PODPOWIEDZI:

Karta za 3500 zł! Asus Strix 1080Ti

Do moich rąk trafiła bestia wśród kart graficznych; ma prawie 30 cm długości, 3 spore wentylatory i piękny design. Mowa o Asus Strix 1080Ti - karcie za prawie 3500 zł. Zapraszam Was do recenzji, w której sprawdzimy jak sprawuje się w grach i powiemy co nieco o kulturze pracy.

ASUS GeForce GTX 1080 Ti STRIX

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość wykonania
  • Wydajność
  • Wygląd
  • Cicha
WADY
  • Cena
  • Plastikowe ramki

Specyfikacja

Strix 1080Ti od Asusa to ogromna karta graficzna o długości 30cm, która do poprawnego działania potrzebuje 2 złączy 8 pinowych. Jest ona osadzona na szynie 352 bitowej i posiada 11GB pamięci GDDR5. To wszystko gwarantuje jej taktowanie rdzenia na poziomie 1594 MHz, chociaż realnie w grach dzięki GPU Boost możemy uzyskać aż 1936MHz. Ten model ma możliwość podłączenia innej karty w trybie SLI.

Z tyłu zobaczymy jedno wyjście DVI-D, 2 Display Porty oraz 2 HDMI, co pozwoli nam podłączyć do tej karty praktycznie wszystko co chcemy. Jeśli zaś chodzi o wygląd karty to z daleka widać, że jest ona  przeznaczona dla graczy: agresywny design, wiele wcięć, system Aura RGB i piękny backplate o strukturze szczotkowanego aluminium z podświetlanym logiem Asusa - to wszystko robi bardzo dobre wrażenie, chociaż wentylatory są schowane w plastikowej ramce, co jest lekkim minusem.

Dodatkowo z przodu karty znajdują się 3 wejścia 4 pinowe. Dwa z nich służą do podłączenia wentylatorów obudowy, które dzięki temu mogą być kontrolowane przez GPU, a trzeci to wejście na LED.

Asus Strix 1080Ti przód

Wydajność w grach

Zaczynamy od Wiedźmina 3na ustawieniach ULTRA bez opcji HairWorks w 1440p bez problemu możemy cieszyć się rozgrywką w średnio 70 klatkach na sekundę w miejscach gry dla karty graficznej wymagających. Gorzej sytuacja wygląda w Novigradzie - tutaj uzyskujemy średnio 64 klatki na sekundę, ale i tak jest to wynik dobry. Jeśli przełączymy rozdzielczość na 4k i pozostaniemy przy ustawieniach ULTRA musimy liczyć się z tym, że w bardziej obciążających kartę graficzną miejscach  rozgrywki będziemy mieli średnio 55 klatek na sekundę.

Następna gra to Battlefield 1. Na najwyższych ustawieniach w 4K uzyskanie wyniku 70 klatek na sekundę nie jest niczym nadzwyczajnym, najczęściej jednak FPS-y oscylują w przedziale od 60 do 90

Jeżeli chodzi o GTA V to w mieście uzyskujemy na najwyższych ustawieniach bez MSAA średnio 65 klatek na sekundę, a gdy wyjedziemy w piękne góry czy też na łąki i pola to ilość klatek lekko spadnie i będzie się wahać od 50 do ponad 60.

Asus Strix 1080Ti bok

Kultura pracy

O karcie można śmiało powiedzieć, że jest dosyć cicha. Trzy wentylatory 0dB nawet przy podkręceniu do 1936MHz bez problemu dają radę z głośnością. Jeśli chodzi o temperaturę to udało mi się uzyskać maksymalnie 70 stopni Celsjusza, jednak podczas zwykłej rozgrywki na sensownych ustawieniach temperatury oscylują wokół 66 stopni przy cichym wentylatorze.

Jeśli chodzi o OC to trudno jest uzyskać coś więcej niż fabrycznie. Taktowanie rdzenia doszło u mnie do 2000MHz, a pamięć do 19500MHz,  co daje o około 4% większą wydajność w grach.

Najlepsze karty graficzne dla graczy >>>

Asus Strix 1080Ti tył

Podsumowanie

Asus Strix 1080Tito bardzo dobry wybór dla osób, które szukają bardzo mocnej samodzielnej karty do swojego peceta. Zagramy dzięki niej w każdą produkcję, a po lekkiej zabawie ustawieniami na 4K odpalimy wszystko w ponad 60 klatkach. Czego chcieć więcej? Karta jest w dodatku wizualnie bez zarzutu, nawet w OC nie jest zbyt głośna, a jeśli chodzi o pobór energii to 370 W jak na całą moją jednostkę to bardzo dobry wynik.

blog comments powered by Disqus
Karta za 3500 zł! Asus Strix 1080Ti