PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S II [TEST]

Oryginalny Samsung Galaxy S był jednym z najważniejszych urządzeń Android ubiegłego roku, pojawiły się też urządzenia pochodne, w tym Google Nexus S. Kontynuacja pierwowzoru (Galaxy S), została oryginalnie nazwana Galaxy S II, ulegająca trendom smartfonów, zwiększającym wielkość i wydajność.

Samsung Galaxy S II (i9100)

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • system Android
  • potężny procesor
  • bateria
WADY
  • cena

Telefon Samsung Galaxy S II jest dwurdzeniowym smartfonem z systemem Android 2.3 i dużym 4.3" wyświetlaczem Super Plus AMOLED, 8-megapikselowym aparatem (z tyłu) oraz własnym rozszerzonym oprogramowaniem Samsung, wyróżniającym go od przeciętnych urządzeń z systemem Android.

Samsung Galaxy S II

Pod względem designu, telefon wygląda jak wielka czarna bryła, niby elegancko, lecz nieciekawie. Przód telefonu został zdominowany przez duży ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, wykonany przy użyciu nowej technologii AMOLED Samsung, która ponoć daje o wiele ostrzejszy obraz. Panel jest większy niż w starszym Galaxy S, ale sam telefon jest nie wiele większy. Jest to zaskakująco wątłe urządzenie, o grubości zaledwie 8,5 mm w najwęższym miejscu, i co ciekawe waży tylko 116 gramów. Na odwrocie Galaxy S II mieści się nieprzeciętny 8 Mpix aparat z lampą błyskową LED, zdolny do nagrywania wideo w rozdzielczości HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę, jest to jeden z najlepszych parametrów technicznych, które dotychczas widzieliśmy.

Samsung Galaxy S II

Z przodu, w przeciwieństwie do poprzednich telefonów Android, jest pomocnicza 2 Mpix kamera do połączeń wideo. Kamera obsługuje geo-tagging, a Samsung dodał kilka przydatnych akcesoriów, jak chociażby wykrywanie uśmiechu. Wewnątrz telefonu znajduje się 1 GHz dwurdzeniowy procesor Samsung. Domyślamy się, że jest to nowy procesor Samsung Exynos CPU, który wspólnie z 1 GB pamięci RAM pomaga Galaxy S II poradzić sobie z najbardziej wymagającymi aplikacjami. Wewnętrzna pamięć flash wynosi 16 lub 32 GB, a dzięki karcie microSD, może zwiększyć się do 32 GB.

Samsung Galaxy S II

Jest to urządzenie czteropasmowe (GSM i UMTS), które obsługuje również Wi-Fi b, g i n. Samsung Galaxy S II obsługuje transfer HSPA + (czasem błędnie oznaczane jako 4G, chociaż nim nie jest), z maksymalną prędkością pobierania danych do 21 Mb/s (w zależności od dostawcy sieci). Odtwarzanie multimediów wspomagane jest przez potężny procesor CPU więc Galaxy S II może łatwo poradzić sobie z odtwarzaniem wideo w wielu formatach w rozdzielczości 1080p, w tym DivX, XviD, VC-1 oraz wszystkie zwykłe i typowe pliki wideo. Zainstalowano gniazdo audio 3,5 mm, a Galaxy S II obsługuje bezpośrednio DLNA oraz Wi-Fi, lecz brakuje portu HDMI.

Poznaj ukryte funkcje telefonów >>>

Samsung Galaxy S II

Pojemność baterii staje się coraz bardziej istotna i cieszy nas, że Samsunga Galaxy S II wyposażono w bardzo duży - 1650 mAh akumulator. Nie wiemy, jak na jak wiele rozmów nam to pozwoli, ale telefony z systemem Android, mają dosyć duży pobór energii, jeśli wykorzystuje się ich pełny potencjał. Jak można się spodziewać, Galaxy S II wyposażony jest w GPS i wszystkie dobra, typowe dla Androida.

Samsung Galaxy S II

Samsung dodał do interfejsu własny "hub", który integruje wszystkie aplikacje społecznościowe na jednym ekranie. Jedną z niezwykłych cech Galaxy S II jest włączenie technologii NFC, która umożliwia płatności bezstykowe. Pomimo, iż urządzenie wydaje się być przeznaczone do zabawy, Galaxy S II posiada wiele funkcji biznesowych, włącznie z wsparciem dla Microsoft Exchange ActiveSync, funkcjami VPN, szyfrowaniem urządzeń, zdalnym sterowaniem oraz klientem Cisco WebEx.

Ile wydać na nowy telefon >>>

Samsung Galaxy S II

Wstępnie zapowiedziany na maj (choć niektórzy mogli się z niego cieszyć wcześniej) Samsung Galaxy S II z pewnością będzie jednym z najbardziej zaawansowanych smartfonów, które można kupić. Nie ma słowa na temat cen, ale spodziewamy się, że telefon pojawi się na rynku w cenie detalicznej ponad 600 €, a następnie będzie taniał do około 500 €. Nie ma wątpliwości, że jest to imponująca propozycja, co dowodzi, że dwurdzeniowe urządzenia są w stanie zdominować rynek wysokiej klasy smartfonów w 2011 roku (przewidzieliśmy to pod koniec ubiegłego roku).

blog comments powered by Disqus