DENON Envaya Mini - Głośnik Bluetooth Do Zadań Specjalnych

Marka DENON to jakość sama w sobie. Dźwięk z najwyższej półki, trwałe materiały i troska o szczegóły. Czy bezprzewodowy głośnik bluetooth DENON Envaya Mini również trzyma poziom innych produktów tej firmy? Czy stanie się nieodłącznym towarzyszem naszych podróży i wycieczek? Przekonajcie się w naszej recenzji!

Denon Envaya mini DSB-100

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Niesamowita jakość dźwięku
  • Trwałość wykonania
  • Żywotna bateria
  • Działa jako zestaw głośnomówiący
  • Jakość marki DENON
WADY
  • Brak ładowarki, tylko kabel
  • Wersja biała łatwo się brudzi
  • Cena (choć współmierna do jakości)

Co W OPAKOWANIU?

Envaya Mini przychodzi do nas w zgrabnym opakowaniu. W środku znajduję się głośnik, welurowy pokrowiec do transportu, instrukcja obsługi i kabel do ładowania sprzętu. Brakuje niestety wtyczki, którą moglibyśmy podpiąć kabel ładowania bezpośrednio do prądu  - najwyraźniej producent założył, że w domu mamy takich na pęczki. Z resztą słusznie.

DENON Envaya Mini - Głośnik Bluetooth

Wygląd

Dostępne są dwie wersje kolorystyczne - biała oraz czarna. Obydwie prezentują się równie stylowo i już na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie drogiego sprzętu. Również technikalia nie odstają od wrażeń wizualnych : podwójne 40mm pełnozakresowe przetworniki umieszczone po obu stronach kolumienki, a także jeden głośnik pasywny o wymiarach 40x83mm zapewniający odpowiednio mocne basy. Całość dopełniona jest akumulatorem pozwalającym na nieprzerwaną, 10 godzinną pracę.

DENON Envaya Mini - Głośnik Bluetooth

Z prawej strony znajdują się cztery przyciski: regulacja głośności, przycisk power oraz play/pause, który pozwala zarządzać dźwiękiem bez potrzeby wyjmowania telefonu z kieszeni. Z lewej strony poza diodą informującą o stanie baterii znajdziemy pod klapką złącze ładowania oraz złącze aux, które pozwoli nam podłączyć dowolne źródło - bez wykorzystania łączności bezprzewodowej.

DENON Envaya Mini - Głośnik Bluetooth

Dźwięk

Moc jest na prawdę zaskakująca. Ten mały przenośny potworek potrafi wytworzyć czysty dźwięk o takim natężeniu, że ze spokojem można rozkręcać imprezy. Zależnie od ustawienia Envayi - pionowo lub poziomo, możemy uzyskać nieco więcej słyszalnych tonów średnich i wysokich lub basów. Te ostatnie czasami mogą dać się nieco zbyt mocno we znaki, ale jest to zrozumiałe - w końcu w tak miniaturowym sprzęcie trzeba iść na drobne kompromisy. Poza tym jakość dźwięku jest bez zastrzeżeń - nawet na ustawieniu maksymalnej głośności płynącej z głośnika nie usłyszymy trzeszczenia i przesteru, co bardzo się ceni. Dźwięk w ten czas nie brzmi tak kartonowo i nie jest przytłumiony, jak ma to miejsce w tańszych produktach konkurencji.

Zobacz Próbki Dźwięku Denon Envaya Mini >>

DENON Envaya Mini - Głośnik Bluetooth

Nie również co się martwić o opóźnienia związane z bezprzewodową transmisją danych. Technologia Bluetooth® aptX® Low Latency sprawia, że maksymalne opóźnienie jest rzędu 32ms i nie przeszkodzi nam w oglądaniu seriali czy teledysków - wszystko będzie w pełni zsynchronizowane i odtwarzane z odpowiednią jakością. 

ART B01 - Mały i Niedrogi Głośnik Bluetooth>>

Funkcjonalność

Dźwięk to jednak nie wszystko, bo liczy się również funkcjonalność. Denon Envyoa Mini wyposażony jest w interfejs bluetooth i posiada łączność NFC, co pozwala na błyskawiczne sparowanie kolumienki z dowolnym urządzeniem wyposażonym w technologię zbliżeniową. Całość przebiega szybko i bezproblemowo. Urządzenie w parę sekund jest gotowe do użycia i to bez naciskania jakiegokolwiek przycisku.

Możliwość puszczania muzyki to nie jedyna funkcjonalność urządzenia. Z małego Denona można korzystać również jako zestawu głośnomówiącego z funkcją redukcji szumów. Ta funkcjonalność działa zjawiskowo dobrze. Dźwięk jest czysty a mikrofon idealnie zbiera nasz głos i przekazuje go do rozmówcy. Również filtracja szumów działa bez zarzutów i jakakolwiek muzyka w tle nie przeszkadza w prowadzeniu rozmowy.

DENON Envaya Mini - Głośnik Bluetooth

Czas życia na baterii jest bliski temu, co opisał producent. 10 godzin nieprzerwanej pracy z pewnością byłoby osiągalne bez ciągłego wykorzystywania łączności bluetooth i słuchania muzyki "na pełny regulator" natomiast korzystanie z tego mini Denona bez ograniczeń kończyło się dla mnie na 9 godzinach nieprzerwanego słuchania muzyki. Ładowanie wynosi około 2-3 godziny i jak na taką wydajność i jakość jestem na prawdę pod wrażeniem.

Podsumowanie

Zbierając to wszystko w całość za około 400zł otrzymujemy wytrzymałą, przenośną, bezprzewodową kolumienkę premium.

To ostatnie słowo jest bardzo wiążące. W tej cenie ze spokojem dostalibyśmy i dwa ciekawe głośniki przenośne, ale marka Denon powinna mówić sama za siebie - jakość dźwięku, wykonania i wszelkich małych stylowych i funkcjonalnych dodatków stoi na najwyższym poziomie.

Nie jest to sprzęt dla każdego, ale jeżeli jesteś w stanie wysupłać z portfela 400zł to zdecydowanie nie zawiedziesz się, drogi czytelniku na Denon Envaya Mini, który jest zdecydowanie bardzo mocnym zawodnikiem w tym kompaktowo-dźwiękowym wyścigu zbrojeń. 

Jakie głośniki są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu głośników z 6/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które głośniki warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Dream Machines Conch Dream Machines ConchBest of the best!
2Blaupunkt BT01OR Blaupunkt BT01OR Sprawdź sam
3Tracer Stream BT Urban Style Tracer Stream BT Urban Style Ten ma niezłą cenę!
4Blaupunkt BT02WH Blaupunkt BT02WH Polecany model
5Manta MA407 Manta MA407 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: 5 Najlepszych Budżetowych Głośników Bluetooth

blog comments powered by Disqus