PODPOWIEDZI:

Logitech G500 - Mysz dla graczy [TEST]

Logitech G500 to laserowa mysz dla wytrawnych graczy. Oferuje precyzyjny sensor, bardzo dobre oprogramowanie i dodatkowe obciążenia a wszystko w prostej i funkcjonalnej formie. Zapraszamy do lektury recenzji.

Logitech G500

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • wygodna
  • dobry sensor
  • ciężarki
  • dwa tryby rolki myszy
  • oprogramowanie
WADY
  • cena
  • małe przyciski boczne

Logitech G500 dla myszka skierowana do graczy ceniących sobie precyzję i komfort użytkowania w prostej formie. Poszczycić się może szybkim i precyzyjnym sensorem oraz licznymi opcjami konfiguracji.

Logitech G500

Mysz jest całkiem dużych rozmiarów a jej owalny profil sprawia także, że jest wysoka zatem idealna dla graczy o dużych dłoniach. Jest ona także szeroka i posiada spore przyciski główne, które na dodatek działają na całej swojej powierzchni. Żywotność przycisków głównych, jak podaje producent wynosi aż 8 milionów kliknięć. Nawet grając często i dynamicznie mysz nie odmówi współpracy po kilku miesiącach użytkowania. Wygląd myszki jest "wojskowy", przypomina wzorkami i kolorem mundury kamuflujące oddziałów specjalnych.

Logitech G500

W pbrębie lewego przycisku myszki znajdziemy przełączniki "plus" i "minus". Są one konfigurowalne, jednak przy podstawowych ustawieniach służą do zmiany wartości DPI myszki od 200 do 5700DPI. W tej myszce bardzo ciekawa jest też rolka. Posiada gumowy pasek z licznymi wycięciami zapewniający bardzo dobrą przyczepność palca. Rolka może działać normalnie jak i w trybie szybkiego przewijania. Naciskając przycisk znajdujący się za rolką zwalniamy blokadę, wtedy rolka kręci się prawie bez oporu. Funkcja bardzo przydatna przy przeglądaniu długich dokumentów lub stron www. Rolka działa jako przycisk, wciśnięta pionowo oraz na boki.

Jakich myszek używają najlepsi gracze CS:GO? >>>

Logitech G500

Jeśli spojrzeć na mysz od lewej strony zobaczymy wyprofilowaną pod kciuk, pokrytą gumą powierzchnię. Chwyt w tym miejscu jest bardzo wygodny i kciuk dobrze się wpasowuje. Ponad tym miejscem umieszczono trzy dodatkowe przyciski. Możemy je dowolnie konfigurować.

Logitech G500

Natomiast z prawej strony nie znajdziemy żadnych przycisków, jedynie kolejną powierzchnię antypoślizgową zapewniającą dłoni dobry chwyt.

Logitech G500

Na spodzie myszy producent umieścił całkiem dobrej jakości ślizgacze. Według specyfikacji starczają one na pokonanie około 250 kilometrów. Przekładając to na ruchy ręką po podkładce możemy się spodziewać dziesiątek tysięcy przemieszczeń myszki. Oczywiście pod warunkiem, że korzystamy z dobrej podkładki gdyż na blacie biurka lub innych powierzchniach ślizgacze mogą się szybciej zużywać.

Jak kupić najlepszą myszkę pod swój budżet? >>>

Logitech G500

Logitech G500 posiada potężny i precyzyjny sensor laserowy. Maksymalne DPI to 5700, więc zadowoli nawet wymagających graczy. Przyśpieszenie myszy wynosi 30g a częstotliwość próbkowania ustawić możemy na maksymalną wartość 1000 Hz. Gwarantuje to szybką i bezbłędną reakcję myszy.

Logitech G500

W komplecie otrzymujemy także metalowy zasobnik z dodatkowymi ciężarkami. 6 ciężarków o masie 1,7g oraz 6 ważących 4,5g. Ciężarki umieszczamy w specjalnym, kwadratowym organizerze. Umieścić w nim możemy od jednego do sześciu ciężarków jednocześnie. Mysz dociążona maksymalnie nabiera słusznej wagi i gra się nią bardzo dobrze.

Katalog myszek dla graczy >>>

Organizer w ciężarkami wsuwamy od spodu do myszki a jeśli chcemy je wyjąć naciskamy przycisk odblokowujący.

Logitech G500

Mysz posiada 2 metrowy przewód, zabezpieczony oplotem i zakończony wtykiem USB. Do zmiany parametrów myszki i konfiguracji przycisków służy bardzo dobre oprogramowanie, które możemy pobrać ze strony producenta. Mysz posiada także wbudowaną pamięć do przechowywania ustawień.

Logitech G500

Podsumowanie


W myszce Logitech G500 nie uświadczymy fantazyjnych kształtów, kolorowego podświetlenia oraz kosmicznej technologii. Natomiast otrzymujemy myszkę o prostej konstrukcji, militarnym wyglądzie i dobrych parametrach technicznych. Producent udziela na mysz 3 lat gwarancji a świadczy to tylko o jakości użytych materiałów i solidnym wykonaniu produktu. Poleciłbym Logitech G500 użytkownikom szukających myszy godnej prawdziwego gracza ale pozbawionej zbędnych udziwnień.

Rozpakowanie Logitech G500 na portalu Videotesty.pl

blog comments powered by Disqus
Logitech G500 - Mysz dla graczy [TEST]