PODPOWIEDZI:

Funkcje w Nowoczesnych Piekarnikach - Amica INTEGRA SMART

Dzięki uprzejmości firmy Amica, otrzymaliśmy do przetestowania piekarnik elektryczny, gościł u nas przez kilka tygodni. Przez ten czas mieliśmy możliwość sprawdzenia co oferują współczesne piekarniki.

Amica INTEGRA SMART EBI 712 104 AA pyro

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • pyroliza
 • intuicyjny programator
 • książka kucharska
 • szeroki zakres temperatur (od 30 do 280 stopni)
 • 66 litrowy piekarnik
 • gniazdo USB
 • "chłodny front"
 • prowadnice wysuwające się ponad linię piekarnika
 • równomierne pieczenie
 • duży wachlarz ustawień obiegu powietrza
 • podświetlenie piekarnika (2 halogeny)
WADY
 • cena
 • palcowanie się wyświetlacza
 • mechanizm mocowania wymiennych szybek

Jako, że mój obecny piekarnik wybierałam dobre 10 lat temu, byłam ciekawa jakie to funkcjonalne nowinki kryje piekarnik Amica i czy w ogóle można coś jeszcze wymyślić w piekarnikach.

Wygląd piekarnika

Na pierwszy rzut oka, wygląd nie bardzo różni się od tego sprzed kilku lat. Szczotkowana stal nierdzewna i tafla szkła. Wystarczy jednak spojrzeć na panel.  I tu mamy zasadniczą różnicę… wyświetlacz, lub ekranik jakby powiedziało moje dziecko oraz brak pokręteł i przycisków. OK, era ekranów dotyków dotarła również do kuchni. 

Ekran Amica Integra Smart EBI 712104AA pyro

Piekarnik z gniazdem USB

Okazuje się, że ten piekarnik ma coś jeszcze, czego w ogóle nie spodziewałam się w urządzeniu tego typu… gniazdo USB! Napiszcie w komentarzach pod filmem, kto z Was posiada piekarnik z USB :)

gnizado USB Amica Integra Smart EBI 712104AA pyro
Dzięki temu mogłam wgrać swoje ulubione zdjęcia i wyświetlać na ekranie jako pokaz slajdów. Dla mnie fajny sposób za zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Ta funkcja bardzo się spodobała moim dzieciom. 

Programator Smart TX, czyli inteligentny wyświetlacz 

Ok, slajdy są piękne… ale na wyświetlaczu znajdziemy całkiem sporo różnych funkcjonalności. Zaczynając od bazowych, czyli ustawianie trybu pieczenia, ustawianie temperatury, rodzaju obiegu powietrza, czas pieczenia. Natomiast Programy gotowe, z czytelnymi ikonkami, są idealnym rozwiązaniem dla osób rzadziej krzątających się po kuchni. Wystarczy znać np. rodzaj mięsa, jego wagę i gotowe!

Programtaro Smart TX - Amica Integra Smart EBI 712104AA pyro
W piekarniku mamy również zapisaną książkę kucharką, z podstawowymi przepisami na np. ciasto bananowe, roladę czy też potrawy wegetariańskie.

Książka kucharska - Amica Integra Smart EBI 712104AA pyro

Funkcje i Programy 

Mnie osobiście zainteresowały takie programy jak pasteryzacja czy suszenie np. ziół czy grzybów. Podczas testów często korzystałam z programu Wyrastanie ciasta. Moje ciasto drożdżowe na rogaliki, w ciągu 20 minut  w temperaturze 30 stopni zwiększyło swoją objętość. Dodam, że w moim piekarniku skala zaczyna się od 50 stopni.

Programy podstawowe - Amica Integra Smart EBI 712104AA pyro
Rogaliki piekły się w temperaturze 180 stopni, ale ten piekarnik może piec nawet w 280 stopniach. W każdej temperaturze powietrze jest równomiernie rozprowadzane po 66 litrowym urządzeniu, co zresztą ładnie widać na efektach naszych wspólnych prac.

Pieczenie - Amica Integra Smart EBI 712104AA pyro

Zimny fronT, czyli bezpieczeństwo

Bardzo fajną sprawą, zwłaszcza, gdy w kuchni pojawiają się mali pomocnicy jest tzw. „chłodny front”. Wnętrze Amici jest dosyć dobrze podświetlone dwoma halogenami, przez co dzieci chętnie przypatrują się temu na jakim etapie jest ich smakołyk. Z Amicą, naszym dzieciom nie grozi poparzenie, gdyż drzwiczki piekarnika są tylko lekko ciepłe, a nie gorące jak to ma miejsce w starszych modelach. 

Ranking Piekarników >>

Zimny Front - Amica Integra Smart EBI 712104AA pyro

Trzy prowadnice teleskopowe można dowolnie rozmieszczać na bocznych drabinkach. Każda z prowadnic posiada blokadę całkowitego wysunięcia. 

Pyroliza, czyli automatyczne czyszczenie piekarnika

Ostatnią funkcją jaka sprawiła mi uśmiech na twarzy to automatyczne czyszczenie piekarnika, zwane pyrolizą. Co to jest Pyroliza? Z fachowego źródła, czyli z instrukcji obsługi:), przeczytałam że polega ona na rozkładzie substancji organicznych pod wpływem wysokiej temperatury.

Pyroliza - Amica Integra Smart EBI 712104AA pyro

Czyli, że wszystkie zabrudzenia piekarnika pod wpływem temperatury 490 stopni zamieniają się w łatwy do usunięcia popiół. Proste ? Ponoć koszt jednorazowego oczyszczenia pyrolizą to około 2 zł. Nie zapomnijcie wcześniej zdemontować drabinek bocznych, które możecie umyć również w zmywarce.

Amica Integra Smart EBI 712104AA pyro
OK, to by było na tyle jeżeli chodzi o prezentację funkcji w nowoczesnych piekarnikach. Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do zastanowienia się na wymianą starego piekarnika na nowy model. Dziękuję za obejrzenie filmiku. Napiszcie w komentarzach co sądzicie o nowościach w pieczeniu. 

Dane techniczne

Piekarnik elektryczny Amica Integra Smart EBI 712104AA pyro

Wymiary bez elementów wystających (SxWxG)59,5 x 59,5 x 57,5 cm
Kolor frontu srebrny-stal
Klasa energetycznaA
Napięcie zasilania230 V
Moc przyłączeniowa3,3 kW
Pojemność66 litrów
Drzwi otwierane uchylnie
Sterowanieelektroniczne - dotykowe (sensorowe) na froncie piekarnika
Programator pracy piekarnikaelektroniczny
Liczba funkcji piekarnika10
Grill (opiekacz)tak
Termoobiegtak
Rożennie
Termosondanie
Typ prowadnic w piekarnikuteleskopowe - trzy poziomy
Wnętrze piekarnika pyroliza
Czyszczenie piekarnikapyrolityczne
Opuszczana grzałka grilla (opiekacza)nie
Funkcje dodatkowe20 programów użytkownika, 37 gotowych programów, czyszczenie pyrolityczne, elektroniczna regulacja temperatury, I-Light Space, interaktywny ekran dotykowy, multimedialna książka kucharska (51 przepisów), pokaz zdjęć, sygnał końca pracy, szybki nagrzew, wyświetlany czas trwania programu, złącze USB
BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA 
Bezpieczeństwo użytkowania chłodne drzwi, chłodzenie obudowy
WYPOSAŻENIE 
Wyposażenie 1 półka siatkowa, 3 półki blaszane, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna

blog comments powered by Disqus
Funkcje w Nowoczesnych Piekarnikach - Amica INTEGRA SMART