PODPOWIEDZI:

Zadbaj o Jakość Powietrza w Swoim Domu! TEST Oczyszczacza Powietrza SHARP KC-930EUW

Czy zastanawiałeś się kiedyś jaka jest jakość powietrza, którym oddychasz? O ile na zanieczyszczające gazy unoszące się na dworze zbyt dużego wpływu nie mamy, to o nasze prywatne, domowe powietrze możemy już stosunkowo łatwo zadbać. Urządzeniem, za pomocą którego możemy w prosty sposób oczyścić to, czym oddychamy jest oczyszczacz powietrza. Wbrew pozorom nie jest to produkt drogi, a przystępny cenowo. W jaki sposób działa oczyszczanie i nawilżanie powietrza, a także jaka jest gwarancja na to, że nasze powietrze będzie lepsze, opowiemy Wam dzisiaj na przykładzie modelu Sharp KC-930EUW. Zapraszamy do oglądania i czytania!

Sharp KC930EUW

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
8 GŁOSÓW
ZALETY
 • wydajność oczyszczania 180m3/h
 • zintegrowany filtr HEPA + węglowy o skuteczności 99,97%
 • unikalna technologia Plasmacluster
 • wiarygodność udokumentowana wieloma Certyfikatami
 • tryb pracy inteligentnej w oparciu o czujnik jakości powietrza
 • try pracy cichej do wykorzystania w nocy gdzie oczyszczacz generuje zaledwie 22dB hałasu
 • proces nawilżania jest całkowicie odseparowany i dotyczy powietrza już przefiltrowanego przez filtr HEPA
 • higienę gwarantuje sama technologia niewidzialnego nawilżania ewaporacyjnego
 • wydajność nawilżania 350ml
 • technologia Plasmacluster świetnie rozkłada cząsteczki zapachowe w tkaninach
WADY
 • brak

Wstęp

Urządzenie na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie – jest niewielkie i waży zaledwie 5 kg. Niech Was jednak to nie zmyli: w swoim segmencie cenowym model KC-930EUW ma największą wydajność oczyszczania, bo aż 180 m3/h, dzięki czemu powietrze znajdujące się w pomieszczeniu o powierzchni np. 22m2 możemy całkowicie oczyścić w ciągu 15 minut. Całe powietrze przepływa przez zintegrowany w oczyszczaczu zintegrowany filtr HEPA i węglowy.

Dygresja

HEPA - high efficiency particulate air filter – wysokosprawny filtr powietrza służący do zatrzymywania cząsteczek większych niż 0,3 mikrometra

Skuteczność 99,97% oznacza, że zatrzymuje wewnątrz praktycznie wszystkie komórki grzybów, pierwotniaków, bakterii i wirusów, a także alergenów i zawieszony w powietrzu pył PM2.5.

TEST Oczyszczacza Powietrza SHARP KC-930EUW

Plasmacluster

Ale to jeszcze nie wszystko: unikalna technologia ciężkich aerojonów o nazwie Plasmacluster, która jest wielokrotnie skuteczniejsza od jonizacji ujemnej. Wentylator zamontowany w oczyszczaczu uwalnia wytworzone przez generator cząstki do powietrza, a to pozwala na rozkład patogenów w sposób aktywny, nawet wtedy, gdy nie ma możliwości zassania ich do filtra hepa.

To pozwoli na rozkład alergizujących białek pochodzenia roztoczowego ukrytych w pościeli czy innych tkaninach, jak również alergizujących pyłków roślinnych natychmiast po tym, jak dostaną się do pomieszczenia. Po co nam to wszystko? Ano po to, aby nasze powietrze było wolne od wszelkich chorobotwórczych bakterii i wirusów. Dzięki wysokiej jakości powietrza, unikniemy też ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych.

Certyfikaty

Gdyby ktoś zastanawiał się czy to wszystko to nie są słowa puszczone na wiatr, to warto przyjrzeć się wielu certyfikatom, które potwierdzają wiarygodność i skuteczność oczyszczacza firmy Sharp:

TEST Oczyszczacza Powietrza SHARP KC-930EUW

Obsługa

Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze – wystarczy wpiąć wtyczkę do prądu, wcisnąć przycisk power i… tyle! Oczywiście są jeszcze trzy dodatkowe przyciski: Plasmacluster, który pozwoli nam włączyć lub wyłączyć generator cząstek, MODE, za pomocą którego ręcznie dostosujemy prędkość wentylatora.

Przycisk RESET

Przycisk Reset umieszczony przy wskaźniku zabrudzenia filtrów – po zaświeceniu się kontrolki konieczności czyszczenia filtrów, warto przeprowadzić proste czynności konserwacyjne. Z przestrzeni pomiędzy filtrem wstępnym a filtrem  Hepa, końcówką rury odkurzacza  warto usunąć zebrane duże zanieczyszczenia, jak kurz, pył, włosy, naskórek, itp. W przypadku filtra  nawilżającego usuwamy zaabsorbowane z wody minerały oraz inne zebrane, a rozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia. Robimy to przygotowując roztwór wody i kwasku cytrynowego (1 saszetka) o temperaturze ok. 40 stopni i mocząc w nim filtr nawilżający przez ok. 10-20 minut. Po wykonaniu tych czynności potwierdzamy ten fakt przyciskając przycisk RESET przez ok. 3 sek. Wszystko to jest opisane w obszernej instrukcji obsługi.

TEST Oczyszczacza Powietrza SHARP KC-930EUW

Obsługa

Na froncie można dostrzec indykator czystości powietrza. Dzięki temu kolorowemu wyświetlaczowi, użytkownik nie tylko może zobaczyć, jaki jest aktualny stan jakości powietrza, ale także upewnić się, że urządzenie samo dobierze odpowiednią siłę oczyszczania w celu jak najszybszego pozbycia się zanieczyszczeń.

Ranking oczyszczaczy powietrza

Głośność

Na pewno interesuje Was, jak głośne jest to urządzenie. Okazuje się, że na swojej półce cenowej jest to najcichszy oczyszczacz. Można go z powodzeniem wykorzystywać w sypialni podczas snu, gdyż najniższy poziom głośności to zaledwie 22 dB – wydajność jest wtedy nadal bardzo wysoka, Sharp gwarantuje aż 60 m3 czyszczonego powietrza w ciągu godziny. Dla przykładu w pokoju o powierzchni 21m2 będzie ono wtedy całkowicie oczyszczone co najmniej raz na godzinę.

TEST Oczyszczacza Powietrza SHARP KC-930EUW

Funkcja nawilżania

Zobaczcie, ile powiedzieliśmy o samej funkcji oczyszczania, a okazuje się, że model Sharp KC-930EUW to również… nawilżacz! Warto zaznaczyć, że proces nawilżania jest całkowicie odseparowany i dotyczy tylko powietrza już przefiltrowanego przez filtr HEPA, dzięki czemu z higienicznego punktu widzenia mamy gwarancję, że wirusy, bakterie czy zarodnie pleśni nie uciekną w powietrze ukryte w kropelkach wody. Czystość gwarantowana jest poprzez niewidzialne nawilżanie ewaporacyjne, czyli technologię Nano Cloud, w której cząsteczki wilgoci są znacznie mniejsze od unoszących się w powietrzu patogenów w postaci wirusów i bakterii.

Jak uruchomić proces nawilżania? Tutaj ponownie sprawa jest banalnie prosta - wystarczy napełnić zbiornik na wodę zwykłą wodą z kranu. Nie trzeba jej specjalnie oczyszczać, gdyż pod zbiornikiem umieszczono filtr, za pomocą którego woda jest dodatkowo przefiltrowana, aby do powietrza trafiło czysta para wodna.

Oczyszczacz i nawilżacz 2w1

Czy urządzenie dwa w jednym może być tak samo dobre, jak dwa osobne? Sharp udowadnia, że tak, bowiem ponownie w swojej klasie, to najlepsze możliwe rozwiązanie. Nawilżacz oferuje wydajność wynoszącą 350 ml na godzinę, czyli ponad 8 litrów wody dziennie.

TEST Oczyszczacza Powietrza SHARP KC-930EUW

Inne funkcje

Na jakie inne funkcje warto zwrócić uwagę? Tego typu urządzenie idealnie nada się również do niewielkich pomieszczeń, w których znajduje się np. komputer. Na pewno wielokrotnie odczuwaliście, ze po kilku godzinach pracy przed monitorem w pomieszczeniu zaczyna robić się duszno i nieprzyjemnie – oczyszczacz i nawilżacz ten efekt niweluje i poprawia cyrkulację powietrza. Co więcej można go również skutecznie wykorzystać latem, zasilając zbiornik na wodę mieszaniną zimnej wody oraz kostek lodu. Wtedy model KC-930EUW zamienimy w mały klimatyzer, który spisze się znacznie lepiej od najlepszego wentylatora.

Ciekawostką może być też fakt, że technologia klastrów jonowych świetnie rozkłada duże cząsteczki zapachowe w powietrzu, ale też i w tkaninach. Dlatego taki oczyszczacz nada się także do odświeżenia np. marynarki po powrocie z pubu, w którym palono papierosy.

Koszty eksploatacji

No dobrze, a co z kosztami eksploatacji? Oczywiście oczyszczacz, jak każde urządzenie, które ma wbudowane filtry, wymaga ich wymiany. W cenie 999 zł otrzymamy urządzenie, które wyposażone jest już we wszystkie niezbędne filtry. Co roku każdy użytkownik będzie musiał wymienić filtr sekcji nawilżania (koszt 119 pln), natomiast co 2 lata należy zakupić nowy zintegrowany filtr HEPA + węglowy (koszt 229pln). To w połączeniu z niskim poborem prądu, wynoszącym maksymalnie 27W – wcale nie generuje największych kosztów na rynku. Warto podkreślić, że zużycie energii w trybie cichym to zaledwie 4,5W, a średnio wynosi ono 10W.

TEST Oczyszczacza Powietrza SHARP KC-930EUW

Podsumowanie

SHARP KC-930EUW kosztuje 999 zł, a w tym segmencie cenowym nie znajdziemy innego oczyszczacza o wydajności 180m3 czyszczonego powietrza czy nawilżacza o wydajności 350 ml emitowanej wody w ciągu godziny. Jeśli do tego dodamy unikalną i potwierdzoną Certyfikatami technologię Plasmacluster, kontrolę jakości powietrza, niski poziom hałasu na poziomie 22dB to trzeba przyznać, że otrzymamy prawdziwego lidera w swojej klasie, a to niewątpliwie zasługuje na naszą rekomendację.

blog comments powered by Disqus
Zadbaj o Jakość Powietrza w Swoim Domu! TEST Oczyszczacza Powietrza SHARP KC-930EUW