PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

WD My Passport Wireless - Test Dysku Zewnętrznego z Wi-Fi

  • Dodano: 2 lata, 7 miesięcy temu
  • Ocena artykułu: (0) (0)

Czy da się zrobić przenośny dysk, do którego dostęp będzie zarówno przez USB 3.0 jak i WiFi? Tak dzięki Western Digital My Passport Wireless.

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
od 239 zł ZŁ
Morele.net
Zobacz ofertę
od 3.64 ZŁ

WD My Passport Wireless

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • wbudowany slot na karty SD
  • wsparcie szybkiego Wi-Fi
  • łatwy w obsłudze
  • 2TB powierzchni dysku
WADY
  • krótka czas pracy na baterii
  • ograniczona liczba obsługiwanych formatów przez aplikację mobilną

Siła Wi-Fi

Dzięki wbudowanemu WiFi dostęp do tego dysku możliwy jest m.in. ze smartfona, oraz tableta, to wszystko bez kabla.

Jest to spora zaleta, dla osób będących w ciągłej podróży, którzy nie mogą rozstać się z dużą ilością danych. Dysk wyposażony jest w baterię, która trzyma 6 godzin. W zestawie do dysku, otrzymujemy ładowarkę.

TOP 10 Dysków HDD według Zadowolenie.pl - Zobacz Zanim Kupisz!

Kluczowe Parametry i Funkcje dysku

Skoro o transferach mowa… Prędkość przez WiFi to ok. 3 MB/s w innych testach osiąga wartości do 7 MB/s. Natomiast przez kabel USB 3.0 dysk uzyskuje spokojnie 100MB/s.

Wyglądem nie różni się znacznie od innych zewnętrznych dysków twardych. Jednak z boku możemy zauważyć slot na kartę pamięci SD. Po jej włożeniu, łatwo przeniesiecie dane z karty na dysk.

Po podłączeniu przez WiFi  do dysku możecie dostać się na parę sposobów, np. przez Eksplorator Windows/Sieć/MYPASSPORT. Przez przeglądarkę internetową możecie m.in. sprawdzić poziom naładowania baterii, dostępną przestrzeń dyskową, oraz ustawić Wifi. Z poziomu przeglądarki, możecie również przenieść całą zawartość karty SD na dysk. Jest to bardzo prosty zabieg, wystarczy jeden przycisk skopiuj lub przenieś teraz.

Twój PeCet Zawsze Szybki - Jaki Dysk SSD Kupić?

Na smartfona możemy pobrać dedykowaną aplikację WD My Cloud. Po połączeniu z dyskiem, możemy zobaczyć jego całą zawartość. Przez aplikację, możemy również strumieniować filmy bezpośrednio z dysku (na 4 urządzeniach jednocześnie).

Podsumowanie

Western Digital My Passport Wireless, jest doskonałym kompanem podróży, dzięki możliwości połączenia się do niego z każdego urządzenia, zaczynając od smartfona, tableta, kończąc na laptopie. Możecie się połączyć przez WiFi, lub kabel USB 3.0. Dodatkowym atutem jest slot na karty pamięci, dzięki któremu w łatwy sposób możemy przenieść wszystkie dane z karty na dysk.

Jeżeli macie pytania, zostawcie je w komentarzu. Koniecznie sprawdźcie też ceny WD My Passport Wireless – klikając w LINK.

blog comments powered by Disqus
WD My Passport Wireless - Test Dysku Zewnętrznego z Wi-Fi
Autor: Łukasz