PODPOWIEDZI:

Zotac ZBOX ID82 Plus Test

Od testu i recenzji poprzedniej wersji ZBOX 81 Plus minęło już trochę czasu. Od tego momentu Zotac wprowadził kilka ulepszeń, a dokładnie mocniejszy procesor i grafikę. Dysk jest pojemniejszy, a pamięci jest więcej. Czas na test praktyczny 82.

Zotac ZBOX 81 PLUS

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Niewielki rozmiar i waga
  • Wydajniejszy jak w poprzedniej wersji procesor
  • Duża ilość gniazd rozszerzeń
  • Dołączony pilot ułatwiający obsługę
  • Sporo wydajniejszy układ graficzny, jak u poprzednika
  • Bardzo prosta możliwość wymiany dysku i pamięci
WADY
  • Nadal błyszcząca obudowa
  • Nie nadaje się do gier 3D nawet w najniższych ustawieniach szczegółowości

Odpakowując najnowszego ZBOX`a przeżyłem Deja Vu. Zestaw zawierał dokładnie te same elementy co wersja 81 Plus. Wygląd ZBOX nie różni się praktycznie niczym od wcześniejszej wersji. Obudowa jest wykonana z błyszczącego plastiku w kolorze fortepianowej czerni. Jedynie bokui urządzenia są matowe w kolorze srebrnym.

fot1

akcesoria

Większość portów zlokalizowana jest na tyle urządzenia, jednak ich omawianie zaczniemy od dołu. Tutaj mamy dostęp do dwóch śrubek umożliwiających zdjęcie obudowy i dających dostęp do dysku twardego oraz pamięci.

fot2

Front obudowy mieści wejście słuchawkowe oraz mikrofonowe, a nad nimi czytnik kart pamięci. Powyżej ulokowany jest zestaw diod sygnalizujących pracę urządzenia oraz dostęp do sieci. Najwyżej znajduje się włącznik komputera.

fot3

Na górze ID82 znajduje się jeden port USB oraz wylot ciepłego powietrza. Z tyłu urządzania znajdziemy: port antenowy do WiFi, dwa porty USB 2.0 oraz dwa USB 3.0, wejście sieciowe RJ-45, wyjście DVI oraz pełnowymiarowe HDMI, wyjście optyczne oraz gniazdo zasilające.

fot6

fot5

fot4

Mózgiem ZBOX ID82 jest procesor Intel i3 3120 posiadający do dyspozycji 4GB pamięci. Karta graficzna to układ zintegrowany Intel HD4000 czyli układ, który znajdziemy w najnowszych procesorach Ivy Bridge. Do dyspozycji użytkownika jest aż 500GB miejsca (w poprzedniej wersji zainstalowany dysk to jednostka 320GB).

cpuz

Niestety, ale program CPU-Z błędnie odczytuje ID CPU co będzie widoczne poniżej

gpuz

memo

Testy jakie przeprowadziliśmy polegały na ogólnej ocenie wydajności komputera programem PCMark7 w trybie Performance, test wydajności dysku twardego programem ATTO Disk Benchmark, a następnie przeprowadziliśmy testy układu graficznego programami 3DMark Vantage oraz 3DMark 11 - obydwa w trybie Performance. Z uwagi na mocniejsze podzespoły spróbowaliśmy również przeprowadzić test w grach, jednak ilość FPS na zintegrowanym układzie Intela była za niska i to nawet przy minimalnej szczegółowości grafiki.

Pomiarów poboru prądu dokonaliśmy watomierzem LEDSystems model 6907C, a pomiaru głośności dokonaliśmy decybelomierzem Voltcraft SL-100 z odległości 30cm.

Wyniki testów

PCMark7

pcm7

3DMark 11

3dm11

3DMark Vantage

3dmv

Poprzedni wynik ZBOX ID81 to zaledwie 680 punktów, jest więc duży postęp.

Komputer podczas spoczynku pobiera zaledwie niecałe 19W, a podczas obciążenia maksymalnie 53,4W, to sporo mniej niż nie jeden laptop.

Urządzenie też nie jest głośne. W odległości 30cm od ZBOX`a pomiar w spoczynku wykazał 34,8dBA (głośność tła 34,3dBA). Po obciążeniu komputera programem Prime95 oraz FurMark pomiar wykazał niecałe 42dBA.

Wydajność użytego do budowy dysku jest zadowalająca (pamiętajmy, że jest to konstrukcja 2,5”).

atto

Podsumowanie

Nowy ZBOX ID82 jest konstrukcją sporo wydajniejszą od poprzednika. Mimo to jednak nadal nie da się na tym maleństwie pograć, ale pamiętajmy, że to nie jest jednostka stworzona do gier. Komputer poradzi sobie z każdym rodzajem multimediów i to w rozdzielczości FullHD. Pojemniejszy dysk twardy oraz większa ilość pamięci zapewniają jeszcze większy komfort pracy. Zotac ZBOX jest z pewnością urządzeniem wartym uwagi, jest to doskonałe rozwiązanie dla osób budujących domowe centrum rozrywki. Szkoda, że nie doczekaliśmy się tunera TV, co z pewnością pozwoliło by na przyznanie wyróżnienia temu produktowi.

blog comments powered by Disqus
Zotac ZBOX ID82 Plus Test