PODPOWIEDZI:

Recenzja Budżetowego Smartfona Sony Xperia E4

Całkiem niedawno miała premiera nowego, budżetowego telefonu Sony Xperia E4. Jego cena w chwili obecnej kształtuje się na poziomie około 600 zł. Jaki jest stosunek jakości do ceny? Tego dowiedzie się z dzisiejszej recenzji.

Sony Xperia E4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dobra jakość wykonania
  • Niska cena
WADY
  • Umieszczenie głośnika

W zestawie wraz z telefonem znajdziemy krótki przewód USB, dokumentację oraz ładowarkę USB. Po pierwszym uruchomieniu telefon aktualizuje oprogramowanie do najnowszej wersji – aktualnie jest to system operacyjny Android 4.4.4. Dostępny jest w dwóch kolorach: białym oraz czarnym. Telefon wykonany jest z wysokiej jakości, przyjemnego w dotyku plastiku, na którym nie widać odcisków palców. Tylną płytkę możemy zdemontować i znajdziemy pod nią gniazda na kartę pamięci SD oraz na kartę SIM w wersji mikro. Pomimo zdejmowanej obudowy, telefon ma niewymienną baterię – jej pojemność to 2300 mAh. Przy gniazdach znajduje się przycisk resetu, w razie gdyby telefon się zawiesił można w prosty sposób go uruchomić ponownie.

Czy warto sprowadzić smartfon z Chin? >>>

Sony Xperia E4

Po stronie lewej znajduje się złącze USB, na rogu mamy miejsce na podłączenie smyczy, na prawej krawędzi jest przycisk regulacji głośności oraz drugi do wybudzania telefonu, od góry jest złącze do zestawu słuchawkowego, którego producent nie dołącza do smartfona – będzie ono również pełniło funkcję anteny, czyli po podłączeniu można słuchać radia.

Na tylnej stronie jest aparat o rozdzielczości 5 Mpx z autofocusem oraz diodą LED pełniącą funkcję lampy błyskowej. Na dole obudowy znajduje się otworek, pod którym ukryty jest głośnik - gra  on czysto i wyraźnie. Na przedniej stronie jest aparat o rozdzielczości 2 Mpx, obok niego wbudowana została dioda powiadomień. Jest tu też otworek na głośniczek, a po stronie dolnej na mikrofon.

Sony Xperia E4

HTC Desire 816 - Smukły Phablet Z Ciekawym Designem

Telefon ma dotykowy wyświetlacz IPS o przekątnej 5 cali, rozdzielczości 960x540 i gęstości 220 punktów na cal. Zgodnie z informacjami znalezionymi na stronie producenta, wyświetlacz jest chroniony szybką rysoodporną. Xperia E4 napędzana jest procesorem NT6582, ma 4 rdzenie po 1,3 GHz, wbudowany jest 1 GB pamięci operacyjnej RAM, pamięć wewnętrzna to 8 GB – można ją rozszerzyć za pomocą karty SD o dodatkowe 32 GB.

Wyświetlacz robi bardzo dobre wrażenie, jest jasny, a kąty widzenia są bardzo przyzwoite, gęstość jest jak na tą klasę telefonów jak najbardziej wystarczająca.

Sony Xperia E4

Dzięki nakładce firmy Sony nie zabrakło możliwości uruchomienia małych aplikacji multitaskowych, które pozwalają na obecność dwóch aplikacji na jednym ekranie. Z pobieraniem najróżniejszych aplikacji ze sklepu nie ma tutaj również żadnego problemu. Istnieje cała masa możliwości personalizacji interfejsu w telefonie, jest kilka wbudowanych motywów z których można korzystać, można także pobierać zupełnie nowe, które znacząco odmienią wizualnie urządzenie.

W telefonie nie ma przesadnej ilości preinstalowanych aplikacji, jest wszystko to do czego raczej każdy użytkownik jest przyzwyczajony, a jeśli jest taka potrzeba to zawsze można pobrać ze sklepu to, co nas interesuje.

Budżetowe smartfony - Czy są opłacalne? >>>

Sony Xperia E4

Podsumowując, urządzenie jest przyzwoite, dość zgrabne, niezbyt ciężkie, wykonane solidnie, pozwala na wygodną i szybką pracę ze wszystkimi aplikacjami, które są najczęściej używane w systemie Android. W tej cenie jest jak najbardziej w porządku.

Film i recenzja pochodzi z kanału Testhubpl

blog comments powered by Disqus
Recenzja Budżetowego Smartfona Sony Xperia E4