PODPOWIEDZI:

Kruger&Matz Live 3 - Flagowiec ze Średniej Półki

Firma Kruger&Matz; jakiś czas temu wypuściła na rynek swój flagowy smartphone - Live 3. To właśnie on tym razem wpadł w moje ręce. Z początku byłem kompletnie nie świadomy, że trzymam w ręku model flagowy polskiego producenta, a dowiedziałem się tego po pewnym czasie, kiedy zajrzałem do specyfikacji sprzętowej na stronie producenta. Dlaczego nie czułem tego prestiżu modelu flagowego? O tym w dalszej części recenzji!

Kruger & Matz LIVE 3

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • ładny design
  • żywotność baterii
  • całkiem dobry aparat foto
WADY
  • wbudowana bateria
  • nieco za wysoka cena
  • mało wydajny procesor

Wykonanie

Zacznijmy od cechy, która przemawia jednak za tym, że urządzenie jest flagowcem, czyli od designu i jakości wykonania. Nie mam tu najmniejszych zastrzeżeń! Urządzenie wygląda prosto, ale zarazem bardzo elegancko. Smukła linia, jednolity przód oraz dobra jakość zastosowanych materiałów wzbudza poczucie prestiżu. Spasowanie materiałów również jest na najwyższym poziomie, bo podczas korzystania z urządzenia nic nie trzeszczy i nie wydaje innych niepokojących dźwięków.

Zestawienia czołowych smartfonów >>>

Kruger&Matz Live 3

Działanie

I w tym miejscu "flagowość" tego smartfona się kończy. Przy ogólnym działaniu nie mam mu nic do zarzucenia, ponieważ działa płynnie i nie powodował u mnie napadów złości i chęci rzutu nim o ścianę. Problem w nim polega na tym, że jest wyposażony w procesor, który z flagowymi urządzeniami niewiele ma wspólnego. Na pokładzie jest Snapdragon 615, który obecnie jest stosowany przez czołowych producentów w modelach ze średniej półki, co wyklucza Kruger&Matz; Live 3 z grona urządzeń flagowych, bo wśród konkurencji prezentuje się dosyć kiepsko.

Kruger&Matz Live 3

Jednak tak jak wspomniałem co do samej płynności działania nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń. Problemem jest optymalizacja pod kątem niektórych aplikacji. W moim przypadku tą aplikacją był Snapchat, który nie dość, że działał ociężale, to w dodatku wyłączał się przy próbie cofnięcia do poprzedniego filtru! W tym przypadku nawet ponowna instalacja aplikacji nie pomagała. Bardzo możliwe, że smartfon może mieć podobne problemy z innymi aplikacjami, choć mi zdarzył się to jedynie podczas korzystania ze Snapchata.

Bateria

Nie będę się tutaj rozpisywał - jestem uczniem i to powinno Wam mniej więcej nakreślić jak intensywnie używam telefonu, bo nie ma nic ciekawszego do roboty na nudnych lekcjach, niż właśnie zabawa telefonem. Przy tym dość intensywnym użytkowaniu bateria wytrzymała niecałe 2 dni, co uważam za rezultat bardzo dobry. Większość z nas i tak ładuje swój telefon każdej nocy, a nawet jeśli o tym zapomnimy, to Live 3 będzie w stanie wytrwać jeszcze jeden dzień.

Kruger&Matz Live 3

Kamery

Tylna 13Mpx kamera robi bardzo dobre zdjęcia. W kiepskim oświetleniu radzi sobie znośnie - na zdjęciach występuje sporo kolorowego ziarna, ale za to zachowane jest bardzo dużo szczegółów.

Kruger&Matz Live 3

8Mpx kamerze do selfie również nie mam nic do zarzucenia. Również robi świetne zdjęcia, jednak spodziewałem się po nim czegoś więcej. Przykładowe zdjęcia prezentuję poniżej.

Podsumowanie

Nie nazwałbym tego urządzenia modelem flagowym, ale nie nazwę go także telefonem złym. Działa płynnie, wygląda dobrze - czego więcej oczekiwać od smartfona. Gdyby cena była nieco niższa (około 600zł zamiast 900zł) to z pewnością byłby moim numerem 1 wśród smartfonów ze średniej półki. Niepotrzebnie została mu przypięta plakietka modelu flagowego.

blog comments powered by Disqus
Kruger&Matz Live 3 - Flagowiec ze Średniej Półki