PODPOWIEDZI:

Recenzja Perception – Niezbyt Udanych Horror

Jest niewiele takich gier, w których pomysł na papierze wygląda interesująco. Ciekawa koncepcja rozgrywki, wyróżniające się elementy fabuły czy chęć stworzenia czegoś unikalnego. Perception to właśnie taka gra, która wydaje się być innowacyjna. No właśnie jedynie „wydaje się być”. Zapraszam do przeczytania recenzji!

Microsoft Xbox 360 Controller

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Fabuła
  • Pomysł
  • Tłumaczenie
WADY
  • Nudna
  • Grafika
  • Momentami irytująca
  • Rzadkie zapisy

Historia

W grze kierujemy niewidomą dziewczyną Cassie. Trafia ona do przerażającej posiadłości i jej zadaniem jest rozwiązanie tajemniczej zagadki. W domu znajdujemy różnego rodzaju przedmioty, które wywołują wspomnienia. Chodzimy po posiadłości, zbieramy poszlaki i szukamy dalszej drogi. Od czasu do czasu, ukrywamy się przed straszydłem. Perception to typowa gra z gatunku „symulator chodzenia”. Bardzo dużo jest błądzenia po domu, w którym to gracz próbuje być wystraszony. Niestety wszystkie próby, w moim przypadku, okazały się być nietrafione. Gra niestety nie potrafiła mnie wystarczyć, po mimo tego, że ma dość interesujący klimat. Niezwykle łatwo jest się zgubić w Perception. Całe szczęście, że jest opcja podświetlenia elementu, do którego mamy się udać.

Perception Historia

ROZGRYWKA

To co Percetion powinno wyróżniać na tle innych gier, jest sama główna bohaterka. Cassie jest niewidomą dziewczyną, która wykorzystuje laskę. Działa to podobnie jak sonar. Musimy wcisnąć przycisk na padzie, aby dziewczyna uderzyła przedmiot. Na krótki moment widzimy zarysy pomieszczenia. Niestety efekt dość szybko znika i często będziemy zmuszani do wciskania klawisza. Muszę przyznać, że większość czasu nic nie widzimy. Musimy albo wciskać często klawisz odpowiedzialny za wizję lub chodzić po ciemku. taki sposób jest dość interesujący. Niestety system ten nie jest ani realistyczny czy wygodny. Przez Nie kiedy te drugie rozwiązanie jest wskazane, kiedy w pobliżu znajduje się zjawa. Ona potrafi usłyszeć nasze ruchy i zabić.

Perception Posiadłość

Sprawdź też czołowe karty graficzne >>>

grafika

Niezwykle trudno jest mi opisać warstwę wizualną. Bo w grze jest niezwykle ciemno i dominują kolory: zielony, niebieski, czerwony i pomarańczowy. Posiadłość jest ogromna ale niestety pozbawiona szczegółów. Z drugiej strony jest to bardzo dobrze wytłumaczone fabularnie. Cassie jest niewidoma, więc nie może dostrzec przepięknych kolorowych malowideł czy bogate w szczegóły pomieszczenia. Niestety przy dłuższym czasie spędzonym nad grą, miałem już zdecydowanie dość oprawy graficznej.

Perception Kolory

sterowanie

W przypadku Percetion grałem przy użyciu pada. Nie jest to jakaś dynamiczna produkcja, bardziej powolna. To gracz odpowiedzialny jest za tempo rozgrywki. Nie musimy w ogóle w tej grze celować. Dlatego granie na padzie było wyjątkowo wygodne. Kiedy mamy podpiętego pada od Xboxa 360, gra automatycznie narzuca konsolowy interfejs. Niestety nie ma możliwości go wyłączenia. W tym celu będziemy musieli manualnie odłączyć urządzenie z portu USB.

Perception Zjawa Się Zbliża

Podsumowanie

Percetion to gra, która niezwykle dobrze się zapowiadała. Niestety jest to mało straszny horror a do tego bardzo nudny. Na szczęście gra nie jest jakoś wyjątkowo długa. Tuż pod sam koniec rozgrywki miałem już stanowczo dość. Miło, że twórcy stworzyli polską wersję językową. Przekład jest wykonany bardzo dobrze i nie przypomina tych wykonanych w darmowych translatorach. Niestety to zbyt mało aby przyciągnąć mnie do tej gry na dłużej.

OCENA: 3/5

Perception Dziwny Korytarz

blog comments powered by Disqus
Recenzja Perception – Niezbyt Udanych Horror