PODPOWIEDZI:

PowerCube - Listwy Prądowe Nowej Generacji!

Przedłużacze i rozdzielacze do gniazdek to nic specjalnego. Każdy z nas je posiada, wyciągnięte ze strychu, kupione w supermarkecie czy sklepie budowlanym. Akcesoria tego typu to podstawowe wyposażenie każdego domu. Czas jednak na produkty nowej generacji - testujemy allocacoc PowerCube i PowerBar!

PowerBar USB

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Design
  • Funkcjonalność
  • Bezpieczeństwo (16A bezpieczniki)
  • Możliwość stackowania
  • Cena
WADY
  • Mała dostępność w Polsce

Wstęp

Przedłużacze i rozdzielacze do gniazdek to nic specjalnego. Każdy z nas je posiada, wyciągnięte ze strychu, kupione w supermarkecie czy sklepie budowlanym. Akcesoria tego typu to podstawowe wyposażenie każdego domu.  Nie jest jednak wolne od wad. Rzadko kiedy listwa prądowa nie pozwala na podłączenie dwóch dużych kostek zasilających koło siebie – gniazdka są po prostu za blisko. Fakt faktem, designem takie sprzęty też nie powalają. Tani plastik, zabrudzone otwory na bolce i tym podobne.

Naprzeciw użytkownikom, którzy cenią sobie design i funkcjonalność wyszła firma allocacoc z seriami PowerCube oraz PowerBarlistwami prądowymi nowej generacji. Jak się sprawują?

Opakowanie


Telewizory TANIEJ w Media Expert

PowerCube’y oraz PowerBar przyszły do mnie w półprzeźroczystych opakowaniach, które designem zdecydowanie dają znać o wyższym standardzie akcesoriów niż w przypadku taniochy z supermarketu. Każdy produkt dotarł w moje ręce z nieco innym zestawem dodatków.

Produkty

PowerCube ReWirable to kostka z bardzo uniwersalnym przeznaczeniem. Na pięciu bokach znajdują się standardowe gniazdka w standardzie polskim i europejskim. Uniwersalność nadaje szósty bok na którym znajduje się złącze zasilania – dokładnie takie, jakie możecie znaleźć w waszym PC. W zestawie znajdują się 4 końcówki, które po podłączeniu do tegoż wtyku czynią z PowerCube ReWirable kostkę podróżniczą. Jeżeli znajdujemy się w Wielkiej Brytanii lub USA – nie ma problemu, podpinamy odpowiednią końcówkę i cieszymy się 5 gniazdkami w rodzimym standardzie. To nie wszystko – jeżeli chcemy przedłużyć odległość ReWirable od gniazdka – wystarczy w końcówkę wpiąć zwykły kabel zasilający 3-pin PC. W taki sposób otrzymujemy wygodną , 5-slotową listwę na kablu o dowolnej, wybranej przez nas długości.

PowerCube Original USB to nieco bardziej klasyczny produkt z serii. Nie zabierzemy go dookoła świata, ale ze spokojem podepniemy go do polskiego gniazdka uzyskując  4 dodatkowe gniazdka prądowe i 2 gniazdka usb, które zapewniają zasilanie 5V 2A. Oznacza to wygodę ładowania smartfonów, tabletów i praktycznie większości mobilnej elektroniki z okresu kilku ostatnich lat.

PowerCube Extended USB jest produktem bliźniaczym do powyższego.  Ten sam zestaw złącz, jednak zamiast króciutkiej wtyczki dostajemy porządnie wykonany 1.5m kabel. To jednak nie wszystko. W zestawie z tym produktem znajduje się również podstawka, do której możemy przymocować PowerCube Extended. Oznacza to , że możemy sobie takową podstawkę przyczepić na biurku (producent dodaje paski mocnej taśmy klejącej) i w dowolnej chwili zamontować kostkę tak, aby nie uciekała z biurka.

Ostatnim testowanym przeze mnie produktem jest diametralnie różniący się designem PowerBar USB. Zamiast sześcianu otrzymujemy slim listwę na wtyki bez uziemienia wraz z dwoma wtykami USB 5V 2A. Do zestawu również dodawana jest przystawka, którą można sobie przyczepić w dowolnym miejscu w celu montażu PowerBara np. pod biurkiem czy na szafce nocnej.

Jakość wykonania

Wszystkie produkty wykonane zostały z bardzo wytrzymałych materiałów, są zbudowane solidnie, a gniazda trzymają mocno każdą wtyczkę. Wszystkie zestawy są rozmiarowo nieco duże (pomijając PowerBar), lecz spowodowane jest to designem, który pozwala na podłączenie nawet 5 dużych kostek zasilających, co byłoby niemożliwe w normalnej listwie.

Funkcjonalność

Ale to nie koniec zabawy. Specyficzny design kostek PowerCube pozwala na ich łączenie w celu uzyskania unikalnej listwy modularnej. Prostota tego rozwiązania jest niesamowita! Mając 3 kostki byłem w stanie zmontować listwę z porażającą liczbą 13 gniazdek i 4 portów USB! Całość była tylko nieco grubsza i pokaźniejsza od zwykłej listwy ze sklepu, co wcale nie wpływa źle na wygląd produktów – wręcz przeciwnie nadaje to specyficzny design całości. Możliwości konfiguracji i zastosować są niezliczone – poniżej w formie zdjęć prezentuje kilka z nich.

Bezpieczeństwo

Nie ma się również co martwić o bezpieczeństwo. PowerCube’y i PowerBar wyposażone są w 16A bezpiecznik, który pozwoli na brak zmartwień przy podłączaniu prądożernych sprzętów.

Podsumowanie

Zbierając wszystko w całość: prosty, acz funkcjonalny design; dobra jakość wykonania; niezliczone możliwości kombinacji i układów. Produkty firmy allocacoc zrewolucjonizowały coś, co mogłoby się wydawać jest nie do zrewolucjonizowania – listwy i przedłużacze. Za to należy się wielki plus, szczególnie biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę tego typu akcesoriów.

blog comments powered by Disqus
PowerCube - Listwy Prądowe Nowej Generacji!