PODPOWIEDZI:

Transformers Devastation - powrót przybyszów z Cybertronu

Zapraszamy na recenzję najnowszej gry o przybyszach z planety Cybertron. W Transformers Devastation wcielisz się w jednego z Autobotów, w tym w legendarnego Optimusa Prime. Celem będzie pokrzyżowanie niecnych planów Decptikonów, całość okraszona niesamowitą grafiką rodem z komiksu.

Transformers: Devastation

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Akcja!
  • Świetna grafika
  • Kultowe postaci
WADY
  • Brak

Podstawowe informacje

Transformers Devastationto gra akcji, widziana z perspektywy trzeciej osoby. Bohaterami są ogromne roboty z planety Cybertron, potrafiące zmieniać swoje kształty. Na naszą planetę przybyły dwie frakcje. Deceptikony dążą jedynie do spełniania swoich celów, nie liczą się ze zniszczeniami Ziemi, nie obchodzą ich także jej mieszkańcy. Chyba że mają się przydać jako niewolnicy. Przewodzi im potężny i bezlitosny Megatron. Na pomoc bezbronnym przybywają Autoboty, dowodzone przez charyzmatycznego Optimusa Prime. 

Nie będę Wam zdradzać szczegółów fabuły, jednak warto wiedzieć, że w potężnym mieście pojawiły się ogromne instalacje. Jest to wyraźnie technologia z planety ojczystej przybyszów, Cybertronu. Megatron zdaje się wiedzieć o tym więcej niż mówi, Autoboty próbują zbadać tą sprawę, gdyż technologia ta zagraża miastu. Tak zaczyna się nasza gra.

Transformers Devastation

Transformers Devastation

Na czym pogramy?

Gra dostępna jest na wiele platform. Konsolowcy mają do wyboru wersję na Xbox 360, Xbox One, Playstation 3 i 4. Posiadacze komputerów PC nie potrzebują do grania potężnego sprzętu.

Na kilkuletnim komputerze pogramy bez problemu, także na większości laptopów nie powinno być problemu.

Minimalne wymagania wersji PC gry od PlatinumGames są następujące:

- Procesor Intel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.6 GHz

- Pamięć 2 GB RAM

- Karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 3870 lub lepsza

- Miejsce na dysku 9 GB HDD

- System Operacyjny Windows Vista/7/8

Transformers Devastation

Transformers Devastation

System poruszania i walki

Nasi bohaterowie potrafią się dość sprawnie poruszać, biorąc pod uwagę ich rozmiary. Chodzą, biegają, podskakują. Potrafią zadać także mniej lub bardziej potężne ciosy. Z czasem nauczymy się je łączyć z potężne kombinacje, oraz używać ciosów specjalnych. Te ostatnie są charakterystyczne dla każdej postaci. Inny atak specjalny posiada na przykład Bumblebee, inny Optimus Prime.

Transformers Devastation

Każdy z autobotów posiada także możliwość transformacji. Autoboty upodobały sobie pojazdy naziemne, Deceptikony zmieniają się także w samoloty. Spotkamy również wrogów złożonych z wielu mniejszych jednostek, takich jak Devastator.

Jeśli zmienimy się w formę samochodu możemy się rozpędzić i używać potężnych ataków, możliwe jest także atakowanie z działek.

System poruszania i walki jest przemyślany i dynamiczny. Możemy opanować go już po niedługiej grze, co sprawia że świetnie się bawimy, a nie denerwujemy z powodu zbyt trudnych kombinacji.

Do gry świetnie sprawdza się gamepad, szczególnie na PC.

Transformers Devastation

Oprawa audio i grafika

Co niektórzy gracze mogą marudzić na grafikę. Nie znajdziemy tutaj oprawy przypominającej najnowszą część Call of Duty. Oprawa jest za to bardzo komiksowa. Co osobiście mnie zachwyciło.

Pasuje one idealnie do klimatu gry.

Sam pamiętam pierwsze komiksy w Polsce o Transformerach. Posiadam nawet pierwszy numer jaki się ukazał. Były to początki lat 90tych. Sam serial animowany także pamiętam z tamtego czasu. Nadanie grze takiego wyglądu było strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu również gra posiada rozsądne wymagania sprzętowe.

Transformers Devastation

Dźwięk również jest na wysokim poziomie. Odgłosy transformacji, wystrzałów i zadawanych ciosów są świetne. Urzekły mnie dialogi, szczególnie spokojny, a jednocześnie pełen siły głos Optimusa.

Całość bardzo uatrakcyjnia grę i dzięki komiksowemu klimatowi jest to tytuł dla prawdziwych fanów Transrofmerów.

Transformers Devastation

Podsumowanie

Transformers Devastation to świetny tytuł dla prawdziwych fanów przygód obcych z Cybertronu. Oprawa graficzna gry przenosi nas w klimaty lat 80 tych i 90 tych, kiedy każdy młody chłopak zachwycał się komiksowymi przygodami bohaterów, lub śledził serial telewizyjny.

Gra nie jest zbyt skomplikowana, jednocześnie potrafi dostarczyć kilkunastu godzin świetnej zabawy. Dostępność na wiele platform i niewygórowane wymagania to kolejne zalety tytułu.

Z grą Transformers Devastation spędziłem przyjemne godziny. Polecam.

Transformers Devastation

blog comments powered by Disqus
Transformers Devastation - powrót przybyszów z Cybertronu