PODPOWIEDZI:

Sennheiser MM 550 Travel

Sennheiser MM 550 Travel to ekskluzywne słuchawki bezprzewodowe Bluetooth, wyposażone w zintegrowane mikrofony stereofoniczne, niebagatelną jakość dźwięku i profil A2DP.

Sennheiser MM 550

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
 • Prawie nie odczuwalna waga
 • Intuicyjna obsługa
 • Jakość dźwięku
 • Wysoka jakość materiałów
WADY
 • Mogą odparzyć uszy
 • Brak wskaźnika poziomu baterii
 • Cena

Słuchawki Bluetooth to spore ułatwienie dla użytkownika. Nie dość, że nie przeszkadzają nam plątające się kabelki, to jeszcze możemy swobodnie poruszać się w zasięgu działania modułu Bluetooth czyli jakieś 10 m od urządzenia.

Czego można oczekiwać od słuchawek Bluetooth? W przypadku Sennheiser MM 550 Travel - niemalże wszystkiego.

Sennheiser MM 550

Co w pudełku?

 • Sennheiser MM 550
 • Wymienne końcówki ładowarki: US, EU, UK i AU
 • Kabel ładowarki USB
 • Przejściówki samolotowe: Jack i DoubleJack
 • Kabel audio MiniJack
 • Futerał
 • Instrukcja obsługi

Wygląd

Słuchawki MM 550 wyglądają dość skromnie, wykonane są z wysokiej jakości matowo-czarnego plastiku i elementów skóropodobnych. Są bardzo lekkie (179 g) i wygodne. Słuchawki te są typu zamkniętego i świetnie izolują od hałasu dochodzącego z zewnątrz.

Sennheiser MM 550

Jak na słuchawki bezprzewodowe posiadają sporo, bo aż osiem przycisków. Wszystkie znajdują się z prawej strony i rozmieszczone są bardzo intuicyjnie.

Środkowy przycisk wielofunkcyjny otaczają klawisze przewijania/zmiany utworów i regulacji głośności.

Poniżej znajduje się przycisk SRS - system dźwięku SRS WOW HD, przycisk komunikacji Bluetooth i klawisz NoiseGard aktywujący funkcję TalkThrough, o której napiszę w dalszej części recenzji.

Sennheiser MM 550

Lewa słuchawka mieści połyskujące logo firmy Sennheiser.

Jak już wspomniałem, słuchawki są bardzo wygodne, świetnie trzymają się na swoim miejscu i prezentują się nad wyraz skromnie.

Sennheiser MM 550

Funkcje

NoiseGard 2.0 - system aktywnie redukujący hałas z zewnątrz.

System ten posiada nowatorską funkcję TalkThrough. Po naciśnięcia przycisku NoiseGuard, zaświeci się on na kolor czerwony, zatrzyma muzykę, lub wyciszy połaczenie głosowe i uruchomi ukryte mikrofony stereo. Słuchawki tłumią dźwięki bardzo dobrze i w sytuacji gdy ktoś zacznie do nas mówić, nie musimy zdejmować ich z głowy, a tylko nacisnąć jeden przycisk.
Efekt jest niesamowity, gdyż słyszymy naszego rozmówcę wyraźniej niż na żywo. Jedynym mankamentem tej funkcji jest jej nowość na rynku, mało kto domyśli się, że po naciśnięciu jednego przycisku będzie dla nas słyszalny, a przecież nie chcemy nikogo urazić, rozmawiając z nim w założonych słuchawkach. Pozostaje nam więc zdjęcie słuchawek, lub edukowanie naszych rozmówców, ilekroć wdadzą się z nami w dyskusję.

Komunikację z słuchawkami umożliwia wbudowany stereofoniczny moduł Bluetooth – do 10 m, a w przypadku gdy wyczerpie nam się bateria, opcjonalny kabel do transmisji dźwięku.

Jakość dźwięku jest doskonała, firma Sennheiser wyposażyła MM 550 w magnesy neodymowe i membrany Duopol. Słuchawki doskonałe odwzorowują dźwięku w częstotliwościach 15 – 22000 Hz, aczkolwiek łączność Bluetooth nieco spłyca ten zakres.

Sennheiser MM 550

SRS WOW HD umożliwia poprawę dźwięku jednym kliknięciem. Klawisz zabłyśnie na żółto, a my usłyszymy wyższy, bardziej przejrzysty dźwięk z dużo silniejszym basem.

MM 550 posiadają więc trzy opcje odtwarzania muzyki. Najczystszy i najlepszy dźwięk osiągniemy podpinając się do odtwarzacza na kablu. Dźwięk docierający do nas dzięki komunikacji Bluetooth warto wzbogacić funkcją SRS, natomiast jakość jaką daje nam, niczym nie modyfikowane, połączenie bezprzewodowe jest w zupełności wystarczająca do rozmów telefonicznych.

Słuchawki Sennheiser MM 550 należą do serii Travel, są więc składane, posiadają wzmocniony pałąk, futerał ochronny i masę uniwersalnych akcesoriów i przejściówek. Dodatkowym atutem urządzenia jest 2-letnia międzynarodowa gwarancja.
Tak, słuchawki MM 550 są kompatybilne ze światem.

Sennheiser MM 550

Obsługa

Udało mi się przetestować wszystkie funkcje słuchawek bez zaglądania w instrukcję. Są więc one naprawdę proste i intuicyjne w obsłudze.

Pierwsze parowanie słuchawek z urządzeniem Bluetooth zajęło mi pół minuty. Wystarczy przytrzymać przycisk wielofunkcyjny do momentu rozbłyśnięcia wszystkich kolorowych przycisków i znaleźć MM 550 w urządzeniu, które chcemy połączyć. Prawie każde kliknięcie sygnalizowanie jest odpowiednim sygnałem dźwiękowym. Słuchawkom brakuje jedynie wskaźnika naładowania baterii, lecz jest to szukanie mankamentów na siłę.

Poważnym minusem słuchawek są skóropodobne gąbki okalające uszy. Są bardzo szczelne i świetnie tłumią zarówno dźwięk jak i powietrze dochodzące z zewnątrz. Słuchawki nie nadają się do aktywności fizycznej, gdyż zwyczajnie mogą zapocić i odparzyć nasze uszy, a słony pot ma negatywny wpływ na gąbki słuchawek.

MM 550 nie lubią biegania, czy ćwiczeń aerobowych, preferują raczej wygodny fotel, czy miejsce w samolocie.

Bateria

Bateria MM 550 to tak na prawdę osobny element zestawu. Posiada złącze microUSB i własną diodę informacyjną. W prosty sposób możemy ją wyjąć i podłączyć do ładowarki, bez konieczności podłączania całego urządzenia. Trzy godziny ładowania pozwolą nam na 10 godzin odtwarzania muzyki, aczkolwiek w praktyce, przy maksymalnej głośności czas ten jest nieco krótszy.

Sennheiser MM 550

Podsumowanie

MM 550 to produkt ekskluzywny i nie dla każdego, nie tylko z powodu bardzo wysokiej ceny. Słuchawki sprawdzą się podczas biznesowych podróży, czy miejskich spacerów. Są zbyt delikatne do uprawiania sportów i nie nadają się na plażę.

Jeżeli słuchasz muzyki w swoim domu i zależy Ci na wysokiej jakości dźwięku i łączności bezprzewodowej z telefonem, a od czasu do czasu wyjeżdżasz w delegacje - ten model podoła wszystkim Twoim oczekiwaniom.

Słuchawki Sennheiser MM 550 użyczyła firma Garets.

blog comments powered by Disqus