PODPOWIEDZI:

Recenzja Mr Jump - Następca Flappy Birda!

Spora część mobilnych gier, to mało skomplikowane tytuły. Jest ich na tyle dużo, że większość znajduje się w cieniu, tych docenionych produkcji. Niektórym grom udaje się wybić, dzięki specyficznej reklamie. Tak też się stało z Mr Jump, która została wyróżniona przez Apple. Zapraszam do przeczytania recenzji!

Kruger & Matz KM1064G Android 4,2.2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Grafika
  • Darmowa
  • Dobrze rozwiązane mikropłatności
  • Wciąga
  • Prosta w sterowaniu
WADY
  • Momentami za trudna
  • Frustruje

ROZGRYWKA

W grze wcielamy się w bohatera, który to musi ukończyć 12 mega trudnych poziomów. Nie wykluczone, że w przyszłości autorzy, pokuszą się o dodanie kolejnej porcji lokacji. Pierwsza misja to swoisty samouczek, w którym gracz uczy się mechaniki. Ta niezwykle przypomina Flappy Birda, bohater automatycznie biegnie przed siebie. Możemy jedynie manipulować skokami, kiedy szybko naciśniemy palcem na ekran, postać podskoczy, kiedy przetrzymamy palec, wtedy skok będzie dłuższy. Po drodze natrafimy na masę przeszkód, w postaci kolców, przepaści czy palów drzew. Mr Jump nie różni się niczym od zwykłego runnera. Dodatkowo dochodzą później power upy w postaci dodatkowych skoków. Dobrze, że plansze nie są generowane losowo. Posiadają już określony układ, który to możemy nauczyć się na pamięci. Zdecydowanie łatwiej nam będzie ukończyć dany etap, wiedząc co spotkamy za chwilę.

GRAFIKA

Mr Jump to kolejna gra, która ma bardzo minimalistyczny wygląd. Proste grafiki wyglądają dość dobrze na ekranie smartfona. Podobnie w przypadku grania na tablecie. Animacja jest dość płynna, szczególnie na iPhonie 6. Miałem wrażenie, że tytuł chodził w 60 klatkach na sekundę. Dzięki temu łatwiej wykonać trudniejsze motywy zręcznościowe i można nacieszyć oko. Mr Jump można uruchomić także na starszych urządzeniach Apple.


Telewizory TANIEJ w Media Expert

MIKROPŁATNOŚCI

Gra jest dostępna w App Store za darmo. Wystarczy posiadać konto, aby wskoczyć do gry. Sama aplikacja musi jednak na siebie jakoś zarobić. Twórcy oferują mikropłatności. Warto napisać, że w Mr Jump mikropłatności zostały rozwiązane perfekcyjnie. Gracz nie jest zmuszany do płacenia za cokolwiek. Pojawiają się co prawda reklamy, po śmierci bohatera, ale jest to dość rzadki widok. Gdyby jednak reklamy nas irytowały, za opłatą możemy się ich pozbyć. Tak samo możemy wykupić dostęp do kolejnych plansz, jak sobie nie dajemy rady. Przypomnę tylko, że wcale nie jest to konieczne.

PODSUMOWANIE

Mr Jump to dość grywalna gra mobilna. Potrafi przyciągnąć na długie godziny, jak i porządnie zirytować. Nie raz wyłączałem aplikację po nieudanej próbie przejścia planszy. Kiedy mój gniew opadł, uruchamiałem ponownie grę, aby jeszcze raz zagrać. Proste sterowanie rodem Flappy Birda sprawdza się doskonale. Zarówno podczas zabawy w domu czy w autobusie, w drodze do pracy. Prosta grafika także zachęca do spróbowania, swoich sił w tym trudnym tytule. Zdecydowanie warto sprawdzić, a do tego Mr Jump jest za darmo.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Mr Jump - Następca Flappy Birda!