PODPOWIEDZI:

HTC Desire 816 - Smukły Phablet z Ciekawym Designem

HTC Desire 816 - plastikowy telefon zaliczający się raczej do rodziny phabletów, ogromny, smukły i niezwykle lekki. Dziś przyjrzymy mu się bliżej.

HTC Desire 816

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Ciekawy design
  • Dobry przedni aparat
WADY
  • Obudowa ze śliskiego plastiku
  • Niewielka bateria

HTC Desire 816 ma przekątną ekranu 5,5 cala i rozdzielczość 1280x720, co zalicza go do rodziny phabletów. Sam ekran sprawdza się dobrze, aczkolwiek nie jest jakoś super ostry zwłaszcza gdy przed Desire 816 używaliśmy urządzenie z dużo większą gęstością wyświetlacza. Po krótkim czasie jednak można się do tego przyzwyczaić i nie zauważa się tej słabszej ostrości. Phablet ma dość dziwnie umiejscowione przyciski – zazwyczaj w telefonach znajdują się one po prawej krawędzi, tu zostały zrobione na lewej krawędzi. Są one dwa: przycisk zasilania oraz regulacji głośności, następnie na dole znajdziemy niesymetrycznie umiejscowione złącze USB. Po stronie prawej mamy klapeczkę, po jej otwarciu ukazują nam się dwa gniazda: jedno na kartę rozszerzeń SD, drugie złącze na kartę nanoSIM do podłączenia się do sieci GSM. Na górnej krawędzi jest złącze zestawu słuchawkowego oraz mikrofon, który zbiera szumy z otoczenia.

Obudowa wykonana jest z plastiku, który niestety lubi się przybrudzić, jest on śliski i łapie wszelkie mikro zadrapania. Z tyłu w obudowie jest aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 Mpx oraz dioda LED pełniąca funkcję lampy błyskowej. Na froncie urządzenia również znajdujemy aparat dość wysokiej jak na urządzenie w tej klasie, bo aż 5 Mpx, są tutaj także wbudowane frontowe głośniki – grają one dość dobrze.

Sercem telefonu jest procesor Snapdragon 400, czyli nie najnowsza już jednostka, aczkolwiek pozwalająca na dość komfortową pracę przy tej rozdzielczości ekranu, pamięć operacyjna to jest 1,5 GB, pamięć wewnętrzna to 8 GB- można ją rozbudować za pomocą karty SD o kolejne 128 GB. Nie zabrakło tu łączności WiFi ani GPSa. Bateria ma pojemność 2600 mAh, która jak na taki rozmiar urządzenia mogłaby być większa.

Oprogramowanie phabletu to nakładka systemowa HTC Sense w wersji 6.0, system operacyjny Android 4.4.2 – to wszystko w połączeniu z mocą hardwaru działa całkiem przyzwoicie. Mamy tutaj także dostępne tryby oszczędzania standardowy i ekstremalny jeżeli ktoś jest już mocno pod kreską. Z aplikacji są m.in. radio FM, Google z aplikacjami googlowymi, nie ma ich zbyt dużo także nie ma się wrażenia że telefon przepełniony jest zbędnymi aplikacjami.

Podsumowując, telefon jest stosunkowo lekki i ma bardzo smukłą sylwetkę. Wizualnie nawiązuje do znanej już linii HTC One. Niestety jego sporym minusem jest obudowa, na której widać każdy najmniejszy szczegół i zadrapanie.

Film i recenzja pochodzi z kanału Testhubpl

blog comments powered by Disqus
HTC Desire 816 - Smukły Phablet z Ciekawym Designem