PODPOWIEDZI:

Kamera Inspekcyjna od Niteo z Biedronki - Tools EC-1

Niteo Tools to marka narzędzi, której ofertę możecie znaleźć w Biedronce. Dziś mam u siebie jedno z urządzeń tego producenta, ale nie jakieś typowe narzędzie, klucze czy wkrętarkę. Sprzęt, który będę testował to z jednej strony narzędzie ułatwiające majsterkowanie, prace naprawcze lub mechaniczne, z drugiej - gadżet elektroniczny. Jest to kamera inspekcyjna EC-1, a inaczej endoskop, czyli miniaturowa kamera na gęsiej szyjce, która z założenia ma być pomocna we wszelkich pracach w trudno dostępnych miejscach w domu czy w samochodzie. Sprawdzę jak ten sprzęt działa, co potrafi, i czy za 99 zł oferuje zadowalającą jakość.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Cena
  • Odporność na kurz i wodę
  • Dobra widoczność na ekranie smartfona
WADY
  • Słaba jakość zdjęć
  • Zbyt miękka szyjka mocowania kamery

DANE TECHNICZNE

Sprzęt kupujemy w niedużej czarnej walizeczce opakowanej w cienką kolorową tekturę, na której znajdziemy wszelkie podstawowe informacje, zawartość opakowania, dane techniczne oraz informacje o producencie. W środku znajduje się przyzwoicie zapakowana rękojeść z mocowaniem na smartfona, krótki kabel USB oraz kamera. Jest tu również instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.

Kilka słów o danych technicznych:

  • Kamera w rozdzielczości 640x480
  • Kąt widzenia to 67 stopni
  • Długość ramienia to 79 cm

Kamera jest pyłoszczelna i wodoszczelna, posiada również certyfikat IP67 co oznacza, że możemy na krótki czas zanurzyć ją w wodzie (nie całą, a część na gęsiej szyjce). Możemy ją również w taki sposób umyć. Posiada oprócz tego podświetlenie LED i 6 diod, które mają być pomocne przy słabym oświetleniu - chętnie sprawdzę, jak to działa. Kamera jest kompatybilna ze smartfonami Android z micro USB z technologią OTG lub UVC.

Kamera inspekcyjna EC-1 Niteo Tools

APLIKACJA DO OBSŁUGI KAMERY 

Instrukcji obsługi lepiej nie wyrzucać, bo w niej napisane jest skąd można pobrać aplikację do kamerki (niestety nie znajdziemy jej w sklepie play); trzeba wpisać albo długi adres, albo zeskanować kod QR. Ja wolę tę dłuższą drogę. Aplikacja instaluje się szybko, a możemy w niej znaleźć podstawowe funkcjonalności - przycisk do robienia zdjęć, przycisk do nagrywania, można wejść i przeglądać materiały video lub zdjęcia. Tutaj jest także jedyna możliwość wyboru rozdzielczości kamery na 640x480 pikseli. Szału nie ma.

Niteo - Kamera Inspekcyjna

Budowa rękojeści, umocowanie kamery 

Rękojeść została wykonana z plastiku - jest bardzo lekka, przez co nie robi wrażenia solidnej. Mamy tu dwa przyciski: jeden służy do uruchamiania oświetlenia, drugi do robienia zdjęć. Z drugiej strony znajduje się włącznik, port mikro USB oraz gniazdo na kamerę. Kamera - tak jak wspomniałem - została umieszczona na gęsiej szyjce, z którą sprawia wrażenie całkiem solidnej, estetycznej i trwałej konstrukcji. Na końcu mamy strzałkę, która oznacza górę nagrywanego obrazu. Zainstalowanie kamery jest bardzo proste: przymocowujemy, dokręcamy i instalujemy smartfon, jeszcze tylko podłączamy USB i działa.

Niteo Tools EC-1idealnie sprawdzi się, gdy musimy zajrzeć za szafkę, pod zlew lub wannę, również przy pracach mechanicznych w aucie. Jakość obrazu na smartfonie jest zadowalająca, na dużym ekranie wygląda już nieco gorzej. Słabo też wypada jakość zdjęć, które swoją drogą ciężko jest wykonać tak, żeby nie były rozmazane. Jednak to, co najważniejsze - widoczność drobnych elementów - ta kamerka gwarantuje, i rzeczywiście może być pomocna.

ocena

blog comments powered by Disqus
Kamera Inspekcyjna od Niteo z Biedronki - Tools EC-1