PODPOWIEDZI:

144HZ Quantum Dot - Piękny Monitor Samsunga CFG70

Każdy z nas cieszy się na wieści o nowych technologiach. Powstają one po to, by pokazać coś lepszego. Podobnie jest z technologią Quantum Dots, która już od paru lat jest testowana w telewizorach a dzisiaj pokażę Wam monitor Samsung CFG70, czyli sprzęt z taką właśnie technologią dla graczy.

Samsung CFG70

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Żywe i nasycone kolory
  • Odświeżanie 144hz
  • Czas reakcji 1ms
  • Lekkie wykrzywienie
  • Solidne wykonanie
WADY
  • Brudząca się podstawka
  • Lekkie ciemne poświaty po bokach ekranu

Wygląd Samsunga CFG70

O monitorze zbyt dużo powiedzieć nie można. Z przodu minimalistyczny design, brak niepotrzebnych udziwnień i małe logo samsunga. Od dołu mamy 3 przyciski oraz mały panel led. Z tyłu za to widać sporo. Samsung zastosował tutaj całkiem inny system mocowania oraz regulacji monitora. Jedno długie ramię z 2 miejscami zgięcia prezentuje się bardzo ciekawie i pokazuje, że nie jest to “byle jaki” sprzęt. Dodatkowo z tyłu widzimy przełącznik, którym nawigujemy po menu. Sam monitor jest wykrzywiony i zaliczam to jako wielki plus w tym 24 calowym ekranie. Całość siedzi na okrągłej podstawce, która ma parę minusów ale o tym później.

Aktualna cena tego monitora >>>

Z tyłu widzimy 6 portów. Zasilanie, 2 HDMI, DisplayPort oraz wejście na audio a oprócz tego na ramieniu jest specjalne miejsce aby przewiesić tam nasze kable, dzięki czemu pozbędziemy się bałaganu i lataniu kabli po biurku.

Samsung CFG70

Wykonanie Samsunga CFG70

Monitor wykonany jest bardzo porządnie. Nie widać nadlewów a całość sprawia bardzo solidne wrażenie. Sam monitor jest bardzo lekki, przez co czasami gdy regulujemy jego wysokość lub kąt może podnieść się podstawka. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to właśnie będzie to podstawka. Zrobiona z matowego i lekko chropowatego materiału wprost uwielbia przyciągać do siebie wszelkie zabrudzenia i rysy. Przyciski do menu są bardzo dobrze wyczuwalne a główny tylny przycisk idealnie robi to, do czego został stworzony.

Samsung CFG70

Obraz i specyfikacja Samsunga CFG70

Czas na najważniejsze - Jak to wszystko działa i jak to wygląda.

24-calowy monitor o odświeżaniu 144hz i czasie reakcji 1ms a to wszystko w lekko zakrzywionym monitorze o rozdzielczości 1080p daje bardzo pozytywne wrażenie. Gra się bardzo płynnie a sam obraz jest przepiękny. A jeśli o obrazie mowa to zanim o nim powiem coś więcej postaram się jak najprościej, pomijając szczegóły, wytłumaczyć o co chodzi w tej całej technologii “Quantumdots”.

Nie mamy w naszych monitorach luminoforu ale zamiast tego mamy kwantowe kropki, które po podświetleniu emitują różne kolory w zależności od swojej wielkości. Kropki przechodząc przez subpixele tracą mniej “światła” niż stare typy LCD przez co otrzymujemy bardziej nasycone kolory i właśnie w tym monitorze jest to mocno widoczne. Kolory są bardzo mocno nasycone a sam ekran jest bardzo jasny, przez co musiałem jego jasność ustawić na 40. Obraz jest ostry chociaż na rogach ekranu można zobaczyć lekką, ciemniejszą poświatę jednak nie przeszkadza to w grach.

Najlepsze monitory na rynku!

Obraz po wyjęciu z pudełka jest do przyjęcia. Warto poświęcić parę chwil na dopracowanie fabrycznych ustawień i ustawić wszystko pod siebie, jednak i tak kolory z tego urządzenia potrafią wbić w fotel.

Samsung CFG70

Podsumowanie testu Samsunga CFG70

Monitor SamsungCFG70to bardzo ciekawy sprzęt dla osób szukających czegoś małego ale z pazurem. 24cale, 144hz, reakcja na poziomie 1ms oraz lekkie zakrzywienie pozwalają korzystać z gier jeszcze lepiej niż dotychczas na nie wykrzywionych monitorach. Kolory, ich nasycenie i “żywość” to z pewnością jeden z największych plusów tego monitora a do tego bardzo przejrzyste menu w którym ustawimy praktycznie wszystko.

blog comments powered by Disqus
144HZ Quantum Dot - Piękny Monitor Samsunga CFG70