PODPOWIEDZI:

Najlepszy Dron Dla Fana StarWars? TEST Z74 SPEEDER BIKE!

Całkiem nie dawno odbyła się premiera najnowszego filmu z uniwersum Gwiezdnych Wojen – Ostatni Jedi, który przynajmniej moim zdaniem był naprawdę świetny. Specjalnie dla was przygotowałem recenzję gratki dla każdego fana uniwersum oraz przede wszystkim bardzo niecodziennego, nie tylko z budowy drobna 74-Z SPEEDER BIKE! Czy jest warty swojej ceny i naszej uwagi. Zapraszam do recenzji!

Propel Speeder Bike 74-Z

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wysoka jakość wykonania
  • Doskonała Zabawka Dla Fana StarWars
WADY
  • Cena
  • Potrzeba zakupu przynajmniej dwóch drogich modeli
  • Nawet delikatny wiatr przeszkadza w locie na zewnątrz
  • Brak możliwości wyłączenia audio w kontrolerze
  • Brak baterii do kontolera

Wprowadzenie Do 74-Z SPEEDER BIKE 

Zanim jednak zacznę omawiać dzisiejszy obiekt testów, muszę przybliżyć wam do czego właściwie został stworzony. W lipcu zostaliśmy zaproszeni na tajną imprezę, która została zorganizowaną przez PropelRC, firmę odpowiedzialną za serię dronów z Gwiezdnych Wojen. Miałem tam możliwość przejścia treningu z zakresu latania małymi dronami oraz oczywiście szansę na sprawdzenie każdego modelu Gwiezdno Wojennego drona, który znajdziemy w sklepach. Obecnie na rynku możemy znaleźć trzy modele: T-65 X-Wing Stargfighter, który jest moim ulubieńcem, Tie Advanced X1 oraz dzisiaj recenzowany 74-Z Speeder Bike. Drony służą nie tylko do bycia ciekawą zabawką dla każdego fana, ale przede wszystkim do prowadzenia pojedynków powietrznych, co również miałem okazję sprawdzić i o czym jeszcze wspomnę. 

Drony Star Wars

Unboxing Drona 74-Z SPEEDER BIKE PropelRC 

Po krótkim wprowadzeniu przejdźmy żwawym krokiem do unboxingu. Ewidentnie widać, że produkt skierowany jest wprost do fanów, ponieważ już samo otwarcie pudełka skutkuje zapaleniem się podświetlenia pod wybranym statkiem oraz odtworzeniem przewodniego motywu muzycznego z serii filmów. Jednak do samego Speeder Bike-a wrócimy. W pudełku znajdziemy niezbędniki, od obowiązkowego kontrolera przez śmigła po akumulatory.

Dodatki Do Drona 74-Z SPEEDER BIKE

Warto zwrócić uwagę na pełny zasilacz na USB, który służy do ładowania podświetlenia ekspozycji z pudełka oraz samych akumulatorów. Dużym plusem jest zawarcie w zestawie części zamiennych samego statku, by móc na spokojnie wymienić w przypadku, gdyby coś nam się uszkodziło lub zgubiło podczas zabawy. Dodatkowo producent zaopatrzył nas w dwa akumulatory do drona oraz dwie figurki szturmowca. W pudełku znajdziemy również bardzo praktyczną i mocno ilustrowaną instrukcję, która w przejrzysty sposób dostarcza najważniejszych informacji o zabawce i korzystaniu z niej. Na spodzie znajdziemy również osłonkę na śmigła, która jest dosyć giętka i spełnia swoje zadanie pomocy przy nauce latania. 

Ilustrowana Instrukcja  74-Z SPEEDER BIKE

Latanie Dronem 74-Z Speeder Bike 

Przejdźmy więc do najważniejszej sprawy, czyli latania dronem. Na początku muszę wspomnieć, że dron nie posiada żadnych czujników kolizji, przez co osłona na śmigła na początku wcale nie wydaje się złym pomysłem, a nawet polecam z niej korzystać. Dlaczego polecam? Ponieważ dron naprawdę świetnie radzi sobie z lataniem po pomieszczeniach, jednak na zewnątrz nawet najmniejsze podmuchy wiatru mocno zmieniają tor lotu Speeder Bike-a.

W Locie 74-Z SPEEDER BIKE

Dron jak wspomniałem nie służy tylko do latania, ale przede wszystkim do walk w powietrzu. Po odpowiednim sparowaniu dronów z aplikacją możemy odtwarzać filmowe bitwy powietrzne grając o punkty. Niestety w tym przypadku wiąże się to z zakupem większej ilości dronów, minimum dwóch a najlepiej było by mieć co najmniej cztery i trzech znajomych. Cztery drony to już koszt niezłego komputera, flagowca czy elektrycznego roweru, przez co ciężko mi uwierzyć, że ktoś może ze stoickim spokojem wydać tak dużą kwotę, by raz na jakiś czas pobawić się ze znajomymi czy dziećmi. Jednak musze powiedzieć, że sam dron, tylko do latania i bycia bardzo przyzwoitym elementem wystroju pokoju sprawdza się i mi sprawił ogrom frajdy.

Opakowanie 74-Z SPEEDER BIKE

Jeżeli chodzi o aplikacje, to jest ona niezwykle uboga i nie intuicyjna. Prócz wykorzystania jej do powietrznych pojedynków największą i właściwie jedyną jej zaletą jest fakt, że ma wbudowany symulator lotu, dzięki czemu bez uruchamiania drona możemy poćwiczyć lot dronem.

 74-Z SPEEDER BIKE Oczywiście dronem nie sterujemy z poziomu aplikacji a faktycznym kontrolerem, który wygląda genialnie i wydaje dźwięki. Najbardziej zaskoczył mnie moment, gdy musiałem włożyć baterie a sam kontroler głosem imperatora mówił mi bym to zrobił. Kontroler posiada również wewnątrz wejście na słuchawki i śrubokręt. Oba te dodatki są niezwykle ważne, ponieważ śrubokręt zawsze się przyda, a wejście jack po krótkiej zabawie okaże się niezbędne, ponieważ nawet ogromnego fana StarWarsów zapętlona ścieżka muzyczna zaczyna męczyć, a niestety nie da się jej w inny sposób wyłączyć. Kontroler pozwala nam zmienić prędkość lotu, wykonać beczkę czy zapalić lampki na dronie, sam też jest bardzo wygodny i jak wspomniałem… wygląda naprawdę świetnie! Akumulator wystarczy na ok. 15 minut zabawy, dzięki czemu mając dwa, możemy pobawić się wystarczająco długo, by uznać, że przyda się chwilka przerwy. 

Aplikacja 74-Z SPEEDER BIKE

Podsumowanie Zabawy Z 74-Z Speeder Bike 

74-Z Speeder Bike, czy inny model z oferty PropelRC to naprawdę super gadżet dla każdego fana Star Wars i jest to zarówno moja prywatna opinia jak i moich znajomych, z którymi bawiłem się dronem.

Mogę go na pewno polecić każdemu, kto szuka nieprzeciętnego drona czy chciałby spełnić chociaż trochę swoje marzenia o lataniu np. X-Wingiem. Niestety potrzeba zakupu większej ilości modeli jest naprawdę sporą wadą, przez co jest to produkt skierowany do naprawdę dużych fanów i osób, które lubią posiadać nietypowe i niecodzienne zabawki w swojej kolekcji. Osoby szukające czegoś lepszego, powinny natomiast przejrzeć rankingi najlepszych dronów. 74-Z SPEEDER BIKE Jest to też ciekawa propozycja prezentu dla dziecka czy rodzeństwa, jednak trzeba pamiętać o posiadaniu niezbędnej przestrzeni w swoim domu, by dzieci mogły naprawdę dobrze się bawić. Z mojej strony daję ocenę 3,5, przez sporą cenę i mocno utrudnione latanie poza pomieszczeniem, jednak na pewno dużymi zaletami jest jakość i szczegółowość wykonania oraz przyjemność zabawy. 

DESIGNOCENA 3,5JAKOŚĆ

blog comments powered by Disqus
Najlepszy Dron Dla Fana StarWars? TEST Z74 SPEEDER BIKE!