PODPOWIEDZI:

Sennheiser G4me Zero – Granie Bez Kompromisów

Wypuszczony pod koniec roku 2013 model G4me Zero od niemieckiego Sennheisera był tworzony z myślą graczach wymagających najlepszego, niezawodnego, a przede wszystkim dającego przewagę nad resztą przeciwników sprzętu. Po prawie 3 latach na rynku czas na recenzję high-endowego sprzętu dla zapalonych gamerów.

Sennheiser G4ME ZERO (506079)

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • wygoda
  • jakość wykonania
  • pozycjonowanie w grach
  • długi kabel w oplocie
  • przyjemność z oglądania filmów
WADY
  • nie do słuchania muzyki
  • cena

1. Wygląd

Konstrukcje Sennheisera od zawsze były charakterystyczne i specyficzne w kwestiach wizualnych. O ile ten typ wyglądał dosyć średnio w budżetowych modelach (np. HD 201) tak G4me Zero powala na kolana wyglądem po nałożeniu na głowie. Testowany model koloru czarnego, podkreślony czerwonymi wstawkami robi wrażenie.

Sennheiser G4me Zero

2. Wygoda

Zgodnie z zapewnieniami producenta, jest to jeden z najwygodniejszych head-setów na rynku. Duże słuchawki obejmujące całe uszy, nie uciskające na nie w żandym miejscu, wraz ze skórzanymi nausznikami posiadającymi piankę z tzw. pamięcią kształtu pozwalają spędzać długie godziny przed komputerem (w moim przypadku po 10 godzinnej rozgrywce aż przykro było zdejmować słuchawki)

3. Budowa

Model G4me Zero jest konstrukcją zamkniętą, co zapewnia doskonałą izolacje otoczenia – są to zatem słuchawki znakomite na różnego rodzaju turnieje lan, ponieważ wyciszenie zapewnione przez słuchawki pozwoli nam w 100% skupić się na grze. Dodatkowo możliwość złożenia słuchawek zdecydowanie ułatwia ich transport bez obawy o uszkodzenia mechaniczne.
 Sennheiser G4me Zero

4. Wykonanie

Jeden z niewielu aspektów nie spełniający oczekiwań tego przedziału cenowego. Produkt Sennheisera jest wykonany z bardzo dobrej jakości plastiku, natomiast 3 metrowy kabel jest pokryty grubym oplotem. Z pewnością słuchawki te są zwartą i solidną konstrukcją, której nie straszne upadki z biurka (zdarzały się – ciągle są w nienaruszonym stanie), jednak wyżej wspomniane Cloud-y miały aluminiowe elementy dające poczucie zdecydowanie trwalszej konstrukcji. Sennheiser G4me Zero

5. Dźwięk

a) W grach

G4me Zero to słuchawki stworzone dla graczy. Co czuć od pierwszego włączenia gry. Bardzo duża scena zapewniająca szerokie "pole" słyszenia wraz z doskonałym pozycjonowaniem sprawiają, że w Counter-Striku Global Offensive możemy doskonale określić skąd dobiegał każdy najmniejszy dźwięk.

b) Muzyka

Produkt Sennhaiser-a nie jest dobrym wyborem do słuchania muzyki. Audiofilom zdecydowanie będzie przeszkadzać za mała ilość basu, a szeroka scena sprawia, że najprzyjemniej słucha się na nich muzyki klasycznej. Nie jest to jednak produkt słaby – słuchanie każdego rodzaju muzyki sprawia przyjemność, jeżeli jednak to ma być główne przeznaczenie słuchawek to zdecydowanie ten model nie będzie dobrym wyborem.

6. Mikrofon

Dźwięk jest czysty, naturalny, nie występują nienaturalne podbicia. Dodatkowo funkcja automatycznego wyciszenia po podniesieniu mikrofonu w góre jest bardzo przyjemna i użyteczna.

7. Podsumowanie

Sennhaiser G4me Zero to słuchawki głównie skierowane dla graczy wymagających najwyższej jakości w grach, nie zważając na cene zakupu. Takim osobom ten sprzęt zdecydowanie można polecić. Również osoby grające zawodowo lub chcące wejść na ten poziom nie będą żałowały zakupu. Poziom wygłuszenia pozwoli również na używanie ich na turniejach LAN. Jednak z całą pewnością nie jest to dobry zestaw (za te pieniądze) do słuchania muzyki. Dodatkowo w tym przedziale cenowym słuchawki mogłyby być wykonane z lepszego materiału, jednak póki co dobrej jakości plastik sprawdza się dobrze.

blog comments powered by Disqus
Sennheiser G4me Zero – Granie Bez Kompromisów