PODPOWIEDZI:

Rcenzja Postal: Redux

Po około 18 latach Postal powraca na komputery! Wszystko za sprawą wydanego całkiem nie dawno remaka. Postal: Redux to odświeżona pierwsza część z dodatkowymi poziomami oraz zupełnie nowym trybem rozgrywki. Czy to przyciągnie „starych wyjadaczy” do ponownego zakupu? Zapraszam do recenzji!

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Wciąga
  • Rozgrywka nadal daje radę
  • Grafika
  • Tryb ramepage
  • Warto sprawdzić, jeżeli nie znasz serii Postal
WADY
  • Mało nowej zawartości
  • Fani raczej powinni unikać tego remastera

Seria Postal jest niezwykle kontrowersyjna. Gry były często banowane w niektórych krajach. Nie ma się jednak co dziwić. Zawierają ogromną ilość nieuzasadnionej przemocy. Produkty od studia Running With Scissors zazwyczaj otrzymywały kategorię wiekową 18+. Jak wszyscy wiemy, zakazany owoc smakuje najlepiej. Jednak to nadal są, gry komputerowe, które mają dostarczać graczowi rozrywki. Odprężyć się po ciężkim dniu pracy i odreagować. Dlatego produkcję Postal: Redux traktować będę jako grę wideo, a nie zastanawiał się czy brutalne gry powinny być sprzedawane.

Postal: Redux fabularnie nawiązuje do pierwszej części gry. Wcielamy się w postać bezimiennego kolesia, ubranego w długi charakterystyczny czarny płaszcz. Ten jegomość sieje prawdziwy terror w okolicy, zabijając każdego napotkanego człowieka. Szaleniec ten nie kieruje się żadnymi zasadami i zabija dla zabawy, często z dość kąśliwym komentarzem. Na gracza czeka 22 zróżnicowanych lokacji, w których to odwiedzimy takie miejsca jak: kopalnię, miasto, cyrk, hotel czy bazę.

Redux oferuje znacznie lepszą jakość wykonania gry. Twórcy przebudowali tytuł na nowy silnik Unreal Engine 4. Oferując bardziej dopracowaną grafikę lokacji, postaci oraz wybuchy. Muszę przyznać, że Postal: Redux pod względem graficznym prezentuje się dość dobrze! Wybuchy są niezwykle efektowe i znacznie ładniejsze od oryginału, który to pojawił się w roku 1997. Zmianie uległa także lekko fizyka, która to teraz jest bardziej „realistyczna”. Jednak zmiany te potrzebują znacznie silniejszego komputera. Wymagania są dość wysokie jak na tytuł, który jest stworzony w rzucie izometrycznym. Warto sprawdzić minimalne wymagania sprzętowe, przed zakupem gry.

Remaster natomiast nie wprowadza nic do samej rozgrywki. Polepsza jedynie to co już zdążyło się zestarzeć, począwszy od grafiki i sterowania. Teraz jest znacznie lepiej zarówno dla oka, jak i naszych palców. Sterowanie głównym bohaterem jest możliwe za pomocą klawiatury i myszy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagrać na padzie. Twórcy umożliwiają graczom i takie rozwiązanie. Osobiście wybrałem sterowanie na klawiaturze i myszce. Ze względu na to, że w gry tego typu gra mi się na klawiaturze zdecydowanie wygodniej.

Podczas rozgrywki bawiłem się wyśmienicie! Zabijanie przeciwników sprawia nadal tyle samo frajdy, co 19 lat temu. Nowa jakość wykonania pomaga w odbiorze produkcji. Postal: Redux ma znacznie ładniejszą grafikę, za sprawą nowego silnika. Możliwości techniczne silnika Unreal Engine 4, poprawiają znacząco efekty ognia, wybuchu oraz fizykę. Sam człon rozgrywki pozostaje jednak ciągle taki sam. Wybrać możemy kampanię oraz tryb rampage. W tym ostatnim przechodzimy misje znane z fabuły, jednak musimy zdobyć jak najwięcej punktów. Kolejne zabójstwa zwiększają mnożnik punktów, pozwalając bić rekordy. Grają w Postal: Redux zastanawiałem się dla kogo jest ten tytuł? Dla graczy serii, którzy znają każdą grę studia Running With Scissors czy dla kogoś, kto zupełnie nie zna tej marki? Wydaje mi się, że twórcy postanowili pozyskać nowych fanów. Graczy, którzy nigdy wcześniej nie mieli kontaktu z tą produkcją. Wnioskuje to po małej ilości zmian, względem oryginalnej części.

Niezwykle trudno jest mi podsumować Postal: Redux. Z jednej strony niezwykle dobrze się bawiłem przy tej grze. Przeszedłem ją od pierwszego uruchomienia, aż tak bardzo mnie wciągała. Z drugiej jednak strony irytować może fakt, że twórcy skupili się w głównej mierze, wyłącznie na oprawie graficznej. Nie przygotowali dla graczy nowych broni, wyzwań czy większej ilości poziomów. Fani pierwszej części Postala mogą być zawiedzeni, brakiem większej zawartości. Dlatego oni nie powinni sięgać po Postal: Redux. Znacznie lepszej sytuacji są nowi gracze, którzy nie znają tej marki, bądź nie pamiętają już jedynki. Mogą spróbować czegoś nowego, co na pewno im się spodoba! Postal: Redux pozwoli im odreagować po ciężkim dniu pracy i zwyczajnie się wyżyć na wirtualnych przeciwnikach.

blog comments powered by Disqus
Rcenzja Postal: Redux