PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
QLED czy OLED - Którą matrycę wybrać w telewizorze?

Funai LH7-M32BB

Funai LH7-M32BB to dobra propozycja dla osób chcących tanim kosztem wymienić wysłużony telewizor kineskopowy na LCD. Sprzęt jest niezaprzeczalnie wart swojej niewielkiej ceny, a przy tym oferuje więcej niż adekwatną do niej jakość obrazu.

Funai LH7-M32BB

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • niska cena
  • gwarancja na 5 lat
  • dobra jakość obrazu
WADY
  • brak zaawansowanych ustawień
  • mocne podświetlenie matrycy

Nawet w czasach domniemanego kryzysu ciężko odmówić sobie zmiany dawno wysłużonego telewizora kineskopowego na LCD. Duża część z kupujących rusza do marketów w poszukiwaniu możliwie najtańszego sprzętu. W tym miejscu może warto zwrócić swoją uwagę na próbującą się przebić ostatnio na nasz rynek markę Funai.

Wygląd

Funai LH7-M32BB to 32 calowy telewizor, który możemy kupić w cenie od około 1350zł. Niestety, zapewne ze względu na koszty, nie należy on do najładniejszych. Proste kształty, średniej jakości plastik i dosyć gruba obudowa nie zachwycą miłośników wyszukanych form stylistycznych. Mimo wszystko Funai źle nie wygląda. Chociaż przed znajomymi błyszczeć nie będziemy, to znajdą się i tacy co docenią prostą formę.

Funai LH7-M32BB

Wyposażenie / Możliwości

Telewizor został wyposażony w zestaw typowych złącz. Do dyspozycji mamy więc m.in. 3 wejścia HDMI, 2 typu SCART, jedno D-SUB oraz komplet wejść Component i VIDEO. Telewizor możemy także podłaczyć do zewnętrznego zestawu głośnikowego za pomocą cyfrowego złącza Coaxial. Niestety złącza te są słabo oznaczone i nie trudno o pomyłkę. Nie zabrakło także dekodera naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

W zestawie znalazł się oczywiście pilot sterowania. Mimo iż spełnia swoje funkcje, to jednak jego wygląd i jakość przypominają raczej produkty sprzed kilku lat. Niestety wraz z telewizorem nie było polskiej instrukcji obsługi, ale tą z powodzeniem można znaleźć na stronie producenta.

Matryca o rozdzielczości WXGA (1366x766) wg producenta cechuje się kontrastem 2500:1 oraz dobrą jasnością (360 cd/m2). Biorąc pod uwagę niskobudżetowy segment, to jakość wyświetlanego obrazu zdobył pozytywne opinie wśród portali technologicznych.

Funai LH7-M32BB

Dźwięk z 5 watowych głośników rzecz jasna nie jest zachwycający, ale do codziennego użytkowania jest w zupełności zadowalający. Miłośnicy filmów powinni się jednak zastanowić nad dodatkowym zestawem nagłaśniającym.

Menu w języku polskim jest bardzo proste. Zostało podzielona na piec podstawowych kategorii i ogranicza się do zmiany większości podstawowych opcji. Takie rozwiązanie znajdzie więc uznanie wśród mniej zaawansowanych użytkowników.

Jedyną niewiadomą może być awaryjność mało znanej na polskim rynku japońskiej marki. Jednak w tej kwestii możemy być spokojni ze względu na 5 letnią gwarancję producenta, a w tym dwuletnią gwarancję na martwe piksele.

Podsumowanie

FUNAI LH7-M32BB to dobra propozycja dla osób chcących tanim kosztem wymienić wysłużony telewizor kineskopowy na LCD. Sprzęt jest niezaprzeczalnie wart swojej niewielkiej ceny, a przy tym oferuje więcej niż adekwatną do niej jakość obrazu.

blog comments powered by Disqus