PODPOWIEDZI:

Recenzja GoClever Insignia 1010 WIN - Tablet z Windows 8.1

Tablet GoClever Insignia 1010 Win to tablet multimedialny stworzony dla użytkowników, dla których mobilność jest rzeczą niezwykle istotną. Tablet jest szybki i wielofunkcyjny – a jak sprawdza się w użytkowaniu? Dowiecie się z dzisiejszej recenzji.

GOCLEVER Insignia 1010 WIN

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Niska cena
  • Dobra jakość wykonania
WADY
  • Waga
  • Umiejscowienie przycisku Windows

Tablet ma wyświetlacz 10-calowy o rozdzielczości 1280x800 pikseli. Sercem urządzenia jest procesor Quad Core Intel Atom Z3735G pracujący z częstotliwością do 1,33 GHz. Ma 1 GB pamięci RAM i 16 GB wewnętrznej. Systemem operacyjnym jest Windows 8.1, a wraz z nim otrzymujemy od firmy Microsoft roczną subskrybcję na Microsoft Office 365 oraz 1 TB w usłudze One Drive. Tablet wyposażony jest w moduł WiFi oraz Bluetooth w wersji 4.0. Nie zabrakło slotu na kartę rozszerzeń microSD o pojemności do 64 GB.

Polecane tablety - najnowsza klasyfikacja >>>

GoClever Insignia 1010 WIN

Na pokładzie mamy niewymienną baterię o pojemności 6000 mAh. Ze złącz mamy tu zestaw słuchawkowy, złączę niestandardowe zasilacza 5V, USB, wyjście HDMI oraz mikrofon który będzie zbierał dźwięki z otoczenia. Panel przycisków składa się z trzech sekcji: zasilania, regulacji głośności i przycisku Windows, który został bardzo niefortunnie umieszczony, zdecydowanie lepiej wyglądałby pod wyświetlaczem lub z jego boku, a nie na krawędzi obudowy.

Ekran tabletu robi bardzo pozytywne wrażenie. Cennym rozszerzeniem jest klawiatura stykowa, która wykonana została bardzo solidnie, jest ona ciężka ponieważ musi utrzymać cały tablet, niemniej jednak sprawuje się bardzo przyzwoicie. Na spodzie znajdują się cztery gumowe nóżki dzięki którym całość nie ślizga się po podłożu.

GoClever Insignia 1010 WIN

Urządzenie jest wyposażone w dwa aparaty – frontowy o rozdzielczości 0,3 Mpx oraz główny tylny 2 Mpx. Nie są one najwyższych lotów, ale w stosunku do ceny jak najbardziej przyzwoite – jednakże robią zdjęcia tylko w dobrym, pełnym oświetleniu. Jeżeli chodzi o wydajność procesora, tu trzeba się uzbroić w cierpliwość podczas korzystania z kilku aplikacji naraz, nie jest to procesor z najwyższej półki o czym trzeba pamiętać decydując się na zakup tabletu.

Głośniki zostały umiejscowione na tylnej części obudowy tabletu, co nie było zbyt dobrym pomysłem, zdecydowanie lepiej byłoby je wbudować od frontu, ewentualnie na krawędziach urządzenia. Same głośniki grają średnio – nie jest to dźwięk najwyższej jakości.

GoClever Insignia 1010 WIN

Podsumowując – biorąc pod uwagę niską cenę i dość dobrą jakość wykonania, jest to urządzenie bardzo przyzwoite do prostych, niezbyt skomplikowanych zadań. Zdecydowanie fajniej byłoby, gdyby producent wyposażył tablet w 32 GB pamięci wewnętrznej – znacznie ułatwiłoby to pracę na nim.

Film i recenzja pochodzi z kanału Testhubpl

blog comments powered by Disqus
Recenzja GoClever Insignia 1010 WIN - Tablet z Windows 8.1