PODPOWIEDZI:

Sony Ericsson W995 [TEST]

Sony Ericsson W995 to bardzo dobry telefon multimedialny, który udowadnia, że zaawansowane funkcje komórki nie muszą być koniecznie okraszone dotykowym ekranem.

Sony Ericsson W995

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • aparat
  • odtwarzacz muzyki
  • ekran
  • mnogość funkcji
WADY
  • brak

Sony Ericsson W995, to wielofunkcyjny slider z bardzo znanej serii Walkman, dedykowanej głównie do odtwarzania muzyki.

WYGLĄD/OBUDOWA

Cosmic Silver, to kolor urządzenia oznaczonego symbolem W995. Nie jest to jednak jedyny kolor, w jakim oferowany jest ten model. Pozostałe to: progressive black i energetic red. Prezentowane przez nas urządzenie ma wymiary: 97 x 49 x 15 milimetrów i waży 113 gram, co jak na sporego slidera całkiem przyzwoity wynik.

Sony Ericsson W995

Zresztą mogę śmiało stwierdzić, że cały telefon wygląda przyzwoicie. Na górze obudowy znajduje się oczywiście ekran, ale o nim później. Nad nim, jak to zwykle bywa, jest głośnik, a obok niego kamera służąca do wykonywania połączeń wideo. Pod ekranem znajdują się przyciski nawigacyjne. Na szczególną uwagę zasługuje ten okrągły, w środku którego są symbole play i pauza. Boczne przyciski służą do odbierania i odrzucania połączeń, górne do wejścia w menu lub w dowolnie skonfigurowany obszar urządzenia. U dołu znajdują się przyciski do wejścia w menu podręczne oraz C. Z jednej strony telefonu umiejscowiono gniazdo, do którego możemy podłączyć ładowarkę lub zestaw słuchawkowy oraz przycisk pozwalający włączyć funkcję Walkman. Z drugiej zaś odnajdziemy przyciski sterujące odtwarzaczem muzyki. Wszystko to po to, aby ułatwić sterowanie play listą np. w trakcie pieszych wycieczek.

Sony Ericsson W995

Tył obudowy, to właściwie standard. Wyróżnia go jedynie rozkładany klips, który pełni rolę podstawki w celu ułożenia telefonu w pozycji umożliwiającej np. wygodne oglądanie filmów. Po jego rozłożeniu możemy też zwyczajnie przyczepić do niego smycz. Sam ekran w W995 ma przekątną 2,6 cala, rozdzielczość 240 x 320 pikseli i wyświetla 256 tysięcy kolorów. W zestawie z urządzeniem znajdziemy oprócz samego telefonu: ładowarkę sieciową, zestaw słuchawkowy, instrukcję obsługi i płytę z oprogramowaniem.

FUNKCJE

Sony Ericsson W995 działa w częstotliwościach GMS/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 oraz UMTS/HSDPA 900/2100 MHz. Odtwarzanie muzyki, to podstawowa funkcja Walkmana. Prezentowany model posiada wiele funkcji pozwalających nam słuchać ulubionych utworów w możliwie jak najlepszej jakości. W995 charakteryzuje się bardzo czystym dźwiękiem stereo oraz czystymi basami. Słuchanie muzyki umożliwią bardzo dobre słuchawki douszne, pozwalające na odizolowanie się od otaczającej nas rzeczywistości i skupienie się tylko i wyłącznie na muzyce.

Jest też kilka funkcji, które urozmaicą korzystanie z multimediów. Do nich należy np. Shake Control, za pomocą którego zmienimy głośność czy też przeskoczymy między utworami ruchem telefonu. Jeśli najdzie nas ochota na słuchanie szybkich utworów lub romantycznych kawałków, to zamiast wyszukiwać odpowiednich utworów skorzystamy z technologii SensMe, która analizuje utwory i układa listę odtwarzania według wybranego nastroju.

Sony Ericsson W995

Kolejną ważną funkcją telefonu, jest możliwość robienia zdjęć przy pomocy bardzo dobrego aparatu o rozdzielczości 8,1 megapiksela. To prawdziwa maszyna do robienia zdjęć dysponująca funkcją rozpoznawania twarzy i uśmiechu, automatycznie regulująca ostrość oraz jakość obrazu. Wszystko to po to, aby radosne chwile naszego życia uchwycić i pokazać jak najlepiej. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć lampy błyskowej z autofokusem, która czuwa nad jasnością obrazu. Jest również 16-krotny zoom cyfrowy.

Dodatkowe funkcje telefonu, to tylko dodatek do już wymienionych, ale nie sposób zapomnieć o module Bluetooth stereo z A2DP, przeglądarce Access NetFront Web, zaawansowanemu radiu FM z RDSem, GPSie, oprogramowaniu Wayfinder Navigator, złączu jack 3,5 mm oraz wielu innych funkcjach, do których z pewnością dotrzecie nabywając telefon Sony Ericsson W995.

Sony Ericsson W995

Wszystko to jednak zajmuje sporo miejsca, ale dla W995 to nie problem, gdyż dysponuje on wewnętrzną pamięcią 118MB, którą można zwiększyć dzięki karcie Memory Stick Micro, do 16 GB.

Według danych producenta, telefon w trybie czuwania powinien wytrzymać 370 godzin lub 9 godzin rozmów. W praktyce, w zależności od intensywności używania jedno ładowanie powinno nam wystarczyć na około 3 dni.

PODSUMOWANIE

Sony Ericsson W995 to bardzo dobry telefon multimedialny, który udowadnia, że zaawansowane funkcje komórki nie muszą być koniecznie okraszone dotykowym ekranem. Z powodzeniem możemy więc słuchać muzyki, robić bardzo dobrej jakości zdjęcia dotykając dobrze nam już znane klawisze.

blog comments powered by Disqus