PODPOWIEDZI:

Aplikacja dla Gimnazjalistów - Rebel.to

Rebel.to to edukacyjno-lifestylowa aplikacja mobilna skierowana w szczególności do gimnazjalistów. Dzięki niej uczniowie będą mogli lepiej zorganizować swoją naukę oraz życie szkolne. Aplikacja dostępna jest na smartfony z system Android oraz iPhone’y i trafiła już na ponad 160 tysięcy urządzeń w całej w Polsce.

Samsung Galaxy S7 Edge

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • funkcja tablicy
  • plan zajęć
  • fiszki z przedmiotami
WADY
  • Brak możliwości dodania zadania, które jest związane z przedmiotem szkolnym

Aplikacja dla Gimnazjalistów - Rebel.to

Aplikacja Rebel.to to numer 1 w kategorii Edukacja, zarówno w Google Play, jak i AppStore. Rebel.to opiera się o 4 proste i przejrzyste elementy:

  • społeczność, gdzie na tablicy można dowiedzieć się co dzieje się w szkole i klasie
  • listę do zrobienia, na której umieścimy zadania do wykonania wraz z terminami
  • plan zajęć
  • oraz bibliotekę fiszek wykonanych na podstawie podręczników, z których gimnazjaliści korzystają na co dzień

Pobierz aplikację Reble.to

GooglePLayAppStore

Społeczność

Tablica klasowa przyda się do komunikacji z kolegami z klasy, udostępniania planu lekcji i zadań do wykonania, a można ją również wykorzystać w celu skontaktowania się z ekipą Rebel.to. Całość ułożona jest w przejrzyste wątki uporządkowane poprzez datę.

Aplikacja dla Gimnazjalistów - Rebel.to
W tej sekcji mogą wyświetlać się posty sponsorowane, których widoczność będzie zależeć od danego województwa, miasta czy szkoły, ale również od zainteresowania danym przedmiotem szkolnym. Oznacza to, że użytkownicy otrzymają spersonalizowaną informację. O danym wątku, wyświetlanym przez 14 dni, społeczność informowana jest poprzez komunikat typu push, widoczny w obszarze powiadomień.

Zobacz też:Najlepsze aplikacje dla uczniów i studentów

Do zrobienia

Sekcja do zrobienia to wbudowane w aplikację narzędzie do ustawienia zadań, o których Rebel.to automatycznie przypomni 24 i 12 godzin przed ustalonym terminem. Powiadomienie wyświetli się w formie komunikatu typu push. Użytkownicy wprowadzili już ponad 75 000 zadań.

Aplikacja dla Gimnazjalistów - Rebel.to
Ten segment może zawierać również inne interesujące użytkowników terminy. Mowa np. o premierze filmu, promocji w sklepie czy innym wydarzeniu. W tym miejscu aplikacja także oferuje spersonalizowanie grupy docelowej, toteż lokalne eventy nie muszą trafiać do globalnego grona odbiorców.

Fiszki

Sercem projektu Rebel.to są fiszki, czyli jeden z najbardziej wydajnych sposobów, który został przeniesiony z formy analogowej, do wersji cyfrowej – wyświetlanej na smartfonie. Fiszki opierają się na systemie pytanie-odpowiedź, uczeń za pomocą odpowiedniego przycisku ocenia czy przyswoił dany materiał, czy też wymaga on jeszcze powtórzenia. 

Aplikacja dla Gimnazjalistów - Rebel.to
Ciekawym urozmaiceniem dla społeczności uczniów Rebel.to są fiszki niezwiązane bezpośrednio ze szkolnymi przedmiotami. Rebel.to umożliwia czasowe udostępnienie fiszek traktujących np. o ciekawostkach związanych z filmem, książką czy jakimś wydarzeniem. Reklamodawcy mogą znaleźć się także na okładce danego stosu fiszek, jak również dystrybuować darmowe kody na fiszki, sponsorowane przez markę, do których prowadzić może baner sponsorujący umieszczony w segmencie fiszek.

Akcje dodatkowe

W Rebel.to użytkownicy mają do dyspozycji różne motywy, zmieniające tło i zestaw ikon aplikacji. Istnieje możliwość umieszczenia dedykowanego motywu dla danej marki.

Aplikacja dla Gimnazjalistów - Rebel.to
Aplikacja Rebel.to może stać się interaktywna i reagować na wybrane działanie użytkowników, np. potrząśnięcie telefonem spowoduje pojawienie się prostej gry czy planszy reklamowej.
W aplikacji można znaleźć również konkursy, które cieszą się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wśród użytkowników. Twórcy oferują wsparcie w swoich profilach social media oraz możliwość, tak jak w poprzednich przypadkach, zdefiniowania grupy docelowej. Sam konkurs może mieć miejsce zarówno wewnątrz aplikacji, jak i w kanałach partnera.

Aplikacja dla Gimnazjalistów - Rebel.to
Szczególnym zainteresowaniem cieszą się młodzieżowi idole, influencerzy generujący wysokie zaangażowanie, które można zainicjować pod patronatem marki. Ostatni konkurs organizowany z Angeliką, znaną jako littlemooonster96 odbił się echem wśród jej fanów na social media, a także w samej aplikacji Rebel.to. Zadaniem użytkowników było nagranie krótkiego wideo opisującego, jak Rebel.to pomogło im w życiu szkolnym.

Podsumowanie

Rebel.to jest, jak na razie jedynym tak rozbudowanym narzędziem edukacyjnym przeznaczonym dla młodzieży, które łączy w sobie zrzeszanie społeczności szkolnej oraz elementy praktyczne, takie jak plan zajęć czy lista zadań. Całości dopełniają fiszki, czyli niezwykle wydajna forma nauki, której przyświeca hasło twórców – ściągaj REBEL.TO przed klasówką, a nie na klasówce. 
Dzięki swojej grupie docelowej, w aplikację Rebel.to można bardzo efektywnie wykorzystać także, jako nośnik reklamy. Inteligentne formy marketingowe zapewnią pożyteczne wykorzystanie udostępnionych przez reklamodawcę informacji, a duża integracja i zaangażowanie użytkowników zapewnia wysoką skuteczność tego typu działań. 
Pobierz Rebel.to już dziś i zobacz sam, jak to działa. 

GooglePLayAppStore

blog comments powered by Disqus
Aplikacja dla Gimnazjalistów - Rebel.to