PODPOWIEDZI:

Prezentacja Mikroskopu Levenhuk Rainbow 2L Plus

Firma Levenhuk oferuje na polskim rynku różnego rodzaju urządzenia, takie jak lornetki, lunety, teleskopy czy mikroskopy. Dziś na tapetę bierzemy przedstawiciela tego ostatniego segmentu, a mianowicie model Rainbow 2L PLUS, czyli mikroskop charakteryzujący się wysokim stosunkiem jakości do ceny. Sprawdźcie czy mikroskop za niespełna trzysta złotych, to tylko zabawka czy narzędzie do przeprowadzenia poważnych badań.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Głowica monokularowa 360°
  • Powiększenie 64x–640x
  • Trzy obiektywy 4х, 10х, 40хs
  • Podwójne oświetlenie LED
  • Regulacja siły oświetlenia
  • Możliwość zasilania bateriami lub prądem zmiennym
  • Zakres ruchu stolika 0-8 mm, pionowy
WADY
  • zasadniczo... brak!

Otaczający nas świat jest pełen niesamowitych obiektów, ale jak wiemy część z nich jest niewidoczna gołym okiem. Aby zaobserwować wszystkie cuda mikrokosmosu, potrzebny jest odpowiedni przyrząd optyczny. Mikroskop, który dzisiaj Wam prezentujemy pozwala na badanie roślin i owadów, obserwowanie mikroorganizmów czy na przyglądanie się niewidocznym gołym okiem zarysowaniom na monecie.

Mikroskop Levenhuk Rainbow 2L Plus

Model Levenhuk Rainbow 2L PLUS, to następna modelu 2L, który łączy w sobie zalety poprzedniej serii z nowymi funkcjami. Urządzenie dostarczane jest razem z zestawem eksperymentów Levenhuk K50, który pomoże młodym naukowcom wykonać pierwsze doświadczenia i badania. W pudelku znajdziemy też dodatkowe szkiełka, pokrowiec na mikroskop, narzędzia do przygotowywania próbek, w tym pęseta, wylęgarnia słonaczków, surowe materiały do obserwacji, przewodnik zawierający przydatne informacje na temat konstrukcji mikroskopu oraz porady i opisy interesujących eksperymentów, instrukcję obsługi oraz komplet ogniw.

Cena tego urządzenia!

Główną różnicą w stosunku do poprzednich modeli jest ulepszona optyka. Oferuje ona większe powiększenie aż do 640x, a dzięki temu możne być wykorzystywana do zaawansowanych badań przez studentów biologii. Wszystkie mikroskopy wyposażone są w soczewkę z mechanizmem sprężynowym, który chroni optykę przed uszkodzeniami, nawet jeśli obiektyw zetknie się z preparatem podczas ustawiania ostrości.

Mikroskop Levenhuk Rainbow 2L Plus

Ważną zaletą mikroskopów Levenhuk Rainbow 2L PLUS jest to, iż ich korpusy wykonane są z wytrzymałego metalu. Zapewni to długą żywotność nawet przy intensywnym użytkowaniu na uczelniach lub w laboratoriach. Warto także wspomnieć o ich nowoczesnym wyglądzie i pięciu wersjach kolorystycznych - taki atrakcyjny mikroskop będzie dobrze prezentować się w pokoju dziecka lub na biurku. Firma Levenhuk zapewnia również dożywotnią gwarancję na swoje produkty.

Mikroskop Levenhuk Rainbow 2L Plus

Jakość wykonania i użytych materiałów stoi na bardzo wysokim poziomie. Elementy optyczne wykonane są z niezwykle przezroczystego szkła, toteż zniekształcenia ograniczone są do minimum. Wielowarstwowa powłoka soczewek zwiększa za to ilość przepuszczanego światła. Wysoka dokładność przyrządów do ustawiania ostrości umożliwi zaś dostrzeżenie najmniejszych szczegółów obserwowanej próbki. Mono okularowa głowica nachylona jest pod kątem 45 stopni, co pozwala na wygodne prowadzenie obserwacji. Co więcej obraca się ona w zakresie 360° wokół własnej osi, co jest bardzo przydatne podczas pracy w grupie.


PROMOCJE na zakup Pralek lub Suszarek

Mikroskop wyposażono w obrotową głowicę z trzema obiektywami – 4x, 10x i 40x. Soczewki te zapewniają powiększenie odpowiednio do 64x, 160x i 640x. Soczewka 40x ma specjalny mechanizm sprężynowy, dzięki niemu, nawet jeśli początkujący użytkownik przypadkowo dotknie próbką obiektywu, obiektyw zostanie cofnięty, aby zapobiec uszkodzeniu układu optycznego i próbki.

Mikroskop Levenhuk Rainbow 2L Plus

Przyrząd wyposażono w dwa systemy oświetlenia, które umożliwiają obserwowanie próbek przezroczystych, półprzezroczystych, a nawet nieprzezroczystych. Dolna dioda wykorzystywana jest do obserwowania przezroczystych próbek – światło przechodzi przez próbkę i tworzy obraz. Tej metody można użyć do obserwowania mikroorganizmów w kropli wody lub bardzo cienkich fragmentów roślin. Z kolei za pomocą górnego oświetlenia światło odbija się od próbki, co pozwala na obserwowanie nieprzezroczystych obiektów, jak np. różne rodzaje papieru, monety czy tkaniny. W celu zbadania półprzezroczystych obiektów należy użyć zarówno górnego, jak i dolnego oświetlenia. Regulacja jasności pozwala wybrać optymalny poziom oświetlenia dla każdej próbki. Co istotne, oświetlenie zasilane jest za pomocą adaptera sieciowego lub baterii, dzięki czemu z mikroskopu można korzystać także na zewnątrz.

Dokładne dane techniczne:

Mikroskop Levenhuk Rainbow 2L Plus

Ocena 5 pktRekomendujemy

blog comments powered by Disqus
Prezentacja Mikroskopu Levenhuk Rainbow 2L Plus