PODPOWIEDZI:

Nadgryzione Jabłko 6S, Czyli Pierwsza Recenzja iPhone 6S w Polsce!

iPhone 6S - rewolucja, czy może kolejna ewolucja najpopularniejszego produktu ze stajni Apple? Na to pytanie chciałbym Wam odpowiedzieć, bazując na przeprowadzonych przeze mnie testach nowego telefonu z logiem nadgryzionego Jabłka.

iPhone 6S Plus

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Wydajny procesor oraz 2GB pamięci RAM
 • Bardzo dobry wyświetlacz
 • Technologia 3D Touch
 • Kamery 12MP i 5MP z możliwością nagrywania w 4K
 • Wykonanie
WADY
 • Wysoka cena
 • Słaba bateria
 • Nocne zdjęcia słabej jakości

DESIGN

Sam wygląd 6S’a nie uległ prawie w ogóle zmianie, ponieważ nadal jest on wykonany z bardzo dobrego (a teraz bardziej wytrzymałego) aluminium, które zaokrąglone jest na bokach przez co dobrze leży w dłoni. iPhone ten też waży więcej od swego poprzednika o kilkanaście gram (i jest grubszy o 0.1mm), ale nie jest to na pewno jego wadą, z racji tego że lepiej teraz trzyma się go w dłoni.

Pierwsza Recenzja iPhone 6S w Polsce

Telefon wyposażono w ekran RETINA o przekątnej 4.7” i rozdzielczości 1334 x 750 pikseli. Specyfikacja ta może nie powala, aczkolwiek w rzeczywistości nic nie można zarzucić temu wyświetlaczowi. Kolory są intensywne, wyświetlane obrazy ostre, a kąty widzenia naprawdę dobre!

----------------------------------------------------------------------------
Przydatne Linki:

----------------------------------------------------------------------------

Pierwsza Recenzja iPhone 6S w Polsce

APARATY

Tylni aparat nowego iPhone’a został wreszcie wyposażony w 12MP, czego konsekwencją jest to, że robi on naprawdę świetnej jakości zdjęcia, aczkolwiek niestety tylko w dzień… . Kiedy chcemy zrobić fotkę po zmroku, musimy się naprawdę bardzo natrudzić, aby cokolwiek z tego wyszło. Apple pozostawiło w nowym telefonie starą, podwójną diodę doświetlającą, ale mam wrażenie, że kompletnie nie spełnia ona swego zadania… (no chyba, że używamy jej jako latarki - wtedy jest OK). Tylna kamera została wyposażona w możliwość nagrywania video w 4K oraz nadal możemy nagrywać filmy w zwolnionym tempie 240 klatek/s.

iPhone 8 Czy iPhone X – Który Smartfon Apple Kupić?

Nowa kamera zawitała też na przodzie iPhone’a - teraz ma 5MP i spisuje się naprawdę dobrze, głównie w rozmowach na Skype, czy FaceTime, ale można zrobić nią też fajne „selfie”. Apple dodało też funkcję RETINA Flash, dzięki której przy robieniu zdjęć nocą, cały ekran błyśnie na biało, powodując lepsze doświetlenie danej sceny

Pierwsza Recenzja iPhone 6S w Polsce

SPECYFIKACJA

Tuż pod wyświetlaczem znajdziemy przycisk Home Button z technologią TouchID, która w 6S działa po prostu rewelacyjnie! Skanowanie palca odbywa się w mgnieniu oka i bezsprzecznie Apple bije w tym aspekcie konkurencje na głowę.

Pierwsza Recenzja iPhone 6S w Polsce

Za serce urządzenia odpowiada bardzo wydajny procesor Apple A9 oraz 2GB pamięci RAM. Użytkowanie nawet bardziej wymagających aplikacji, czy granie w gry to nie problem na tym urządzeniu - wszystko działa bardzo szybko i płynnie, a obraz nie zacina się. Dodatkowo przeglądanie stron internetowych jest niezwykle komfortowe, ponieważ zakładki czy nowe karty nie odświeżają się już, tylko są cały czas w takiej formie w jakiej je zostawiliśmy (to zasługa głównie większej pamięci RAM).

Pierwsza Recenzja iPhone 6S w Polsce

Pierwsza Recenzja iPhone 6S w Polsce

Pierwsza Recenzja iPhone 6S w Polsce

Teraz czas powiedzieć o największej nowości w nowym iPhone’ie czyli technologi 3D Touch. Dzięki niej, telefon rozpoznaje 3 siły nacisku: pacnięcie, dotknięcie i wciśnięcie przez co iPhone został wyposażony w nowe funkcję, które mają urozmaicić możliwości samego systemu oraz przyspieszyć samo korzystanie z niego. Dla przykładu, mocne wciśniecie aplikacji Aparat powoduje, wyskoczenie menu z którego możemy bezpośrednio przejść do zrobienia autoportretu.

Jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze nowego smartfona to bateria. Niestety nie jest to najmocniejsza strona 6S’a, bo nawet dane ujawnione przez Apple wskazują na jej mniejszą pojemność o 100mAh względem iPhone 6. Testy przeprowadzone przeze mnie mówią o następujących czasach używania baterii na jednym pełnym naładowaniu (przy 50% podświetleniu):

 • Przeglądanie internetu: 8 godzin 20 min.
 • Oglądanie wideo w FullHD: 6 godzin 40 min.
 • Granie w gry: 4 godziny 40 min.

Wyniki te, pokazują jednoznacznie, że bateria w nowym 6S to jego najsłabsza strona.

iPhone 6S dostępny jest z 16, 64 i 128GB pamięci, a jego ceny zaczynają się od 739 euro do 959 euro, co pokazuje że telefon zdrożał o kilkadziesiąt euro względem ubiegłego roku.

PODSUMOWANIE

Nowy iPhone 6S mimo kilku niedociągnięć to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy smartfon obecnie dostępny na rynku. Cechuje go bardzo dobra wydajność, świetny aparat oraz nowa technologia 3D Touch. Czy jest to rewolucyjne urządzenie? - na pewno nie, ale bardzo dobra ewolucja poprzedniego modelu.

Dziękujemy Mateuszowi na przygotowanie powyższego materiału. Więcej jego filmów znajdziecie na kanale YouTube - AppleNaYoutube.Zapraszamy.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Nadgryzione Jabłko 6S, Czyli Pierwsza Recenzja iPhone 6S w Polsce!