PODPOWIEDZI:

HyperX Cloud II - Ulepszona Wersja Genialnych Słuchawek

HyperX Cloud II to w skrócie genialne słuchawki dla najbardziej wymagających graczy. Testy przeszły bardzo pozytywnie i szczerze mówiąc, wypadły nawet lepiej niż ich poprzednia wersja. Zapraszam na recenzję.

HyperX Cloud II

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Świetna jakość
  • Bardzo dobra jakość dźwięku
  • Wygodne
WADY
  • Dość wysoka cena

HyperX Cloud II tak jak poprzednia wersja ma neodymowe przetworniki o średnicy 53 mm, pasmo przenoszenia od 15Hz do 25kHz. Ich oporność to aż 60 ohm, także są to słuchawki które potrzebują mocniejszego urządzenia aby porządnie zagrać, przy smartfonach ich potencjału nie wykorzystamy. Jeżeli chodzi o SPL to mamy tutaj 98 decybeli. Co do typu, są to słuchawki pełnowymiarowe, wokółuszne, bardzo dobrze tłumią dźwięki otoczenia – według producenta tłumią do 20 decybeli z otoczenia. Słuchawki są niezwykle lekkie – ważą około 300 gram z mikrofonem.

Słuchawki HyperX Cloud II są bardzo wygodne i rewelacyjnie dopasowują się do głowy. Mogą w tym aspekcie konkurować z modelami z rankingu najlepszych słuchawek gamingowych. W odniesieniu do poprzedniej wersji zmienił się tutaj przede wszystkim sposób ich podłączenia: mamy tutaj pojedynczego, 4-pinowego mini0jacka. Dodatkowo w zestawie znajdziemy osobny dwumetrowy kabel z kartą dźwiękową na USB – łącznie po podłączeniu wszystkiego razem otrzymujemy słuchawki na trzymetrowym kablu. Pilot od karty posiada klips, także można go sobie przypiąć do ubrania i mieć pewność, że się nie uszkodzi.

Pilot ma kilka przydatnych funkcji: przycisk zwiększania głośności i ściszania zarówno słuchawek jak i mikrofonu, przycisk 7.1 który uruchamia tryb wirtualnego dźwięku 7.1. Słuchawki nie potrzebują żadnego oprogramowania, wystarczy je podłączyć i od razu cieszyć się ich działaniem. Na bocznej części pilota znajduje się mały suwaczek do włączania i wyłączania mikrofonu.

Aktualna cena słuchawek HyperX Cloud II

Mikrofon jest dość dobry, dźwięk płynący z niego jest wyraźny i nie ma żadnych zakłóceń. Jest on giętki, dzięki czemu można go dopasować do osobistych upodobań. Wyposażony jest on w funkcję redukcji hałasów z zewnątrz. Funkcji tej nie można wyłączyć, natomiast na stronie producenta można posłuchać dźwięków z tą funkcją jak i bez niej. I rzeczywiście, dość dobrze to tłumienie tutaj się odbywa, natomiast przez to głos czasem jest trochę zmieniany. Jeżeli w tle jest spokój, głos brzmi normalnie i wyraźnie, gdyż oprogramowanie nie musi tutaj nic usuwać i go nie zniekształca. Mikrofon można całkowicie odczepić jeżeli nie mamy potrzeby go używać w danej chwili.

Jakość wykonania HyperX Cloud II jest perfekcyjna. Pałąk jest gruby i elastyczny – możemy go wyginać do woli. Od spodu ma mięciutką poduszeczkę, która zapewnia wygodę. Słuchawki bardzo mocno się rozszerzają, co gwarantuje dopasowanie do każdego użytkownika. Przewody do przetworników zabezpieczone są oplotem. Metalowe prowadnice są bardzo porządne i solidne. Wnętrza słuchawek są duże, mają miękkie wypełnienie które nigdy się nie ubije i zawsze powróci do pierwotnego kształtu – jest to ogromnym plusem tego sprzętu. Całość obszyta jest przyjemną w dotyku, ekologiczną skórą.

Wrażenia z użytkowania są pozytywne. Słuchawki świetnie dają radę zarówno w muzyce klasycznej, jak i elektronicznej. Sprawdzają się bardzo dobrze w wielu trudnych gatunkach muzycznych, a trzeba pamiętać że nie są to bardzo drogie słuchawki i na pewno nie audiofilskie.

Podsumowując, HyperX Cloud II to bardzo dobre słuchawki dla graczy. W trybie stereo, bez podłączenia zewnętrznej karty, sprawdzają się rewelacyjnie. Dźwięk w grach jest świetnie wypozycjonowany, doskonale słyszymy z której strony został oddany strzał. Natomiast jeśli chodzi o zewnętrzną kartę, nie zrobiła ona większego wrażenia. W przypadku używania jej do słuchania muzyki utwory brzmią trochę dziwnie, natomiast w przypadku gier typu strzelanki, 7.1 faktycznie dodaje jeszcze więcej szczegółowości i precyzji dźwiękom, a także powiększa jego głębię. Karta USB z pewnością przyda się także tym osobą, które w komputerze mają jedynie słabą, zintegrowaną kartę z płytą główną – wtedy będzie grać naprawdę fajnie.

blog comments powered by Disqus
HyperX Cloud II - Ulepszona Wersja Genialnych Słuchawek