PODPOWIEDZI:

Inteligentne Słuchawki - Recenzja Bowers & Wilkins PX

Dostając do testów nowe słuchawki firmy Bowers & Wilkins miałem duże oczekiwania. Znając wcześniejsze ich bardzo dobre konstrukcje takie jak P5 czy P7 wiedziałem, że będzie dobrze, ale nie spodziewałem się, że aż tak dobrze. Zobaczcie dlaczego.

Bowers & Wilkins PX

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
 • Świetny dźwięk
 • Wykonanie
 • System redukcji hałasu
 • Inteligentne sterowanie
WADY
 • Praktycznie brak!

WYGLĄD Bowers & Wilkins PX

Nowe słuchawki Bowers & Wilkins PX to konstrukcja oferująca właściwie wszystko w jednym urządzeniu. Można podłączyć się do nich za pomocą kabla lub bezprzewodowo przez bluetooth. Wyposażone są także w nowość dla tego producenta, czyli w system redukcji hałasu; poza tym można nimi inteligentnie sterować, ale o tym później. Zaczynamy od początku, czyli od wyglądu słuchawek.

Słuchawki Bowers & Wilkins PX pudełko

Bowers & Wilkins PX to konstrukcja nawiązująca wyglądem do innych modeli tego producenta. Słuchawki posiadają nieduży pałąk wykonany z aluminium, pokryty strukturalnym materiałem oraz skórą. Podobnie wykończone są też nauszniki, które nie dość, że pokryte są skórą, to w środku mają gąbkę przystosowującą się do kształtu naszej głowy. Charakterystyczne uwypuklenie z logo marki sprawia, że znawcy tematu od razu wiedzą, co to za produkt.

Słuchawki Bowers & Wilkins PX logo

SPECYFIKACJA Bowers & Wilkins PX

Najważniejsze cechy słuchawek Bowers & Wilkins PX:

 • Bluetooth 4.1 z kodekiem aptX HD

 • Hybrydowa redukcja hałasu

 • Czujnik ruchu słuchawek sterujący odtwarzaniem

 • Aplikacja sterująca z różnymi trybami pracy

 • Przetworniki 40mm z modelu P9

 • Długi czas pracy na jednym ładowaniu - do 22h pracy na akumulatorze

 • Poduszki z pianki zapamiętującej kształt głowy, okrytej przyjemną w użytkowaniu skórą

 • Składana konstrukcja


O kilku z nich należy napisać nieco więcej, bo jest o czym.

Słuchawki Bowers & Wilkins PX pudełko tył

Hybrydowa redukcja hałasu w Bowers & Wilkins PX

Hybrydowa redukcja szumów jest to system, który znany jest już od lat z wielu słuchawek od innych producentów, jednak dla produktów Bowers & Wilkins jest to nowość. Nowość, która została wykonana bardzo dobrze i daje dużo ciekawych opcji. Oczywiście na słuchawkach jest przycisk, którym można włączyć system redukcji hałasu, jednak poza tym możemy zainstalować aplikację, która łączy się z naszymi słuchawkami i steruje tym systemem bardziej precyzyjnie. Aplikacja daje nam możliwość wyboru predefiniowanych ustawień redukcji hałasu przykładowo dla biura, ulicy i samolotu. W tych trybach bierze pod uwagę różne czynniki determinujące ustawienia, na przykład ustawienie ,,biuro” redukuje ogólne szumy, jednak przepuszcza głos ludzki, abyśmy słyszeli co do nas mówią współpracownicy. Oczywiście poza możliwościami wyboru tych ustawień, możemy również ustawić natężenie każdego z nich, by jak najwygodniej nam się z nich korzystało.

Inteligentne sterowanie w Bowers & Wilkins PX

Każde słuchawki bezprzewodowe mają oczywiście przyciski do sterowania odtwarzaną muzyką, rozmowami i tak dalej. Nie inaczej jest w naszych - na prawej słuchawce znajdziemy przyciski do regulacji głośności, zatrzymywania muzyki, przełączania utworów w przód i tył, jak również do odbierania i kończenia rozmowy telefonicznej. Tak - rozmowy, bo oczywistym jest, że przez nasze Bowersy można również wygodnie rozmawiać.

Na tym jednak się nie kończy. Słuchawki wyposażone są w tzw. inteligentny system sterowania. Jak on działa? Często jest tak, że gdy ktoś do nas coś mówi podczas słuchania muzyki, to podnosimy jedną słuchawkę, żeby coś usłyszeć. W tym momencie słuchawki pauzują odtwarzaną muzykę; zatrzymują ją również w momencie, gdy przełożymy słuchawki na szyję lub po prostu zdejmiemy je z głowy. Po ponownym założeniu muzyka automatycznie się odtwarza. Jest to bardzo fajne i wygodne rozwiązanie, które bardzo mi się spodobało w trakcie testowania.

Słuchawki Bowers & Wilkins PX

Dźwięk Bowers & Wilkins PX

Brzmienie tych słuchawek to kontynuacja tradycji Bowers & Wilkins. Warto jednak wspomnieć również o tym, że słuchawki skalują przychodzący sygnał audio aż do częstotliwości 768kHz, aby poprawić detaliczność odtwarzanej muzyki. I jest ona rzeczywiście czysta, dokładna i precyzyjna. Zdecydowanie te słuchawki spodobają się wszystkim, którzy lubią czuć dużo energii, mocy i żywe wrażenia. Nie można powiedzieć, że brakuje im niskich tonów, wręcz przeciwnie - puryści mogliby powiedzieć, że jest ich wręcz nieco za dużo, ale to brzmi bardzo fajnie. Średnie tony są konkretne i zwarte, a góra potrafi dać po uszach, ale nie wychyla się niepotrzebnie przed szereg. Moje subiektywne odczucia są bardzo, bardzo pozytywne, ale to tak właściwie mało powiedziane. Ja jestem pod dużym wrażeniem.

PODSUMOWANIE Bowers & Wilkins PX

Patrząc na zastosowane technologie, jakość dźwięku, wykończenie i możliwości sterowania, Bowers & Wilkins PX to jedne z najlepszych obecnie słuchawek na rynku. Co do ceny - uważam, że jest ona adekwatna do produktu.

nowośćjakośćocenawydajność

blog comments powered by Disqus
Inteligentne Słuchawki - Recenzja Bowers & Wilkins PX