PODPOWIEDZI:

Recenzja Uncanny Valley - Tajemniczy Horror

Uncanny Valley to debiut Słoweńskiego studia Cowardly Creations. Twórcy sięgają do korzeni survival horroru. Co z tego wynikło? Zapraszam do przeczytania przedpremierowej recenzji!

Resident Evil Revelations 2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Klimat
  • Rozgrywka
  • 7 rożnych zakończeń
  • Wciąga
  • Sekrety
WADY
  • Grafika
  • Drobne problemy techniczne

HISTORIA

W grze wcielamy się w postać Toma. Jest on strażnikiem, w tajemniczej fabryce. Pracuje razem ze swoim kolegą Buckiem. Główny bohater przychodzi do pracy na nocną zmianę. Autorzy zastosowali dość ciekawy system rozgrywki. Wszystkie nasze kluczowe decyzje są zapamiętywane. Wpływają one, na dalszy przebieg rozgrywki, a nawet na zakończenie. Kolejność wykonywania zadania jak i nieudane próby, mogą przedstawić nam zupełnie nowe fakty. Do tego mamy ten gęsty niczym breja klimat, który wylewa się z ekranu.

Sprawdż cenę najlepszego pada Xbox 360!

ROZGRYWKA

Gra przypomina platformówkę, w której to poruszamy się w lewo i prawo, zbieramy przedmioty jak i przedostajemy się do kolejnych plansz. Wyposażeni jesteśmy w latarkę, którą dość często się wykorzystuje podczas zabawy. W tytule jest niezwykle ciemno i jednym sposobem, aby coś zauważyć jest wykorzystywanie latarki. Na naszej drodze spotkać możemy nagrania, które to później przyjdzie nam odsłuchać. Rozbudowywują one fabułę, tłumacząc co tak naprawdę się w tym miejscu wydarzyło. Oprócz tego, są także komputery, w których to możemy poczytać korespondencję, pomiędzy pracownikami. Miejsc do których możemy się udać, jak i rzeczy do zrobienia jest całkiem dużo. Ograniczani jesteśmy tylko swoją służbą. Kiedy to Tom, daje nam znać, że jest już zmęczony. Musimy się spieszyć, wykonując swoje zadania. Później bohater zapadnie w drzemkę, kończąc swoją robotę.

GRAFIKA

Jest to element, który można pokochać, jak i znienawidzić. Rozpikselowana grafika nie wygląda źle na ekranie komputera, ale brakuje w niej szczegółowości. Pamiętam przygodówki z Amigi, które to miały podobną oprawę, ale zdecydowanie więcej szczegółów. W Uncanny Valley czasami trudno było mi stwierdzić, co dany przedmiot przedstawia.

PODSUMOWANIE

Uncanny Valley to gra w którą warto zagrać. Jest dość pomysłowa, ze względu na ograniczony czas działania. Główny bohater Tom, może eksplorować otoczenie tylko w nocy. Znajduje bardzo wiele rzeczy, poszerzających fabułę. Wszystkie te przedmioty, mają wpływ na dalszą rozgrywkę. Twórcy oddali w ręce graczy aż 7 różnych zakończeń. Będziemy musieli rozpoczynać od początku rozgrywkę kilka razy, jeżeli będziemy chcieli zobaczyć je wszystkie. Tytuł posiada niesamowity klimat, w który na pewno się wciągniecie. Lekko trącić myszką może tylko grafika, która jest dość prosta i pozbawiona szczegółowości. Uncanny Valley pojawi się w dystrybucji cyfrowej na Steam 23 kwietnia 2015 roku.

Cyfrowa dystrybucja Steam

Countryballs The Polandball Game - Najgorsza Gra Mobilna?

blog comments powered by Disqus
Recenzja Uncanny Valley - Tajemniczy Horror