PODPOWIEDZI:

Monitor 21:9 Dla Profesjonalistów! - Philips BDM3470UP RECENZJA

W zastosowaniach profesjonalnych tj. fotografia, grafika komputerowa czy montaż filmów; monitor pełni bardzo ważną rolę. W takim przypadku nie wystarczy najtańszy, 19 calowy ekran, lecz przydałby się monitor o większej przekątnej i lepszymi parametrami ekranu, np. ten oto Philips BDM3470UP!

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Proporcje 21:9
  • Wysoka rozdzielczość
  • Duża przekątna
  • Kąty widzenia
  • Jakość obrazu
WADY
  • Wysoka cena

Proporcje ekranu

Jest to monitor typu UltraWide, czyli o proporcjach ekranu 21:9, która zapewnia większy obszar roboczy w porównaniu do standardowych obecnie proporcji 16:9 i ta różnica jest zdecydowanie zauważalna. Posiadając taki monitor możemy nawet zrezygnować z posiadania drugiego, zwłaszcza kiedy tak jak ten Phillips ma 34 cale!

Sprawdź aktualna Cenę monitora >>

Kiedy dostałem ten monitor, plan był taki, żeby korzystać w czasie testu z dwóch monitorów, ponieważ po prostu to uwielbiam. Jednak pojawił się problem związany z rozmiarem monitora - po prostu drugi monitor na biurku już się nie zmieścił :)

Philips BDM3470UP

Tak jak wspomniałem wcześniej proporcje 21:9 dają większą powierzchnię roboczą przydatną w programach graficznych oraz przy montażu wideo. Jeśli jednak chodzi o oglądanie filmów to nie wykorzystamy wtedy tych proporcji, choć obraz jest również spory i sporadyczne seanse filmowe nie są przeszkodą. Większa szerokość przyda się także w grach, gdzie dzięki nim mamy szerszy kąt widzenia, dzięki czemu zobaczymy więcej niż nasi przeciwnicy w grach online.

Rozdzielczość

Jeśli mowa o rozdzielczości to natywnie jest to3440x1440 przy 60Hz i pozwala to na komfortową pracę, choć dla niektórych obiekty na ekranie mogą być zbyt małe. Niższa rozdzielczość w tych proporcjach to 2560x1080, z której ja osobiście korzystałem najwięcej podczas testów ze względu na niską wydajność mojej karty graficznej i również praca była przyjemna.

Ranking Monitorów >>

Sprzęt umożliwia korzystanie z niego w trybie Pivot, czyli po prostu w pionie, jednak biorąc pod uwagę proporcje oraz rozmiar monitora nie jest to tak wygodne jak w przypadku mniejszych monitorów 16:9. W tym przypadku jest to jedynie dodatkowa funkcja tego monitora.

Pivot w Philips BDM3470UP

Wygląd i podstawa

Design jest prosty i elegancki. Monitor z pozoru jest prawie bezramkowy, jednak w rzeczywistości ramka ma około 1cm, co w żaden sposób nie odbiera mu urody. Podstawa jest stabilna, a w dodatku jest obracana co w połączeniu z możliwością regulacji góra-dół oraz możliwości odchylania monitora za równo w przód jak i w tył, pozwala na dostosowanie urządzenia do swojego stanowiska pracy.

Wygląd monitor Philips BDM3470UP

Wracając jednak do podstawy, to na wielki plus mogę zaliczyć otwór na przepuszczenie kabli, którego często brakuje mi w monitorach.

MultiView (PIP)

Flagową funkcją tego urządzenia jest MultiView czyli możliwość wyświetlania obrazu z dwóch różnych źródeł. W moim przypadku jest to konsola Playstation 3 oraz komputer PC. Mamy do wyboru możliwość ułożenia obrazów obok siebie lub prezentację drugiego w mniejszym okienku w rogu monitora. Funkcja często przydatna w przypadku podłączenia jako drugie źródło właśnie konsoli, dekodera TV czy drugiej stacji roboczej.

Philips BDM3470UP

Krótko o jakości

Tyle już powiedziałem o jego funkcjonalności, lecz ani słowa o jakości obrazu, która jest po prostu super! Matryca AH-IPS zapewnia żywe kolory i świetne kąty widzenia. Obraz ma piękną biel i czerń oraz zachowuje jasność, dzięki czemu świetnie spisze się w zastosowaniach profesjonalnych.

Wejścia Wideo i dodatkowe porty

Porty jakie posiada monitor to standardowo DVI x1, HDMI x2, Display Port oraz VGA. Urządzenie posiada także porty USB 2.0 x2 i USB 3.0 x2, w tym jeden port z funkcją szybkiego ładowania. Poza tym w kryzysowych sytuacjach możemy odtwarzać z wbudowanych głośników dźwięk z naszego komputera.

Podsumowanie

Podsumowując, ten olbrzym od Philipsa jest zdecydowanie monitorem wartym polecenia, jednak nie wszyscy będą mogli sobie pozwolić na tak duży wydatek. Jest świetnym narzędziem dla profesjonalistów i ciężko przejść znów do monitora 16:9.

Ocena monitora Philips BDM3470UP

blog comments powered by Disqus
Monitor 21:9 Dla Profesjonalistów! - Philips BDM3470UP RECENZJA