PODPOWIEDZI:

Obraz w Szkle - Recenzja LG OLED 65E7V

Obraz w szkle - tak producent określa ten telewizor. Tak dokładniej jest to najnowsza matryca OLED, przyklejona do tafli szkła, do tego zaawansowana elektronika i przepis na sukces gwarantowany.

LG OLED 65E7V

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Świetna czerń i wyważenie kolorów
 • Funkcjonalność Pilota
 • Sprawnie działający system Smart TV
WADY
 • Dolby Atmos, którego efektów nie słychać
 • Niespójny wygląd zewnętrzny

Wstęp

Muszę przyznać, że dotychczas nie byłem fanem koreańskich producentów, jednak LG, swoim najnowszym telewizorem OLED bardzo mnie zaskoczyło.

Niedawno ten producent zaprezentował swój najwyższej klasy telewizor czyli Signature W7, który składał się z samej matrycy i soundbara. Testowany 65E7V to ta sama, wysokiej jakości matryca, ale ubrana w kształt standardowego telewizora.

Aktualna cena tego telewizora >>>

LG OLED wygląd

Wygląd zewnętrzny

Omawiany model o przekątnej 65 cali, mierzy sobie prawie 150 cm szerokości i 90 cm wysokości. Wygląda potężnie i takie też robi wrażenie. Bardzo cienka matryca przyklejona jest do szyby, która staje się przez to elegancką ramką obrazu. W najgrubszym miejscu mierzy 62 mm. Mógłbym jednak nieco przyczepić się do stylistyki, ponieważ ciężko mi zrozumieć stylistów, którzy łączą naraz czarną matrycę, szkło, srebrno, czarny pasek z głośnikami i stalową nóżkę. Patrząc na to obiektywnie to trochę tego za dużo ale subiektywnie - spodobał mi się.

Specyfikacja

Ciężko rozpisywać się na temat złącz lub możliwości, bo nasz LG oferuje wszystko, co jest możliwe.  W niczym nie ustępuje najlepszym telewizorom z rankingów.

Oczywiście podłączenia zewnętrznych urządzeń odbywają się przez cztery dostępne złącza HDMI, z tych ważniejszych dostępne są również wejścia USB, wejście LAN oraz karta Wi-Fi do połączenia z internetem. Obraz wyświetlany jest przez matrycę OLED, która zdecydowanie jest przyszłością, ale o samym obrazie napiszę więcej w dalszej części recenzji. Telewizor oferuje oczywiście najwyższą rozdzielczość - Ultra HD oraz wyświetlanie szerokiej palety barw w każdej możliwej technologii - HDR, Dolby Vision i HLG.

LG OLED pilot


Sterowanie

Magic control, bo tak pilota nazywa producent, oferuje przede wszystkim wygodny akcelerometr, czyli sterowanie za pomocą ruchu. Kursor podobny do kursora myszki komputerowej działa szybko i sprawnie. Mimo tego, że byłem pesymistycznie nastawiony to trzeba przyznać, że takie rozwiązanie bardzo ułatwia obsługę urządzenia, na przykład w przypadku wpisywania tytułu filmu, który akurat chcemy wyświetlić.Pomocne są także funkcje głosowe, które działają sprawnie i odniosłem wrażenie, że działają lepiej, niż dla przykładu w testowanym niedawno przeze mnie Samsungu.

Całość jest dobrze wykonana i poprawnie leży w dłoni.

Smart TV

System, który zaimplementowano w testowanym modelu to najnowszy WEB OS 3.5. Działa bezproblemowo i intuicyjnie. Do wyboru mamy oczywiście wszelkie najpopularniejsze aplikacje, część z nich znajdziemy jako ustawienia fabryczne, resztę możemy pobrać z LG Content Store.

Poza aplikacjami telewizor oferuje również takie funkcje jak Miracast, WiDi, nagrywanie, odtwarzanie lub przesunięcie w czasie za pomocą portu USB, przeglądarkę internetową oraz połączenie z aplikacjami mobilnymi na smarfonie. Miałem okazję użytkować go przez dwa tygodnie i ani razu nie napotkałem żadnego problemu sprzętowego lub z oprogramowaniem. Duża pochwała dla LG.

LG OLED obraz


Obraz

Ustawienia obrazu są bardzo obszerne, a co najważniejsze sam telewizor jest też wygodny dla leniwych, którzy niekoniecznie chcą zagłębiać się w każdy szczegół obrazu, ale oczekują dobrych ustawień fabryczny tak, żeby włączyć i cieszyć się obrazem. Znajdziemy takie tryby obrazu jak:

 • Żywy - moim zdaniem za jasny.
 • Standardowy - dobry do oglądania w jasnych pomieszczeniach w dzień.
 • Eco- nieco przyciemniony.
 • Kino- tryb oddający najwięcej realizmu, kontrastów i najbardziej zgodny z zamierzeniami producentów.
 • Poza tym nieco ostrzejszy tryb sport i tryb do gier.
 • Prócz tego znajdujemy również ustawienia eksperckie oraz możliwości dostosowywania wszelkich szczegółów indywidualnie.

Jest tego dużo i uważam, że każdy znajdzie odpowiednie ustawienie dla siebie.

LG OLED wrażenia

Wrażenia

Już od pierwszego uruchomienia widać, że nie jest to standardowa, znana od lat technologia LCD. Zacząłem od oglądania obrazów najlepszej jakości, czyli Blu-ray Ultra HD z HDR. Efekt był oszałamiający. Mocne i smoliste czernie, dobre kolory, dużo odcieni, a także świetne wrażenia z efektu HDR. Byłem bardzo zadowolony. Telewizor nie tylko spełnił moje oczekiwania, ale zaoferował dużo więcej. W porównaniu z innymi telewizorami, jest bardzo dobrze.

Wiadomo jednak, że na najwyższej jakości obrazie wrażenia będą, ciekaw byłem jednak, jak taki super sprzęt poradzi sobie ze zwykłą telewizją. W tym przypadku muszę przyznać, że bardzo byłem zaskoczony tym, jak ten sprzęt wygładza wszelkie niedoskonałości obrazu. Zupełnie nie widać żadnej pikselozy nawet na zwykłej telewizji, kolory są mocne i precyzyjne, a twarze nie są przekolorowane lub przejaskrawione, jak to się często zdarzało w telewizorach z matrycą LCD. Czerń jest tak intensywna, że początkowo aż dziwnie się to oglądało, jednak oko szybko przyzwyczaja się do dobrego i każdy inny telewizor przy nim wydaje się po prostu szary.

Podsumowując obraz - świetna czerń, mocne kolory, wszystko dobrze wyważone i kontrolowane. Nie jest też przejaskrawiony, tylko dobrze zrównoważony.

LG OLED dźwięk

Dźwięk

Telewizor, jak wiadomo, jest to połączenie obrazu i dźwięku. Mimo, że w prawdziwym kinie domowym powinno się odsłuchiwać efekty na oddzielnym systemie Surround to prezentowany telewizor może zachwycić. Producent szczyci się wbudowanym systemem Dolby Atmos. Przyznam, że ja żadnego systemu Atmos nie usłyszałem, jednak i tak daję duży plus za głośniki i dobry bas.

blog comments powered by Disqus
Obraz w Szkle - Recenzja LG OLED 65E7V