PODPOWIEDZI:

Test Sony Playstation 4 w Edycji Star Wars Battlefront - Czy Warto Kupić Konsolę?

Chcecie wyposażyć się w konsolę do gry? Zastanawiacie się nad zakupem PS4? W tym materiale zaprezentujemy wam Sony Playstation 4, pokażemy Wam jak z niej korzystać oraz wymienimy najważniejsze funkcje, a także mocne i słabe strony urządzenia. Zapraszamy.

Sony PlayStation 4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • szybki start konsoli,
  • krótkie ładowanie gier,
  • kultura pracy,
  • wygodny pad,
  • streamowanie na Twitch.TV,
  • funkcja Remote Play
WADY
  • czas pracy pada,
  • brak obsługi płyt muzycznych,
  • brak kompatybilności wstecznej,
  • trzeba wykupić PS+ do gry online

Czas uruchamiania konsoli

Konsola Sony Playstation 4 bardzo szybko się uruchamia, zajmuje jej to mniej niż 30 sekund.

Gdzie można kupić grę Battlefront:

Czas ładowania gry

Załadowanie gry Star Wars: Battlefront z płyty zajęło naszej sztuce PS4 trwało 24 sekundy – uważamy, że to naprawdę krótki czas, szczególnie porównując z konsolą Xbox One.

Głośność

Zmierzyliśmy również poziom hałasu, jaki generuje konsola PS4, udało nam się ustalić, że jej głośność nie przekracza 40 dB.

Wygoda pada

Pad Dualshock 4 dołączony do opakowania został zdecydowanie poprawiony względem Dualshocka 3, który był w zestawie z PS3. Naszą największą uwagę zwróciło zwiększenie jego ergonomii, nie tylko pod względem rozmiaru, ale także np. poprzez zastąpienie twardych wypukłych gałek, miękkimi wklęsłymi, niczym z pada od Xboxa. Względem poprzedniej wersji na froncie dodano światełko, które pozwala rozróżnić graczy, tam też znajdziemy gniazdo microUSB, służące do ładowania pada. Zintegrowano także zupełnie nowy touchpad, przycisk share, a na dole złączę audio jack 3,5 mm, które pozwoli podpiąć zestaw słuchawkowy.

Czas pracy pada

Nasze testy wykazały, iż pad rozładowuje się po około 10 godzinach – wtedy należy go podpiąć do konsoli poprzez kabel micro USB dołączony do zestawu.

Słabe strony

Konsola niestety nie obsługuje DLNA, filmów 3D, płyt muzycznych czy akcesoriów Bluetooth, nie ma wstecznej kompatybilności z PS3, w przeciwieństwie do Xbox One i Xbox 360, do rozgrywki po sieci trzeba wykupić abonament PS+.

Mocne strony

Można przesyłać obraz z gry bezpośrednio z konsoli do serwisu Twitch.tv, a także udostępniać konkretne klipy swoim znajomym np. za pomocą Facebooka. Co więcej, jeśli posiadamy smartfon Sony Xperia lub konsolę przenośną PS Vita, możemy z łatwością przenieść rozgrywkę z ekranu TV lub projektora na mniejszy ekran – ta funkcja nazywa się Remote Play.

Co można robić oprócz grania?

Za pomocą PS4 możemy oglądać filmy umieszczone na płytach typu Blue-ray, a także uruchomić aplikacje, które można pobrać ze sklepu PS Store, np.: TVN Player, Filmbox LIVE, WWE, VEVO, Dailymotion, YouTube czy Crunchyroll. Problemem nie jest także słuchanie muzyki ze Spotify czy przeglądanie Internetu.

blog comments powered by Disqus
Test Sony Playstation 4 w Edycji Star Wars Battlefront - Czy Warto Kupić Konsolę?