kompromisy. Poza tym jakość dźwięku jest bez zastrzeżeń - nawet na ustawieniu maksymalnej głośności płynącej z głośnika nie usłyszymy trzeszczenia i przesteru, co bardzo się ceni. Dźwięk w ten czas nie brzmi tak kartonowo i nie jest przytłumiony, jak ma to miejsce w tańszych produktach konkurencji.

Zobacz Próbki Dźwięku Denon Envaya Mini >>

DENON Envaya Mini - Głośnik Bluetooth

Nie również co się martwić o opóźnienia związane z bezprzewodową transmisją danych. Technologia Bluetooth® aptX® Low Latency sprawia, że maksymalne opóźnienie jest rzędu 32ms i nie przeszkodzi nam w oglądaniu seriali czy teledysków - wszystko będzie w pełni zsynchronizowane i odtwarzane z odpowiednią jakością. 

ART B01 - Mały i Niedrogi Głośnik Bluetooth>>

Funkcjonalność

Dźwięk to jednak nie wszystko, bo liczy się również funkcjonalność. Denon Envyoa Mini wyposażony jest w interfejs bluetooth i posiada łączność NFC, co pozwala na błyskawiczne sparowanie kolumienki z dowolnym urządzeniem wyposażonym w technologię zbliżeniową. Całość przebiega szybko i bezproblemowo. Urządzenie w parę sekund jest gotowe do użycia i to bez naciskania jakiegokolwiek przycisku.

Możliwość puszczania muzyki to nie jedyna funkcjonalność urządzenia. Z małego Denona można korzystać również jako zestawu głośnomówiącego z funkcją redukcji szumów. Ta funkcjonalność działa zjawiskowo dobrze. Dźwięk jest czysty a mikrofon idealnie zbiera nasz głos i przekazuje go do rozmówcy. Również filtracja szumów działa bez zarzutów i jakakolwiek muzyka w tle nie przeszkadza w prowadzeniu rozmowy.

DENON Envaya Mini - Głośnik Bluetooth

Czas życia na baterii jest bliski temu, co opisał producent. 10 godzin nieprzerwanej pracy z pewnością byłoby osiągalne bez ciągłego wykorzystywania łączności bluetooth i słuchania muzyki "na pełny regulator" natomiast korzystanie z tego mini Denona bez ograniczeń kończyło się dla mnie na 9 godzinach nieprzerwanego słuchania muzyki. Ładowanie wynosi około 2-3 godziny i jak na taką wydajność i jakość jestem na prawdę pod wrażeniem.

Podsumowanie

Zbierając to wszystko w całość za około 400zł otrzymujemy wytrzymałą, przenośną, bezprzewodową kolumienkę premium.

To ostatnie słowo jest bardzo wiążące. W tej cenie ze spokojem dostalibyśmy i dwa ciekawe głośniki przenośne, ale marka Denon powinna mówić sama za siebie - jakość dźwięku, wykonania i wszelkich małych stylowych i funkcjonalnych dodatków stoi na najwyższym poziomie.

Nie jest to sprzęt dla każdego, ale jeżeli jesteś w stanie wysupłać z portfela 400zł to zdecydowanie nie zawiedziesz się, drogi czytelniku na Denon Envaya Mini, który jest zdecydowanie bardzo mocnym zawodnikiem w tym kompaktowo-dźwiękowym wyścigu zbrojeń. 

blog comments powered by Disqus
DENON Envaya Mini - Głośnik Bluetooth Do Zadań Specjalnych