PODPOWIEDZI:

Test Niedrogiej Drukarki ze Skanerem EPSON XP-332

Po raz kolejny na naszym warsztacie gościmy urządzenie firmy Epson. Testowany model to XP-332, kolorowy atrament ze skanerem oraz czytnikiem kart pamięci SDXC, SDHC i SD. Do odczytu kart microSD i miniSD potrzebny jest adapter, który nie jest dołączony do drukarki.

Epson XP-332

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • wi-fi,
 • dobra jakość drukowania i skanowania,
 • cena,
WADY
 • podajnik od góry,
 • brak duplexera.
 • droga eksploatacja na oryginalnych wkładach, duże ryzyko zaschnięcia głowicy na zamiennikach.

Pierwsze wrażenia, instalacja i testy

Po rozpakowaniu  z pudełka  ukazuje się nie wielkie urządzenie, które swoim prostym wyglądem będzie pasować do każdego wystroju. Plastiki są dobrze spasowane i nie trzeszcza. Panel LCD można ustawiać pod dowolnym kątem co ułatwia użytkownikowi obsługę urządzenia.

Ceny i dostępność Epson XP-332 >>>

Instalacja drukarki przebiegła łatwo i bez problemów. Początkujący użytkownicy nie będą mieli kłopotów z konfiguracją tego urządzenia na swoich komputerach. Dodatkowym plusem tej drukarki jest możliwość druku z urządzeń mobilnych po wi-fi, wystarczy tylko pobrać odpowiednią aplikacje ze strony producenta.

Czasy:

 • wydruk pierwszej strony 15 s.
 • kopia  czarno-biała 17s.
 • kopia kolor 31,6 s.
 • skan czarno biały 18.4 s.
 • skan kolor  25.8 s.

EPSON XP-332

Druki testowe:

EPSON XP-332 wydruki testoweEPSON XP-332Jakość niska:

EPSON XP-332EPSON XP-332Jakość średnia:

EPSON XP-332EPSON XP-332Jakość wysoka:

EPSON XP-332EPSON XP-332

Zastosowanie i ekonomia

Epson XP-332 jest urządzeniem przeznaczonym do użytku domowego, gdzie drukuje się niewiele. Koszt drukarki to ok 300 zł. Uważam, że jest to nie duża cena jak za kolorową drukarkę ze skanerem i wi-fi. Komplet oryginalnych tuszy(BCMY) kosztuje około 150zł.

Z punktu widzenia serwisu

Niestety w tym paragrafie znowu musimy poświecić kilka słów głowicy, która jak we wcześniejszych modelach przy stosowaniu nieoryginalnych tuszy może zaschnąć i wpędzić w wysokie koszty konsumenta. 150 zł za oryginały to połowa wartości urządzenia!  Przed zakupem na pewno warto rozważyć tą kwestię. Nowa głowica jest bardzo droga, użytkownik nie ma do niej dostępu a więc w przypadku poważnego zaschnięcia dysz konieczna jest również wizyta w serwisie. Przy tak niskiej wartości urządzenia naprawa może okazać się nieopłacalna.

EPSON XP-332

Konstrukcyjnie nasz Epson wykonany jest całkiem przyzwoicie i raczej przy domowym użytkowaniu w kwestii mechanicznej nie powinien sprawiać kłopotów przez wiele lat.

Ranking drukarek >>>

Dodatkową rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę to podajnik papieru który jest od góry. Należy zachować ostrożność przy wkładaniu papieru, aby do mechanizmu pobierającego papier nie wpadły nie pożądane przedmioty (pierścionki, klucze itp.).


Materiał został opracowany przy współpracy z firmą DPI SERVICE, która zajmuje się naprawą i serwisem drukarek we Wrocławiu.

DPI SERVICE
 

blog comments powered by Disqus
Test Niedrogiej Drukarki ze Skanerem EPSON XP-332