PODPOWIEDZI:

Militarny Komputer dla Graczy - Komputronik Powered by MSI [Camo Squad Edition]

Coraz częściej firmy zajmujące się częściami do pecetów tworzą swoje własne unikalne maszyny. W dzisiejszej recenzji chciałbym Wam przedstawić bardzo nietypowy pod względem wizualnym komputer Komputronik Powered by MSI [Camo Squad Edition].

Komputronik Powered by MSI [Camo Squad Edition]

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wygląd
  • Unikalność
  • Wydajność
  • Cichy
WADY
  • Lekko rozjechana hydrografika z boku obudowy

Wygląd

Zacznijmy od tego jak wizualnie prezentuje się omawiany sprzęt, gdyż jego unikalna obudowa stworzona specjalnie do tego modelu jest ciekawa sama w sobie. Nie chodzi jednak o samą obudowę, a o to jak została pomalowana. Podstawą jest tutaj BeQuiet! Pure Base 600 - obudowa o wielu właściwościach: jest cicha, modularna, bardzo dobrze wykonana i posiada ogrom miejsca w środku oraz piękny boczny panel wykonany ze szkła hartowanego. Ścianki obudowy są wyłożone specjalną matą wygłuszającą, która bardzo dobrze spełnia swoją rolę - firma be quiet! całkowicie poważnie podchodzi do swojej nazwy. O samej obudowie możecie poczytać na wielu forach; nas szczególnie interesuje egzemplarz, który mam obok siebie. Zacznijmy od tego, że jestem wielkim miłośnikiem militariów, a więc jak tylko ujrzałem obudowę pomalowaną w hydrografice na cyfrowy pustynny kamuflaż, to uśmiechnąłem się szeroko. Cały komputer jest utrzymany w tej stylistyce. Wiele części pomalowanych jest w kamuflażowe wzorya gdzieniegdzie znajdziemy otuliny paracordu również wykonanych na wzór pustynnego kamuflażu. To tylko szczegóły, a jednak niesamowicie cieszą. Mi osobiście cały militarny wystrój tej obudowy bardzo się spodobał, chociaż z pewnością znajdą się przeciwnicy takiej stylistyki.

Komputronik Powered by MSI [Camo Squad Edition] obudowa

Wnętrze

Teraz czas wejść do wnętrza obfitującego w wysokie parametry, których skład tworzą: karta graficzna GTX 1060 6GB od MSI, do tego procesor I7-7700k, 1TB dysku HDD od Seagate, 250 GB SSD od Intela, 16GB RAM-u, zasilacz BeQuiet! Pure Power 10chłodzenie BeQuiet! Dark Rock 3 oraz 2 wentylatory 120 mm. W skrócie to godny uwagi komputer, można by rzec - ,,tradycyjny" i do grania, i chociażby streamowania w 1080p. Jednak wygląd robi tutaj o wiele większe wrażenie niż wnętrzności. Patrząc na ten sprzętjakość wykonania jego zewnętrznej strony ktoś mógłby pomyśleć, że w środku siedzi jakieś monstrum pokroju 1080Ti, ale nie ma co narzekać. Połączenie 1060 i 7700K bez problemu pozwoli nam pobawić się we wszystko w rozdzielczości 1080p.

Komputronik Powered by MSI [Camo Squad Edition] środek

Porty

Z przodu na panelu znajdziemy dwa porty USB 2.0, wejście jack na mikrofon i wyjście na słuchawki, przycisk włączania komputera i suwak do ustawiania prędkości obrotów wentylatorów obudowy.

Na panelu z tyłu mamy zaś porty z płyty Z270 Camo Squad od MSI, pięć portów USB 3.1 (cztery porty Gen1 oraz jeden Gen2), dwa porty USB 2.0 oraz pięć wejść na wtyczki jack do podpięcia wszystkiego co chcemy, DVI-D i HDMI oraz ethernet Intel I219-V.

Dodatkowo z karty graficznej wychodzą trzy DisplayPorty, HDMI oraz DVI-D.

Wydajność

Zaczynamy od Wiedźmina 3 - podczas rozgrywki na ustawieniach ULTRA bez opcji HairWorks w 1080p bez problemu cieszymy się średnio 60 klatkami na sekundę w miejscu typowo graficznym. Lepiej sytuacja wygląda w Novigradzie - tutaj uzyskujemy średnio ponad 75 klatek na sekundę.

Następna gra to Battlefield 1; na najwyższych ustawieniach w 1080p uzyskanie klatek na poziomie 80 na sekundę nie jest niczym nadzwyczajnym, najczęściej jednak FPS-y skaczą od 60 do ponad 90.

W grze GTA V w przestrzeni miejskiej na najwyższych ustawieniach bez MSAA uzyskujemy średnio 110 klatek na sekundę, a w bardziej malowniczych lokacjach typu góry czy łąki ilość klatek na sekundę waha się od 60 do ponad 80. 

Na koniec zostawiłem wisienkę na torcie, czyli CS:GO i bagatela 280 klatek w 1080p na ustawieniach możliwie najniższych. Czy potrzeba nam czegoś więcej?

Komputronik Powered by MSI [Camo Squad Edition] środek2

Temperatury i kultura pracy

Tutaj nasz recenzowany sprzęt ma się dobrze; temperatury pracy są normalne i nie ma co się o nie bać. Wykorzystanie wyciszonej obudowy, wentylatorów be quiet! i dobrego chłodzenia oraz karty graficznej skutkuje tym, że sama jednostka do grona najgłośniejszych z pewnością nie należy. Ba! Jest jej do tego bardzo, ale to bardzo daleko. Komputer chodzi przyjemnie i nawet podczas maksymalnego obciążenia nie zamienia się w suszarkę.

Podsumowanie

Ten wizualnie przepiękny sprzęt trafi idealnie w gusta osób poszukujących komputera z militarnym pazurem. Unikalny wygląd tej jednostki i jej bardzo przyjemna kultura pracy są jej niezaprzeczalnymi atutami. Mimo że pogramy na tym komputerze we wszystko, to jednak parametry karty graficznej pozostawiają nieco do życzenia. Widząc taki poziom wykonania i jakość podzespołów komputera aż szkoda, że jest zaopatrzony jedynie w kartę GTX 1060.

ocena

blog comments powered by Disqus
Militarny Komputer dla Graczy - Komputronik Powered by MSI [Camo Squad Edition]