PODPOWIEDZI:

LG G7 ThinQ vs Xiaomi Mi Mix 2S

Dziś chciałbym Wam przedstawić dwa bardzo podobne smartfony. Oczywiście podobne tylko jeżeli spojrzeć na papier a nie na prawdziwe urządzenia. LG G7 ThinQ oraz Xioami Mi Mix 2S - o nich mowa, który wygra? dowiecie sie z tego krótkiego testu.

VS

Oglądaj test LG G7 ThinQ vs Xiaomi Mi Mix 2S

Porównanie wYGLĄDu: LG G7 ThinQ vs Xiaomi Mi Mix 2S

Zaczynamy od wyglądu. Oba smartfony na pozór inne to jednak po dłuższym zawieszeniu oka podobne. Oba ze szkła, choć w LG na froncie mamy Gorilla Glass 5 w Xiaomi wersje 4. Punkt dla G7, choć tak naprawdę wielkiej różnicy miedzy tymi szkłami nie ma.

LG G7 ThinQ vs Xiaomi Mi Mix 2S

Jeżeli weźmiemy je do ręki zdecydowanie lepiej, przynajmniej mi osobiście leży w ręce LG. Przez to, że jest na pewno smuklejszy i mniejszy niż Xioami Mi Mix 2S, ale uwaga, upchnięto w niego nieznaczenie większy ekran o przekątnej 6,1 cala w stosunku do Xioami, który ma 5,99 cala. Xiaomi jednak dysponuje zdecydowanie smuklejszymi ramkami, choć może to złudzenie białego i czarnego telefonu.

Szukasz najlepszego telefonu? Zobacz nasz ranking smartfonów >>

Różnice w wadze również są odczuwalne. LG został wykonany tak jakby ostatnie grosiki zostały wydane na skończenie tego projektu. Dość lekki plastikowa ramka, wygląda delikatnie i trochę tandetnie. Za to Xioami to przysłowiowy kawał telefonu. Ciężki z ceramiki, szkła i aluminium. Komu się co podoba to już kwestia gustu. Mi oba, choć ten przedni aparat na dole niszczy wszystkie smaczki – on tam nie pasuje, za to LG ma notch`a, który dla mnie jest bez znaczenia, jednak wielu osobom on przeszkadza.

Porównanie sPECYFIKACJi: LG G7 ThinQ vs Xiaomi Mi Mix 2S

Specyfikacja techniczna Xiaomi MI MIX 2Si LG G7 ThinQ jest dość interesująca. Oba smartfony posiadają najnowszego Snapdragona 845 o takim samym taktowaniu 2,8 GHz. Różnice mamy w ilości pamięci Ram na korzyść Xiaomi , który posiada 6 GB a LG 4 GB. W testach syntetycznych wyniki są jednak niemal identyczne. Oba smartfony osiągnęły wyniki przekraczający 230 tys pkt. W normalnym użytkowaniu również nie zauważyłem wielkich różnic, choć kilka razy o ułamki sekundy wygrywał Xiaomi – dlatego test wydajności telefonów wygrywa model Xiaomi MI MIX 2S.

Porównanie ekranów

Przyjrzyjmy się ekranom. Tutaj moim zwycięzcą jest LG, który raz, że posiada większa rozdzielczość ekranu, bo aż 3120x1440 px w stosunku do rozdzielczości tylko Full-HD Plus w Xiaomi, który posiada 2160 x 1080 p. Wiadomo, że ludzkie oko nie zobaczy tylu pikseli w produkcie Koreańczyków, jednak nie tylko piksele tu chodzi. Zdecydowanie jaśniejszy, z lepszymi kolorami, z lepszą percepcją. Panel Xiaomi przy LG G7 ThinQ wypada moim zdaniem blado. Dosłownie i w przenośni.

Porownanie specyfikacji LG G7 ThinQ vs Xiaomi Mi Mix 2S

Jakość dŹWIĘKu w smartfonach LG i Xiaomi

Warto odnotować, że LG G7 posiada jack 3,5 mm. W Xiaomi tego zabrakło. Za to Mi Mix 2S posiada głośniki stereo i przez to zauważalnie lepiej gra niż LG, choć G7 ma dość słyszalny bas na zewnętrznych głośnikach.

Porównanie Baterii 

W kwestii baterii punkt dostaje Xiaomi nie tylko dlatego, że posiada większą baterie od LG, ale również o dobre dwie godziny dłuższą żywotność, oraz dwudniową przewagę w trybie wygaszonym. Przypomnę tylko, że Mi Mix 2s posiada akumulator o pojemności 3400 mAh a LG G7 tylko 3000 mAh. Warto również odnotować, że obie baterie da się szybko ładować w trybie Quick Charge 3.0, posiadają również standard bezprzewodowego ładowania Qi.

Porównanie aPARATów: LG G7 ThinQ vs Xiaomi Mi Mix 2S

Tutaj na pewno będą decydowały się losy tego pojedynku. Oba smartfony wyposażone zostały w dwa aparaty. W przypadku LG G7 ThinQ aparat główny ma rozdzielczość 16 mpix z bardzo jasnym obiektywem f/1.6 oraz dodatkowy, szerokokątny, również jasny f/1.9 o rozdzielczości 16 mpix i kącie 107 stopni. Xiaomi MI MIX 2S posiada 12 mpix aparat główny z nieco ciemniejszą optyka f/1.8 oraz drugi pomocniczy również o takiej samej rozdzielczości ale jednak ciemniejszy f/2.4. Oba smartfony mogą nagrywać filmy w rozdzielczości 4K. Tyle z teorii.

Zobaczmy jednak jak radzą sobie w trudnych warunkach oświetleniowych, ponieważ tylko takie testy są miarodajne. Tutaj zaskoczenie, ponieważ LG kompletnie nie ma startu do Xiaomi. Zresztą zobaczcie sami. Poniżej w tabeli zobaczycie przykładowe zdjęcia wykonane Xiaomi vs zdjęcie LG.

LG G7 ThinQ
przykładowe zdjęcia
Xiaomi Mi Mix 2S
przykładowe zdjęcia

Sprawdzamy sYSTEMy

Na koniec testy sprawdzimy działanie systemu w Xiaomi i LG. Oba smartfony wyposażone zostały w najnowszego Androida Oreo z poziomem zabezpieczeń na miesiąc maj. Tutaj ciężko wskazać zwycięzcę, ponieważ obie nakładki mają swoich zwolenników. Mi osobiście bardziej podoba się nakładka od LG. Jest najbardziej zbliżona do czystego Androida i działa 3D Touch, do którego jestem już przyzwyczajony. Za to mnogość funkcji w MIUI kładzie wszystkie inne systemy na łopatkę. Przyznaję tutaj remis.

LG G7 ThinQ
screeny z systemu
Xiaomi Mi Mix 2S
screeny z systemu
LG G7 ThinQ - ekran głównyXiaomi Mi Mix 2S - ekran główny
LG G7 ThinQ - lista aplikacjiXiaomi Mi Mix 2S - ekran ustawień
LG G7 ThinQ - ekran ustawieńXiaomi Mi Mix 2S screen

WERDYKT - który lepszy Lg G7 ThinQ czy Xiaomi Mi Mix 2S

Mamy zwycięzcę. Chociaż, nie jestem wielkim fanem smartfonów Xiaomi muszę przyznać, że jest smartfonem lepszym, choć nie we wszystkich aspektach. Warto jeszcze wspomnieć o cenie. Xiaomi MI MIX 2S dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej oraz z 64GB lub 128GB pojemnością pamięci. W sklepie Media Expert Xiaomi MI MIX 2S w wersji 64GB kosztuje 2598 zł. 

Natomiast LG G7 ThinQ dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskim i czarnym i w jednej wersji pojemności pamięci 64GB. W sklepie RTV Euro AGD LG G7 ThinQ kosztuje 3499zł.

Ostatni bonusowy punkcik wędruje na konto Xiaomi. Nie zapominamy oczywiście o tym, że na aukcjach Allegro możemy już poszukać LG G7 grubo poniżej tej kwoty, ale porównujemy oficjalne źródła. Jestem ciekawy waszego zdania. Piszcie w komentarzach!

blog comments powered by Disqus
LG G7 ThinQ vs Xiaomi Mi Mix 2S