PODPOWIEDZI:

Samsung OLED S95C - Czy to najlepszy telewizor Samsunga?

W ostatnim czasie trafił do nas telewizor na swój sposób wyjątkowy. OLED od producenta, który długo wstrzymywał się przed oferowaniem urządzeń pracujących w tej technologii. Samsung najpierw przekonywał to QLED-ów, potem do telewizorów Mini Led żeby w końcu zaoferować w sprzedaży także OLED-a, na dodatek takiego, który od razu pretenduje do bycia jednym z najlepszych telewizorów w swojej klasie. Tym urządzeniem z wysokiej półki jest Samsung OLED S95C. Poznajmy go nieco bliżej.

Samsung QE55S95C OLED

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Naturalne kolory
  • Bardzo dużo detali w najniższych poziomach szarości
  • Płynne działanie
WADY
  • Brak Dolby Vision
  • Wysoka cena

Samsung Oled S95C - cechy zewnętrzne

Zaczynając od wyglądu zewnętrznego Samsung QE55S95C to telewizor, podobnie jak inne modele Samsunga, bardzo minimalistyczny w swojej stylistyce. Duży ekran ze smukłą ramką, solidna podstawa wykonana z grubej blachy i nieduże logo producenta. Pozostaje jeszcze rozwiązanie, które cechą charakterystyczną wielu telewizorów Samsunga czyli moduł One Connect Pro będący jednostką oddzieloną od ekranu, do którego podłącza się wszelkie urządzenia zewnętrzne. Taki zabieg pozwala uzyskać cieńszy ekran, bardziej estetyczny wygląd wiszącego na ścianie telewizora lub gdy stawiamy go w otwartej przestrzeni i widoczny jest także tył urządzenia.

SAMSUNG QE55S95C
Pilot, to również standardowe i minimalistyczne rozwiązanie Samsunga. Są tu tylko najważniejsze przyciski, bardzo dobrze wyczuwalne pod palcami i co ważne, ten niewielki sterownik pozwala na sterowanie zupełnie każdą funkcją. Nie ma tu baterii, ładuje się albo ze światła zewnętrznego, albo za pomocą kabla USB.

Sprawdź aktualną cenę telewizora

SAMSUNG QE55S95C

Cena telewizora OLED SAMSUNG QE55S95C

SAMSUNG QE55S95C cena TV

Możliwości telewizora Samsung OLED S95C

Matryca OLED o rozdzielczości 4K i częstotliwości odświeżania 120Hz. Już te podstawowe informację mówią nam o fantastycznej czerni, wysokim kontraście oraz płynności działania. Mamy tutaj do czynienia jednym z najlepszych telewizorów Samsunga w swojej klasie.
Poza tym, mamy tu do czynienia z wysoką jasnością ekranu, obsługą HDR z Auto Tone Mapping, czy dźwiękiem Dolby Atmos.

ekran SAMSUNG QE55S95C
Ogólnie Samsung w dość skąpy sposób podaje informacje techniczne odnośnie samego panelu, dużo stara się przełożyć na automatykę, która zarządza obrazem.
Znajduje się tutaj między innymi czujnik jasności otoczenia, czy tryb automatycznej kalibracji obrazu za pomocą smartfona.
Dodatkowo, zastosowano tu dużo zaawansowanej elektroniki, którą magicznie nazwano Neuronowy Procesor AI Quantum 4K.

nóżka SAMSUNG QE55S95C
Osobiście daleki jestem od chwalenia sztucznej inteligencji zarządzającej obrazem, ale mówiąc oddzielnie o systemie upłynniającym obraz, o technologii Free Sync czy obsłudze 144 Hz dla graczy - to wszystko oznacza zaawansowane funkcje, których działanie rzeczywiście przekłada się na jakość obrazu, który widzimy.

SAMSUNG OLED 55S95C
Poza upłynniaczem ruchu, jest tu zaawansowana redukcja szumów czy tryb Filmmaker mode, który świetnie sprawdza się podczas wieczornych seansów, zapewniając naturalny obraz nagrany w materiale video.

pilot SAMSUNG OLED 55S95C
Widać, że obróbka obrazu stoi na wysokim poziomie, dużo tu się dzieje już pod kątem automatyzacji dostosowania ekranu, ale jeszcze więcej możemy zrobić sami.

Smart TV na najwyższym poziomie

W Samsungu nie można zapomnieć o funkcjach Smart TV opartych o oprogramowanie Tizen.
Pierwsza zaleta to wygodne sterowanie za pomocą tego niewielkiego pilota. Mnóstwo dostępnych aplikacji - także tych polskich jak i najpopularniejszych globalnych pozycji. 

Smart TV SAMSUNG QE55S95C
Szybkość działania jak i intuicyjność to kolejne plusy, którego nie można Samsungowi odmówić. Tizen to także swego rodzaju centrum zarządzania urządzeniami smart w naszym domu - to rozwiązanie nazwano Smart Hub - pozwala on na wgląd w inne urządzenia Samsunga, przesyłanie informacji a nawet sterowanie nimi z pozycji telewizora. Może się to odbywać za pomocą pilota lub nawet sterowaniem głosowym.

Samsung Oled 55S95C - jakość obrazu

Jakość obrazu, oraz jego charakterystyka to coś o czym mógłbym pisać bardzo długo, ponieważ niesamowicie bogata paleta ustawień pozwala na dopasowanie go praktycznie do każdych potrzeb.
Próbując jednak w jakiś sposób go opisać lub porównać do innych testowanych telewizorów OLED-ów, ważną kwestią jest ta nieskończona czerń, płynność oraz bardzo wysoki kontrast. To są niezaprzeczalne zalety OLED-ów, które widać również w Samsungu. Cechą, która mnie zaskoczyła to bardzo wysoka jasność.

SAMSUNG OLED 55S95C - JAKOŚĆ OBRAZU

Wartości szczytowe podczas oglądania obrazów HDR, są tak mocne, że nawet w dzień w jasnym pokoju, musiałem je zmniejszać aby oglądanie było komfortowe. Nie polecam oglądać na ustawieniach maksymalnych - mam wrażenie, że zostały one stworzone głównie jako pokaz sił producenta a nie do rzeczywistego korzystania z nich.
Drugim charakterystycznym elementem i kwestią, która może być dyskusyjna, jest sposób reprodukcji szarości wchodzących w czerń. 

SAMSUNG OLED 55S95C JAKOŚĆ OBRAZU
W przypadku wielu OLED-ów mamy do czynienia z bardzo mocną, smolistą wręcz czernią, która robi świetny efekt, zapewnia to bardzo oczekiwaną kinową atmosferę, jednak gubi szczegóły. W Samsungu w ogóle tego nie ma, bogatość palety kolorów, wysoka jasność i dobre zarządzanie obrazem, sprawiają, że w elementach obrazu w których w wielu innych OLED-ach byłaby po prostu czerń, widać jeszcze szczegóły i dobrze narysowane plany. Jest to coś na tyle wyjątkowego i nietypowego, że na mnie zrobiło bardzo dobre wrażenie. Obawiam się jednak że niektórzy mogą nie docenić tak dobrego dopracowania szczegółów i uznać, że temu telewizorowi brakuje czerni - byłoby to bardzo mylne i wręcz nieco niesprawiedliwe.

podstawka SAMSUNG OLED 55S95C
Oglądając dłuższy czas obraz na tym telewizorze, mam także przekonanie graniczące z pewnością że pokłonił się nad kolorami i inżynierowie popracowali nad dobrym balansem opartym o wysoką neutralność. Dopiero jasne tryby potrafią stworzyć tzw. kolorystyczną żarówkę, w filmie czy trybie Film maker mode spotkałem się ze świetnym balansem i kolorami niesamowicie naturalnymi.

złącza SAMSUNG OLED 55S95C
Moje przemyślenia doprowadzają także do momentu iż zastanawiam czy Samsung nie poszedł tym modelem tak wysoko z jakością oraz neutralnością, że mogą to docenić tylko bardzo wprawne oczy a laicy, nawet z grubym portfelem mogę nie docenić tak dobrego obrazu, który nie jest aż tak efektowny jak telewizory OLED np. od Sony czy LG.
Czas pokaże, jednak z mojej strony charakterystyka obrazu jest fantastyczna, widać, że telewizor Samsung QE55S95C to urządzenie kompletne, do bólu poprawne oraz pokazujące możliwości jakich dotąd brakowało.

blog comments powered by Disqus
Samsung OLED S95C - Czy to najlepszy telewizor Samsunga?