PODPOWIEDZI:

Płynne Działanie na Pokładzie! Monitor Samsung S27D390H

Witam, przedmiotem recenzji jest monitor Samsung S27D390H zakupiony przeze mnie w 2015 roku. Na początku warto zaznaczyć, że model ten występuje w rozmiarach 24 i 27 cali oraz w dwóch wariantach: bez wbudowanego tunera TV albo wraz z nim. Ja mam ten bez wbudowanego tunera TV. Czy ten monitor jest warty zakupu? Tego dowiecie się z dzisiejszej recenzji. Zapraszam!

Samsung S27D390H

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Świetna jakość kolorów i ich odwzorowanie
  • Piękny design
  • Cienka ramka umożliwiająca przystawienie drugiego monitora
  • Wysoka jakość użytych materiałów
  • 3 lata gwarancji producenta
  • Czas reakcji matrycy na poziomie 5ms, który zapewnia płynną rozgrywkę bez opóźnień
  • Bardzo dobre dotykowe menu, które posiada język polski oraz możliwość dużej regulacji parametrów obrazu
WADY
  • Słabej jakości podstawka
  • Brak funkcji regulacji wysokości monitora oraz jego obrotu - można regulować jedynie kąt nachylenia samego ekranu do płaszczyzny

Dane techniczne

Z ważniejszych danych technicznych Samsunga S27D390H warto powiedzieć o krótkim czasie reakcji matrycy, bo wynosi on 5ms (mili sekund) i dzięki temu nie odczuwamy żadnych opóźnień w grach. Ponadto zastosowano matrycę PLS - odpowiednik IPS u innych producentów - która świetnie odwzorowuje kolory, w dodatku przedstawia je ostro i żywo, co widać na zdjęciach, chociaż i one nie oddadzą w pełni rzeczywistości.
Monitor Samsung S27D390H przód
Monitor Samsung S27D390H przód

Matryca PLS oferuje szerokie kąty widzenia oraz równomierne podświetlenie. Pomimo iż niektórzy mówią, że 27 cali do rozdzielczości FHD to za dużo, bo obraz traci na jakości, to nie mogę się z tym zgodzić. Porównywałem ten monitor z tym samym modelem w rozmiarze 24 cali i nic takiego nie zauważyłem.

jakość wykonania

Co do samego wyglądu - to rzecz gustu rzecz jasna, ale dla mnie monitor wizualnie prezentuje się rewelacyjnie i przykuwa uwagę głównie za sprawą wąskiej, lazurowej ramki, smukłej obudowy i przezroczystej (również lazurowej) nóżki podstawy. Te wszystkie cechy niewątpliwie wyróżniają ten monitor na tle sprzętów od konkurencji. Natomiast co do jakości wykonania tych elementów - ramka jest wykonana z gładkiego plastiku, który wygląda na porządnej jakości; to samo się tyczy cienkiej przezroczystej obwódki. Tył monitora również wykonano z gładkiego i błyszczącego plastiku dobrej jakości. Sama plastikowa podstawka również została wykonana z błyszczącego, gładkiego plastiku, jednak słabej jakości - ten materiał jest bardzo podatny na zarysowania i generalnie nie wygląda zbyt porządnie. Dlatego lepiej by było, gdyby producent zastosował na przykład podstawkę z matowego plastiku, która wyglądałaby nieco mniej efektownie niż błyszcząca, ale byłaby bardziej praktyczna.

Monitor Samsung S27D390H przód ramkaMonitor Samsung S27D390H przód nóżka

Dodatkowe funkcje, ekonomia pracy

Kolejnym elementem monitora jest dotykowe menu, które jest proste w obsłudze, przejrzyste i bardzo intuicyjne. Ponadto mamy tu także do wyboru w ustawieniach język polski; standardowo jest ustawiony angielski - przynajmniej tak było w moim egzemplarzu. Co do rekcji na dotyk nie można mieć żadnych zastrzeżeń, gdyż wystarczy lekko dotknąć klawiszy, by zareagowały. Monitor jest w klasie energetycznej A i podczas gier pobiera w granicach 25-30 W, natomiast podczas pracy na pulpicie jedynie 10-15 W, a więc bardzo mało.

Monitor Samsung S27D390H menu

Podsumowanie

W skali 1-10 monitor oceniam na 9. Ten sprzęt od Samsunga funduje nam świetną jakość i odwzorowanie kolorów. Jest pięknie zaprojektowany, ale również bardzo praktycznie - cienka ramka umożliwia przystawienie do niego kolejnego monitora. Zastosowane do produkcji materiały są wysokiej jakości, do czego możemy dołożyć 3 lata gwarancji od producenta. Płynną rozgrywkę zapewnia krótki czas reakcji, co łączy się również ze sprawnym działaniem dotykowego menu, w którym znajdziemy wiele parametrów służących do regulacji obrazu według swoich upodobań. Niestety, są i minusy - nie popisano się z jakością podstawki, wysokości i obrotu monitora nie da się regulować; jedynie kąt nachylenia ekranu do płaszczyzny można zmienić. A Wy co sądzicie o tym monitorze? Dajcie znać i do następnej recenzji!

DesignOcenaJakość

blog comments powered by Disqus
Płynne Działanie na Pokładzie! Monitor Samsung S27D390H