PODPOWIEDZI:

Acer Predator X34A - Monitor za Prawie 6000zł!

Każdy z nas, kiedy czyta ten artykuł patrzy na jakiś ekran. Nasza technologia przez ostatnie lata zmieniła się na tym polu praktycznie nie do poznania. Od starych grubych monitorów, przez cienkie produkcje LED’owe aż po kosmiczne, wygięte produkcję. Dzisiaj właśnie o tym ostatnim trochę sobie popiszemy.

ACER Predator X34A

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Piękne kolory
  • Matryca IPS
  • Rozdzielczość 3440x1440
  • Spory, wszystko się na nim zmieści
  • Wbudowane głośniki, które o dziwo brzmią nawet dobrze
  • Ogromna możliwość ustawień
WADY
  • Odświeżanie na HDMI tylko 50Hz
  • Cena

Monitor ACER Predator X34Ato monitor UltraWide o rozdzielczości  3440x1440 pikseli, bardziej znanej jako QHD. Nasz szeroki monitor ma ekran o proporcjach 21:9 a dodatkowo jest lekko wykrzywiony co daje osobie siedzącej naprzeciwko niego wspaniałe uczucie jakoby ten monitor go „otaczał”.

Monitor Acer’a ma wiele atutów, które klasyfikują go wśród najlepszych  sprzętów dla graczy, ale i nie tylko. G-SYNC, który upiększy nam obraz synchronizując poszczególne klatki nie zabierając przy tym wydajności komputera, bardzo szybki czas reakcji czy piękna matryca IPS to tylko niektóre z jego wielkich plusów.

ACER Predator X34A

Wygląd

Cały sprzęt prezentuje się bardzo elegancko, jednak ma w sobie pewien „pazur”. Podstawka oparta na trójnogu dodaje tutaj ciekawego akcentu. Matowy plastik od dołu obudowy oraz technologia „ZeroFrame” tylko pomagają nam skupić się na oglądaniu genialnego obrazu z matrycy IPS. W prawym dolnym rogu naszego monitora mamy do dyspozycji 6 fizycznych przycisków umożliwiających ustawienie dosłownie wszystkiego. Niestety jest z nimi problem – Musimy sporo się namęczyć by w końcu poczuć dokładnie który przycisk za co odpowiada, ponieważ wbrew  pozorom nie jest to tutaj aż tak oczywiste.

Z tyłu widzimy błyszczący plastik. Wygląda on dlamnie dosyć słabo. Na szczęście jest z tyłu urządzenia, więc nie musimy na niego patrzyć. Oprócz tego z tyłu mamy umiejscowione wszystkie porty – 1x DisplayPort, 1x HDMI, 4x USB3.0, zasilanie oraz audio. Wszystko umiejscowione w dobrym miejscu i nie ma żadnego problemu z kablami.

Ostatnią rzeczą do opisania jest cały system montażu wraz z podstawą. Jeśli chodzi o montaż monitora – Genialna sprawa. Wszystko działa idealnie, możemy nasz monitor ustawiać jak nam się tylko podoba. Bardzo dobra regulacja wysokości, pochylenia i obrotu sprawia, że monitor możemy ustawić na każdej płaszczyźnie i idealnie dostosować go pod nasze potrzeby.

Ranking MONITORÓW >>

Acer Predator X34A

Działanie

Nasz monitor to ogromny 34  calowy ekran, który jest wspaniałą rzeczą dla osób, które lubią mieć na swoim ekranie odpalonych sporo rzeczy jednocześnie, ponieważ zmieści się tutaj prawie wszystko.

O działaniu naszego monitora zależy też w dużym stopniu to, jaki kabel użyliśmy – Czy jesteśmy podłączeni na DisplayPort czy też na –niestety starym- HDMI  1.4.

W przypadku tego drugiego jesteśmy ograniczeni do odświeżania na poziomie 50Hz i powiedzmy sobie szczerze, może to niektórych kuć w oczy.

W przypadku tego pierwszego jest ciekawiej – producent daje nam możliwość „podkręcenia” naszego monitora do 100Hz i wtedy wszystko staje się o wiele lepsze.

Jeśli chodzi o wyświetlany obraz to byłem szczerze zaskoczony. Rzadko zdarza się, aby obraz monitora prosto z  pudełka dobrze  wyglądał. Często trzeba siedzieć sporo czasu by ustawić kolory pod „nasze oko” a tutaj było wręcz przeciwnie. Po podłączeniu ekranu moim oczom ukazały się przepiękne barwy.  Czerń taka, jakiej jeszcze nie miałem okazji oglądać na żadnym monitorze oraz cała inna gamma  kolorów, które aż prosiły się o to by na nie patrzeć.

Niestety słowami nie da się opisać tego, co widać na tym monitorze ale musicie mi uwierzyć, jest przepięknie.

Acer Predator X34A

Funkcjonalność

Zaczniemy od gier. Tutaj sprawa jest ciekawa. Jeśli nasze gry (a robi to większość tytułów) obsługuje rozdzielczość 3440x1440 to otrzymujemy bardzo szeroki kąt widzenia, przez co widzimy wiele  więcej niż gdybyśmy grali na np rozdzielczości 1080p. W wielu grach jest to jak najbardziej pozytywny akcent. Widzimy więcej, gry oczywiście wyglądają lepiej a nas jeszcze bardziej otacza to, co właśnie robimy. Niestety znajdą się takie produkcje, gdzie proporcje 21:9 nie  będą  wspierane i wtedy zostajemy z grą, która odtwarzana jest w proporcjach 16:9 i dwoma, ogromnymi czarnymi prostokątami po bokach.

Monitor o takich proporcjach idealnie nadaje się do filmów. Filmy kinowe nagrywane właśnie w 21:9 są na takim sprzęcie odtwarzane na całości ekranu. Nie mamy żadnych „kinowych pasków” u góry czy u dołu, więc w pełni możemy się cieszyć naszym filmem.

Dodatkowo nasz monitor posiada wbudowane  głośniki, które brzmią na prawdę ciekawie. Słychać każdy dźwięk chociaż gorzej jest z wysokimi tonami, ale da się to przeżyć.

Ostatnie zastosowanie to monitor dla osób, które pracują bądź które lubią mieć sporo „miejsca”.

Dla tych pierwszych – Piękna sprawa, po jednej stronie otworzy potrzebny program, po drugiej stronie maile a pomiędzy wciśnie jeszcze jakiś film czy artykuł. 

Jeśli chodzi o zastosowanie do takich „codziennych” rzeczy to powiem tak – Jak kto woli. Jedni przyzwyczają się do tego, że gdzie nie popatrzą widzą swój monitor a dla innych będzie to istna męka.

Acer Predator X34A

Podsumowanie

Monitor  ACER  Predator  X34A to nie sprzęt dla każdego. Ogromna przekątna i proporcje 21:9 to dla jednych wielki plus a dla innych minus. Osobiście monitor w pewnym sensie pokochałem. Nigdy nie miałem okazji widzieć lepszych i żywszych kolorów.

Cena

Cena tego monitora to ponad 5500zł. I to może lekko odstraszać. Z jednej strony otrzymujemy prawie idealny monitor, z drugiej zaś dużo za niego płacimy. Moim zdaniem cena 5500zł to lekka przesada, ale jeśli ktoś ma zasobny portfel i szuka czegoś podobnego to mogę szczerze polecić.

Ocena końcowa testu Acer Predator X34AOcena końcowa testu Acer Predator X34A

blog comments powered by Disqus
Acer Predator X34A - Monitor za Prawie 6000zł!