PODPOWIEDZI:

Recenzja Diablo III: Przebudzenie Nekromantów - Będą z ciebie ładne zwłoki

O serii Diablo przez dłuższy czas było bardzo cicho. Blizzard przypomniał sobie o tej grze dopiero na Blizzconie, zapowiadając nowego bohatera Nekromantę. Czy jest sens wypuszczania kolejnej postać kiedy gracze oczekują na zapowiedź Diablo 4? Zapraszam do przeczytania recenzji!

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Nowa klasa Nekromanta
  • Patch 2.6.0
  • Nowy tryb wyzwań
  • Dwie nowe lokacje
WADY
  • Cena
  • Dodatek wymaga posiadanie Diablo 3 i Reaper of Souls
  • Mało zawartości

Klasa Nekromanty

Nowy dodatek Diablo 3 Przebudzenie Nekromantów, wprowadza grywalna klasę Nekromantę. Stworzyć możemy zarówno postać żeńska lub męska, jak to jest zwyczaju bohaterów w Diablo 3. Nekromanta jest nawiązaniem do kultowej drugiej części. W Diablo 2 gracze niezwykle polubili tego charyzmatycznego bohatera, który mógł między innymi przywoływać hordę nieumarłych. Także w tym dodatku Nekromanta dysponuje umiejętnościami znanymi z drugiej odsłony serii. Skille zostały specjalnie przygotowane pod nowy silnik gry. Runy zwiększają możliwości podstawowych umiejętności aktywny oraz pojawiają się też pasywne. Na potrzeby dodatku przebudowano silnik Diablo 3. Uległa zmianie mechanika potworów, aby mogły one zostać ożywione przez bohatera. Do samej postaci nie mogło zabraknąć wybuchu zwłok, ożywianie potworów, używanie klątw czy rozkazywanie szkieletami bądź golemem.

Diablo 3 Nekromanta

Sprawdź cenę gry Diablo 3 Przebudzenie Nekromantów >>>

Patch 2.6.0

Nowy dodatek oprócz samej klasy Nekromanty dodaje także szereg innych nowości. Są to między innymi nowe przedmioty setowe jak i zwykle. Podobnie jak to było w Diablo 2 powracają znane i lubiane zestawy. Za zakup rozszerzenia gracz nagradzany jest specjalnym osiągnięciem, dostaje nowego zwierzaka niedokończonego golema, portret gracza, który nawiązuje do dodatku i sztandary. Dodatkowo posiadacze pecetowej wersji otrzymują nową zakładkę do składowania przedmiotów w skrzynce. Niestety gracze konsolowi tego ostatniego przywileju nie otrzymają. Przebudzenie Nekromantów zadebiutowało wraz z nowym patchem 2.6.0. Ten wprowadza nowy tryb wyzwań, aby go odblokować wystarczy ukończyć w trybie solowym głęboką szczelinę. Na starcie otrzymujemy gotowa postać wraz z przypisanymi umiejętnościami i ekwipunkiem. Zadaniem gracza jest jak najszybsze przejście szczeliny. Dokonać tego można w pojedynkę lub z przyjaciółmi do 4 graczy. Po przejściu gracz otrzymuje specjalną nagrodę w postaci Kufra Szczeliny Wyzwań. Z niej zdobyć możemy przedmioty do rzemiosła i krwawe odłamki. Muszę przyznać, ze tryb ten bardzo mi się spodobał. Mam szanse pograć innymi postaciami ze zmienionym ekwipunkiem i umiejętnościami. Nagroda za ukończenie także jest interesują. Szkoda tylko ze trzeba czekać tydzień na zresetowanie się nagrody i bohatera. Oprócz tego Blizzard przygotował nowe plansze do trybu przygodowego. Są to lokacje w drugim akcie: Wrzosowiska i Świątynia Pierworodnych. Są one ciekawie zaprojektowane, ale bardzo krótkie. Ukończenie tych map zajęło mi jakieś 15 minut. Jeżeli oczekujecie czegoś bardziej rozbudowanego i dłuższego, możecie się niestety rozczarować.

Diablo 3 Tryb Wyzwań

Sprawdź też czołowe karty graficzne >>>

O co tyle szumu?

Blizzard został przyparty do muru w przypadku Diablo 3. Gra ma już na karku 5 lat a ostatni dodatek Reaper of Souls pojawił się 3 lata temu. Do tego czasu do gry wprowadzono kosmetyczne poprawki i nowości w postaci Kostki Kaniego, trybu sezonowego, nowe lokacje czy kolejne przedmioty. Jest to zdecydowanie zbyt mało aby utrzymać starych fanów a co dopiero przyciągnąć nowych graczy. Na początku tego roku dostępne było specjalne wydarzenie, w którym mogliśmy powrócić do pierwszego Tristam. Niestety same wydarzenie nie oferowało zbyt wiele a do tego było ograniczone czasowo.

Diablo 3 Szczelina Nefalemów

Quo vadis Diablo?

Niestety niezbyt podoba mi się kierunek jaki obrali twórcy Diablo 3. Grze brakuje zawartości, która to przyciągnęła by mnie na dłużej. Pierwszy dodatek Reaper of Souls oprócz wprowadzenia nowego bohatera, dodawał zupełnie nowy akt. Kontynuacja historii Diablo 3 była dość udana. Podobnie było z Diablo 2, które otrzymało genialne rozszerzenie Pan Zniszczenia. Niestety Blizzard chyba zapomniał jak tworzyć dobre dodatki w przypadku Przebudzenia Nekromantów. Oprócz nowej klasy gracz nie dostaje nic wartościowego. Przedmioty w postaci zwierzaka, sztandaru czy skrzydeł nie są zbyt zachęcające do wydania 15€.

Diablo 3 Nowy Tryb

Podsumowanie

Nowa klasa Nekromanty niezwykle mi się spodobała. Grało mi się nią świetnie i jest to jedna z moich ulubionych postaci z Diablo 3. Nekro staje się niezwykle silny w przypadku ogromnej ilości poległych wrogów. Może stosować wybuchy zwłok do zadawania olbrzymi obrażeń czy wskrzesić poległych, by walczyli po naszej stronie. Pomimo tego, że dodatek debiutował w poprzednim tygodniu, to w sieci znaleźć można masę buildów postaci. Nowa klasa stała się niezwykle popularna, zaobserwować to można chociażby w grach sieciowych, co niemal każdy gra Nekromantą. Nowa postać niezwykle dużo dała do zapomnianego już Diablo 3. Niestety sam bohater nie jest warty kupowania drogiego dość dodatku. Przypomnę, że Reapor of Spols w dniu premiery kosztował 100zł a dostarczał zdecydowanie więcej zawartości.

OCENA: 4/5

Diablo 3 Wyspa Szarej Pustki

blog comments powered by Disqus
Recenzja Diablo III: Przebudzenie Nekromantów - Będą z ciebie ładne zwłoki