PODPOWIEDZI:

Gamingowa Bestia - Recenzja Karty Graficznej Palit JetStream 1080 Ti

Dostałem ostatnio do testów ciekawą kartę graficzną. Zajmuje ona aż 3 sloty, wydaje się bardzo masywna, a jej dół wygląda jakby był opancerzony. Mowa o Palit JetStream 1080Ti - karcie za prawie 3200zł. Zapraszam Was do artykułu, w którym sprawdzimy jak sprawuje się w grach i powiemy co nieco o jej kulturze pracy.

Palit JetStream 1080 Ti

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość wykonania
  • Wydajność
  • Wygląd
WADY
  • Głośność
  • Słabe OC

SPECYFIKACJA 

JetStream 1080Ti od Palita to spora karta o długości około 28cm i wadze ponad 1300 gramów, która do poprawnego działania potrzebuje 2 złączy 8-pinowych. Jest ona osadzona na szynie 352-bitowej i posiada 11GB pamięci GDDR5. To wszystko gwarantuje jej taktowanie rdzenia na poziomie 1582MHz, chociaż realnie w grach dzięki GPU Boost możemy uzyskać aż do 1962MHz po OC.

Palit JetStream 1080 Ti przód

PORTY 

Z tyłu zobaczymy jedno wyjście DVI-D, 3 Display Porty oraz 1 HDMI, co pozwoli nam podłączyć do tej karty praktycznie wszystko, co tylko chcemy. Jeśli zaś chodzi o wygląd karty to z daleka widać, że jest ona sprzętem dla graczy. Gwarantuje użytkownikowi piękny design, ma ,,opancerzony” dół, podświetlany napis ,,Palit” z przodu oraz czarny backplate o strukturze szczotkowanego aluminium.

Palit JetStream 1080 Ti porty

CHŁODZENIE

Za chłodzenie odpowiadają tutaj dwa grube radiatory, dwa wentylatory 100mm oraz 3 heatpipy. Czy to wystarczy, by okiełznać taką bestię? Już wkrótce przekonamy się o tym w grach. Karta niestety nie jest dobra w podkręcaniu. Wycisnąłem z niej ledwo 75MHz więcej na rdzeniu i 100 na pamięci, co przekłada się na wzrost około 3% klatek w grach.

Palit JetStream 1080 Ti bok

Wydajność w grach

Zaczynamy od Wiedźmina 3, a tutaj na ustawieniach ULTRA bez opcji HairWorks w 4K bez problemu cieszymy się średnio 55 klatkami na sekundę w miejscu typowo graficznym. W Novigradzie pazur pokazuje Ryzen i nasze klatki dalej utrzymują się na poziomie 55.

Następna gra to Battlefield 1. Na najwyższych ustawieniach w 4K uzyskanie klatek na poziomie 70 na sekundę nie jest niczym nadzwyczajnym, najczęściej jednak FPS-y skaczą od 60 do ponad 90.

W GTA V w mieście uzyskujemy na najwyższych ustawieniach bez MSAA średnio 70 klatek, a wyjazd na trawkę skutkuje spadkiem FPS-ów o około 5.

Do naszej procedury testowej dopisałem także PUBG-a. W tej grze w 4K na ustawieniach najbardziej optymalnych możemy cieszyć się graniem w ponad 65 klatkach.

Palit JetStream 1080 Ti tył

Kultura pracy

O karcie trzeba powiedzieć, że niestety do cichych nie należy. Po podkręceniu do 1962MHz podczas grania w Wiedźmina 3 emitowała 41,5dBa głośności. Nie jest najcichsza, chociaż z pewnością nie można tej karty nazwać suszarką. Temperatury po OC sięgały w grach maksymalnie 71 stopni, co jest w zasadzie normą. Niestety występował thermal throttling i nasze zegary spadały. Utrzymanie taktowania na poziomie 1962MHz wiązało się z tym, że musiałem ręcznie ustawić prędkość wentylatorów, co negatywnie wpłynęło na głośność jednostki.

Podsumowanie

Palit JetStream 1080Ti to ciekawy wybór dla osób, które poszukują dobrej karty prosto z pudełka. Jeśli nie chcesz nic podkręcać i nie przeszkadza Ci głośność Twojej jednostki, to w tej cenie można ją śmiało brać. Trzeba jednak patrzeć na ceny, ponieważ kiedy piszę ten artykuł karta w pewnym sklepie z bycia niedostępną za 3200zł pokazała się tydzień później do kupienia za 4100zł!

ocena

blog comments powered by Disqus
Gamingowa Bestia - Recenzja Karty Graficznej Palit JetStream 1080 Ti