PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaka drukarka laserowa? | TOP 7 |

Brother DCP-375CW [TEST]

Brother DCP-375CW spełni oczekiwania nawet wybrednego użytkownika, dla którego ważną cechą jest mnogość interfejsów komunikacyjnych. Gdy do tego dodamy funkcje kopiowania i skanowania uda się zaspokoić oczekiwania całej rodziny w domu.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • łatwa instalacja oraz użytkowanie
  • WiFi, Ethernet
  • czytniki kart pamięci
  • polskie menu oraz sterownik
WADY
  • szybko brudząca się obudowa
  • wątpliwa wytrzymałość plastiku, z którego wykonana jest obudowa
  • średnia opłacalność wydruków

Firma Brother wprowadziła na rynek nowe urządzenie wielofunkcyjne, Brother DCP-375CW przeznaczone do zastosowań domowych. Sprawdźmy, co otrzymamy w zamian za 350 zł.

Wygląd

Na pierwszy rzut oka model DCP-375CW zwraca uwagę spłaszczoną formą obudowy. Jest to stosunkowo bardzo niskie urządzenie, w najwyższym punkcie mierzy zaledwie 14,5 cm. Niestety, z wymiarami głębokości oraz szerokości już nie jest tak różowo, wynoszą one odpowiednio 36,5 oraz 39 cm, przez co miejsce na typowym uczniowskim biurku mocno się skurczy.

Brother DCP-375CW

Obudowa wykonana jest w większości z matowego czarnego plastiku. Spora część pokrywy skanera oraz panel sterowania zrobione są już z błyszczącego tworzywa. Po kilku dniach użytkowania uwidoczniły się rysy na panelu, obtarcia czy, standardowe już jeśli chodzi o błyszczące powierzchnie, odciski palców. Przez tą wadę Brother DCP-375CW traci na estetyce. Przy otwieraniu szuflady pokrywy skanera czy całej górnej klapy (w celu podłączenia kabla USB) testowany model sprawia wrażenie mało solidnego. Przy zamykaniu obudowy po podłączeniu kabla USB ma się odczucie jakby miało się coś połamać. Czuć duży opór przy tej czynności. Brother DCP375CW posiada jednoliniowy, monochromatyczny wyświetlacz, jedynie z możliwością zmiany kontrastu (opcje: jasny, ciemny). Maksymalne wymiary testowanego urządzenia, to (szer. x głęb. x wys.) 390 x 365 x 150 mm. Urządzenie waży 7,1 kg.

Parametry

Producent twierdzi, że model DCP-375CW drukuje w czerni do 33str./min., w kolorze do 27str./min.. Kopiowanie ma się odbywać z prędkością 20str//min. Poniżej zestawienie wyników uzyskanych przez nas:

Druk monochromatyczny około 5% zadruku strony A4
JakośćCzas
Wysoka59s
Normalna24s
Szybko normalnie13s
Szybko8s
Druk kolorowy około 5% zadruku strony A4
JakośćCzas
Wysoka60s
Normalna24s
Szybko normalnie15s
Szybko9s
Kopiowanie w trybie monochromatycznym około 5% zadruku strony A4
JakośćCzas
Bardzo dobra120s
Zwykła29s
Szybka13s
Kopiowanie w kolorze
około 5% zadruku strony A4

 
JakośćCzas
Bardzo dobra81s
Zwykła39s
Szybka13s

Bardzo niezrozumiały dla nas był wynik kopiowania strony w trybie monochromatycznym w najlepszej jakości. Czas wyniósł aż 120 sekund, natomiast ta sama czynność z zachowaniem tej samej jakości lecz ze zmianą trybu na kolor zajęła Brotherowi DCP-375CW już tylko 81 sekund. Z naszych obserwacji wynika, że wydruk pierwszej strony, w normalnej jakości od momentu włączenia drukarki, zajmuje 47 sekund. Dziesięć pierwszych stron w formacie A4, testowany model wydrukuje w czasie 3min. i 35s.

Brother DCP-375CW

Fotografie są dobrej jakości. Wydruk fotografii 10x15 w jakości fotograficznej zajmuje 2,5 minuty. Na Brotherze DCP-375CW uzyskamy jeszcze lepsze jakościowo zdjęcia, lecz wiąże się to z wydłużeniem czasu potrzebnego na jego wydrukowanie do 3,5 minuty. Testowany model umożliwia również na skanowanie do komputera w rozdzielczości 1200 x 2,400 dpi oraz posiada funkcje kopiowania. Do dyspozycji mamy m.in. opcje typu pomniejszanie/powiększanie w zakresie od 25 do 400% w skoku, co 1%, kopiowanie wielokrotne do 99 kopii oraz kopiowanie 2 i 4 stron na jednej.

Eksploatacja

W testowanym urządzeniu umieszczone są 4 pojemniki z tuszem w kolorach: czarny, cyjan, magenta, żółty. Dzięki temu zabiegowi, w przypadku wyczerpania jednego koloru nie trzeba wymieniać ich wszystkich, tylko jeden konkretny. Cena pojedynczego kolorowego pojemnika z tuszem rysuje się w granicach 37 zł, za czarny przyjdzie nam zapłacić około 65 zł.

Brother DCP-375CW

Kolorowy pojemnik wystarcza na wydrukowanie ok. 250 stron przy 5% pokryciu A4, natomiast czarny pozwoli wydrukować 300 stron. Kompatybilne tusze zamienne można kupić już za 15-20 zł, co znacznie obniży koszt wydruku pojedynczej. Dla porównania, przy zastosowaniu oryginałów koszt taki wynosi około 18 gr za stronę, podczas gdy w przypadku tuszy zamiennych spada do poziomu 7-8 gr za stronę.

Wyposażenie

Drukarka posiada podajnik w formie szuflady mieszczącej 100 kartek A4. Zastosowanie szuflady pozwala uniknąć zakurzenia czy innego zanieczyszczenia papieru znajdującego się w podajniku. Odbiornik papieru wydrukowanego mieści 50 arkuszy. Teraz kilka słów o sposobach komunikacji z Brotherem DCP-375CW, bowiem został wyposażony dosyć bogato. Prócz, będącego już standardem, portu USB, dane do wydruku prześlemy siecią Ethernet oraz bezprzewodowo poprzez WiFi. Dodatkowo, gdy akurat nie mamy w pobliżu komputera, zdjęcia możemy wydrukować dzięki zastosowanemu w urządzeniu czytnikowi kart (m. in. SD, xD) Urządzenie zostało wyposażone w funkcje kopiowania, oraz skanowania.

Praca

Brother DCP-375CW pracuje stosunkowo cicho. Podajnik nie strzela jak w podobnych urządzeniach Epsona. Obsługa podajników, klapek oraz menu jest intuicyjna i nie sprawia problemów. Fakt, że sterownik jak i menu urządzenia jest w języku polskim powoduje, że mało kto będzie miał kłopot z prawidłowym zainstalowaniem modelu DCP-375CW.

Podsumowanie

Podsumowując, Brother DCP-375CW spełni oczekiwania nawet wybrednego użytkownika, dla którego ważną cechą jest mnogość interfejsów komunikacyjnych. Gdy do tego dodamy funkcje kopiowania i skanowania uda się zaspokoić oczekiwania całej rodziny w domu.

blog comments powered by Disqus
Brother DCP-375CW [TEST]