PODPOWIEDZI:

Najlepsza Karta do 1200zł? RX 480 8GB Sapphire Nitro+

Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ to karta przez wielu uważana jako jedna z najlepszych wśród 8GB 480. Aktualnie kosztuje ona ledwo 1200zł a po ostatnich usprawnieniach sterowników i obsługi DX12 troszkę się w niej pozmieniało porównując do jej działania z początku premiery.

Sapphire NITRO+ Radeon RX 480

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wydajność
  • Wygląd
  • Dobre OC
  • Cicha przed OC
  • Cena
WADY
  • Głośna po OC

RX 480 od Szafirów to mała karta o długości 240mm, która do poprawnego działania potrzebuje jedynie złącza 8-pinowego. Jest ona osadzona na szynie 256 bitowej i posiada 8GB pamięci GDDR5. To wszystko gwarantuje jej taktowanie rdzenia na poziomie 1208 MHz oraz 1342MHz w trybie boost. Karta ta ma możliwość podłączenia innej w trybie CrossFire.

Test Karty Graficznej RX 480 8GB Sapphire Nitro+

Z tyłu zobaczymy jedno wyjście DVI-D, 2 Display Porty oraz 2 HDMI, co pozwoli nam podłączyć do tej karty praktycznie wszystko co chcemy. Jeśli zaś chodzi o wygląd karty to muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Elegancki design oraz ciekawy wzór z dołu karty i nie rzucający się w oczy backplate nadaje jej minimalistycznego ale jakże interesującego wyglądu.

Test Karty Graficznej RX 480 8GB Sapphire Nitro+

Zanim przejdziemy do kultury pracy zapraszam Was na test tej karty w paru produkcjach, gdzie porównamy ją do 1060 Gaming X od MSI.

Wydajność w grach

Wydajność karty Sapphire Radeon RX 480 Nitro+

wydajność GTA VWydajność OverwatchWydajność Wiedźmin 3

Po OC sprawa wygląda podobnie. 1060 podkręca się przepięknie podobnie jak nasza 480. Po podkręceniu zyskałem średnio 6 klatek więcej w grach co jest wynikiem nawet dobrym, niestety zmieniło się w przypadku głośności. RX od Szafirów po podkręceniu jest dosyć głośny.

Test Karty Graficznej RX 480 8GB Sapphire Nitro+

Kultura pracy

O karcie trzeba powiedzieć śmiało, że jest cicha, niestety tylko przed OC. Po OC karta jest słyszalna i z pewnością nie jest to najcichszy sprzęt z jakim miałem do czynienia. Jeśli chodzi o temperatury to udało mi się uzyskać maksymalnie 75 stopni Celsjusza, jednak podczas zwykłej rozgrywki na sensownych

Test Karty Graficznej RX 480 8GB Sapphire Nitro+

Podsumowanie

RX 480 Sapphire Nitro 8GB to ciekawy wybór dla osób szukających czegoś ze stajni czerwonych. Karta graficzna przyjemna, cicha i nie mająca rzucających się w oczy wad. Ma dobrą wydajność a jej kwota na poziomie 1200zł pozwala mi śmiało powiedzieć, że w tej kwocie to jeden z lepszych wyborów.

blog comments powered by Disqus
Najlepsza Karta do 1200zł? RX 480 8GB Sapphire Nitro+