PODPOWIEDZI:

WD My Passport Wireless - Test Dysku Zewnętrznego z Wi-Fi

Czy da się zrobić przenośny dysk, do którego dostęp będzie zarówno przez USB 3.0 jak i WiFi? Tak dzięki Western Digital My Passport Wireless.

WD My Passport Wireless

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • wbudowany slot na karty SD
  • wsparcie szybkiego Wi-Fi
  • łatwy w obsłudze
  • 2TB powierzchni dysku
WADY
  • krótka czas pracy na baterii
  • ograniczona liczba obsługiwanych formatów przez aplikację mobilną

Siła Wi-Fi

Dzięki wbudowanemu WiFi dostęp do tego dysku możliwy jest m.in. ze smartfona, oraz tableta, to wszystko bez kabla.

Jest to spora zaleta, dla osób będących w ciągłej podróży, którzy nie mogą rozstać się z dużą ilością danych. Dysk wyposażony jest w baterię, która trzyma 6 godzin. W zestawie do dysku, otrzymujemy ładowarkę.

Kluczowe Parametry i Funkcje dysku

Skoro o transferach mowa… Prędkość przez WiFi to ok. 3 MB/s w innych testach osiąga wartości do 7 MB/s. Natomiast przez kabel USB 3.0 dysk uzyskuje spokojnie 100MB/s.

Wyglądem nie różni się znacznie od innych zewnętrznych dysków twardych. Jednak z boku możemy zauważyć slot na kartę pamięci SD. Po jej włożeniu, łatwo przeniesiecie dane z karty na dysk.

Po podłączeniu przez WiFi  do dysku możecie dostać się na parę sposobów, np. przez Eksplorator Windows/Sieć/MYPASSPORT. Przez przeglądarkę internetową możecie m.in. sprawdzić poziom naładowania baterii, dostępną przestrzeń dyskową, oraz ustawić Wifi. Z poziomu przeglądarki, możecie również przenieść całą zawartość karty SD na dysk. Jest to bardzo prosty zabieg, wystarczy jeden przycisk skopiuj lub przenieś teraz.

Na smartfona możemy pobrać dedykowaną aplikację WD My Cloud. Po połączeniu z dyskiem, możemy zobaczyć jego całą zawartość. Przez aplikację, możemy również strumieniować filmy bezpośrednio z dysku (na 4 urządzeniach jednocześnie).

Podsumowanie

Western Digital My Passport Wireless, jest doskonałym kompanem podróży, dzięki możliwości połączenia się do niego z każdego urządzenia, zaczynając od smartfona, tableta, kończąc na laptopie. Możecie się połączyć przez WiFi, lub kabel USB 3.0. Dodatkowym atutem jest slot na karty pamięci, dzięki któremu w łatwy sposób możemy przenieść wszystkie dane z karty na dysk.

Jeżeli macie pytania, zostawcie je w komentarzu. Koniecznie sprawdźcie też ceny WD My Passport Wireless – klikając w LINK.

blog comments powered by Disqus
WD My Passport Wireless - Test Dysku Zewnętrznego z Wi-Fi