PODPOWIEDZI:

Tomtom Start 52, MIO Spirit 7550 LM i Garmin Drive 50 LMT - Porównanie Nawigacji GPS

W tym odcinku porównam dla Was nawigacje samochodowe z wyższej półki cenowej. Tomtom Start 52, MIO Spirit 7550 LM, oraz Garmin Drive 50 LMT. Zobaczymy która najlepiej prowadzi od punktu A do punktu B. Zapraszam Was do porównania.

MIO Spirit 7550 LM

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  WADY

   Co testowaliśmy? 

   Testowane przeze mnie nawigacje zostały wyposażone w 5-calowe wyświetlacze, o rozdzielczości 480x272 pikseli. Jest to standard w nawigacjach i taka rozdzielczość jest wystarczająca.

   TomTom Start 52, ma zainstalowane mapę Europy, a producent deklaruje bezterminową i bezpłatną aktualizację map, oraz 3-miesięczną subskrypcję usługi Fotoradary.

   TomTom Start 52

   Mio Spirit 7550 LM, ma najniższą cenę spośród testowanych urządzeń i jest wyposażony w dokładne mapy Europy TeleAtlas. Producent deklaruje też bezterminową aktualizację map. Urządzenie zostało wyposażone w odbiornik TMC, który otrzymuje informacje o robotach drogowych, wypadkach i korkach, dzięki czemu nawigacja potrafi je ominąć.

   Mio Spirit 7550 LM

   Garmin Drive 50 LMT

   Garmin Drive 50 LMT, ma również zainstalowane mapy Europy z możliwością bezterminowej aktualizacji. Nawigacja ma system ostrzeżeń dla kierowców informujący np. o niebezpiecznych zakrętach, zmęczeniu czy innych przeszkodach. To wszystko dopełniają zintegrowana popularne miejsca dzięki usłudze Foursquare.

   Garmin Drive 50 LMT

   Szybkość włączania

   Zacznijmy od szybkości włączenia się samych nawigacji. Bez wątpienia - najszybciej startuje Garmin!
   Jeżeli chodzi o kąty widzenia, najlepiej wypada MIO, ale w mojej opinii najczytelniejszy jest Garmin. Kolejnym krokiem będzie wyznaczenie trasy.

   Proces wyznaczania trasy przebiega dość sprawnie we wszystkich nawigacjach. Dodatkowo TomTom oraz Mio podczas wpisywania, zostawiają nam kolejne litery możliwych do wyboru miejscowości. Ułatwia to znacznie wpisywanie. Mio, jako jedyna przed wyznaczeniem trasy, pyta nas o preferowany typ. Możemy wybrać trasę najszybszą, ekonomiczną, najłatwiejszą lub najkrótszą.

   Obsługa

   Poruszanie się po mapie TomToma, nie sprawia większych problemów. Interfejs jest czytelny i dość płynny.  Oprócz wyświetlania punktów które są po drodze, takich jak np. stacja benzynowa, czy wjazd na autostradę, ma on dużo możliwości zmian trasy.

   Tomtom Start 52

   Obsługa Mio jest dość prosta i przejrzysta. Na uwagę zasługuje wbudowany w nawigację odbiornik TMC, dzięki któremu w czasie rzeczywistym nawigacja potrafi odebrać informacje o korkach, czy utrudnieniach drogowych i je ominąć. Warto wspomnieć też o funkcji IQ Routes, która zbiera i analizuje dane trasy od milionów użytkowników nawigacji, aby kierowca mógł potem otrzymać najlepszą trasę dojazdu.

   Interfejs Garmina jest bardzo przyjazny, eksploracja mapy i ekran działa dobrze. Na mapie wyświetla się bardzo dużo różnych punktów jak np. stacja benzynowa, a po kliknięciu, otrzymujemy dokładniejsze dane o nim. Ciekawą funkcją jest zintegrowana usługa Foursquare, dzięki której na mapie mogą wyświetlać się znane miejsca. Dodatkowo do nawigacji możemy podłączyć sprzedawaną oddzielnie zewnętrzną kamerę cofania Garmin.

   Test drogowy

   Podczas niego żadne urządzenie nie straciło połączenia z GPS i nie zgubiło się. Tomtom wyświetla wyraźnie wszystkie podstawowe informacje o trasie, ile metrów pozostało do następnego manewru, oraz pasek postępu trasy, na którym mogą znajdować się także punkty takie jak np. stacje benzynowa.

   Mio jest dość czytelny i także wyświetla wszystkie podstawowe informacje, a po rozwinięciu paska jeszcze więcej. Warto wspomnieć, że MIO wyświetla nam asystenta pasa ruchu przy kluczowych momentach, pokazująć zjazdy z dróg szybkiego ruchu czy skrzyżowania w postaci grafik 3D. Funkcja Learn Me Pro analizuje styl jazdy kierowcy. Dzięki niej przy wyznaczaniu trasy dojazdu w pierwszej kolejności nawigacja przedstawi trasy dopasowane do stylu jazdy kierowcy. W nawigacji jest też Asystent Parkowania - który łatwo i szybko znajdzie najbliższy parking.

   mio Learn Me Pro

   Garmin wyświetla także najważniejsze informacje o trasie oraz dużo ciekawych punktów na mapie dzięki integracji z usługą Foursquare.

   Zobacz też: Ranking nawigacji samochodowych

   Głośniki

   Głośność TomToma oraz Mio jest na podobnym wystarczającym poziomie. Wyróżnia się tu głośnik Garmina, którego na maksymalnym poziomie głośności dźwięk jest bardzo czysty, ale aż boli w uszy ze względu na głośność. Warto wspomnieć, że nawigacja TomTom, oraz Mio potrafi czytać nazwy ulic dzięki wbudowanemu syntezatorowi mowy, z kolei Garmin, ma możliwość prowadzenia głosowego wspomagając się nazwami rozpoznawalnych punktów orientacyjnych.

   MIO Spirit 7550 LM

   Podsumowanie 

   Podsumowując, każda nawigacja ma swoje plusy i minusy. MIO ma najniższą cenę pośród pozostałych nawigacji oraz  dokładne mapy TeleAtlas, a na uwagę zasługuje odbiornik TMC, który pomoże omijać korki. Garmin jest droższą nawigacją, ale można do niej podłączyć akcesoria i ma dużo punktów na mapie. Tomtom cechuje się paskiem bocznym z dużą ilością informacji oraz opcjami zmian trasy, jednak nie wyświetla on informacji o korkach.

   TomTom Start 52MIO Spirit 7550 LMGarmin Drive 50 LMT
   352544
   blog comments powered by Disqus
   Tomtom Start 52, MIO Spirit 7550 LM i Garmin Drive 50 LMT - Porównanie Nawigacji GPS