PODPOWIEDZI:

MyPhone Hammer Axe M LTE - Ponownie w Sprzedaży, Tym Razem Taniej!

W swoim życiu recenzenta przetestowałem już kilka smartfonów i telefonów sygnowanych nazwą Hammer. Całkiem niedawno mogliście na łamach portalu videotesty.pl zobaczyć recenzję myPhone Hammer Axe Pro oraz myPhone Energy. Dziś przedstawiamy Wam bardzo podobny smartfon, również odporny na wszystko - myPhone Hammer Axe M LTE. Zawsze tego typu testy polegają na pokazaniu, jak wytrzymałe jest urządzenie. Dziś pokażę jednak, czy da się na co dzień w normalny sposób korzystać z tego smartfona, dlatego tym razem nie będzie żadnego crash testu czy tym podobnych. Zrobimy prawdziwy i porządny test tego, jak taki ,,cegłofon" sprawdza się codziennym użytkowaniu.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Niesamowita pancerność
  • Sprawne działanie
  • Aktualna cena
  • Bateria
WADY
  • Gruby i ciężki
  • Aparat
  • spore ramki utrudniają korzystanie

Wygląd

MyPhone Hammer Axe M wygląda naprawdę groźnie. Jego magnezowa konstrukcja powleczona jest plastikiem, ale przede wszystkim gumą. Na pierwszy rzut oka wygląda to bardzo okazale. Zainteresowanie w szczególności wzbudzają różnego rodzaju wytłoczenia i elementy, które mają dodatkowo ochronić nasz telefon przed uszkodzeniami. Smartfon posiada normę odporności IP68 – czyli możemy bez problemu zanurzyć urządzenie nawet na głębokość do 3 metrów. Wszystkie wejścia na obudowie, a jest ich dwa – port jack 3,5 mm oraz microUSB - są umieszczone na górnej części telefonu i przykryte grubą uszczelką. Jest to mała wada, ponieważ nie każde słuchawki i nie każdy kabel zmieszczą się w te otwory.

Hammer Axe M LTE  z przodu

Z przodu mamy ekran o przekątnej 4,5 cala przykryty szkłem Gorilla Glass 3. Tył natomiast to miejsce dla pokrywy na karty SIM oraz SD. Co ciekawe, w Hammerze Axe M nie ma możliwości wyjęcia baterii. Z tyłu znajdziemy również aparat 13 mpix z dość mocnym ledem. Fajnie, że znalazło się również miejsce na zamontowanie smyczy - to opcja już praktycznie niedostępna w nowoczesnych smartfonach, a czasami bardzo przydatna.

Zobacz recenzję myPhone Hammer Energy

MyPhone Hammer Axe M LTE tył

Jako, że jest to typ smartfona odporny na przeciwności losu, stworzony został z różnego typu materiałów i dlatego też waży aż 330 gramów. Poza tym jest dość szeroki - mierzy aż 7,5 cm. Jak na taką wielkość ekranu to dość sporo.

MyPhone Hammer Axe M LTE przód z perspektywy

Uwagę zwracają również cztery pokaźne klawisze. Po prawej mamy dwa klawisze odpowiadające za głośność, po lewej stronie natomiast przycisk PTT – jest to dodatkowy klawisz, który możemy sobie dowolnie skonfigurować; niżej zaś jest przycisk SOS, który w razie potrzeby może posłużyć do wezwania pomocy. Ten telefon ogólnie rzecz biorąc wygląda męsko - raczej dziwnie bym się czuł, gdybym zobaczył go w rękach kobiety.

Najlepsze aktualnie telefony komórkowe, sprawdź sam! >>>

Specyfikacja

Jeżeli chodzi o specyfikację – nie mamy tutaj fajerwerków. Hammer Axe M posiada ośmiordzeniowy, bardzo popularny procesor MediaTeka MT 6752M o taktowaniu 1,7Ghz oraz 2GB pamięci RAM. Jest to typowa specyfikacja z 2016 roku. Działa to w miarę przyzwoicie, raczej da się korzystać ze wszystkich niezbędnych aplikacji, da się nawet pograć w jakieś niewymagające gry 3D. Sprawność w działaniu myPhone zawdzięcza dobrej optymalizacji systemu, ale o tym powiemy sobie trochę później.

Zobacz recenzję myPhone Hammer Axe

MyPhone Hammer Axe M LTE tył

EKRAN

Kolejną ważną rzeczą w MyPhonie Hammer Axe M jest oczywiście ekran o wspomnianej już przekątnej 4,5”. Wyświetlacz wykonany jest w technologii IPS i w rozdzielczości HD 1280x720p. Jak na dzisiejsze standardy nie jest to wysoka rozdzielczość, ale przy tej wielkości ekranu całkowicie wystarcza. W komfortowym korzystaniu ze smartfona może przeszkadzać wielkość ramek, a raczej same gabaryty tego telefonu. Ramki wraz z obudową mierzą po kilka centymetrów, zasadniczo jednak kąty widzenia są niemal pełne, a barwy dobrze odzwierciedlone. Jak na smartfona tej klasy nie ma na co narzekać. Warto jeszcze wspomnieć, że MyPhone posiada 16GBwbudowanej pamięci, z czego około 7-8 dostępnych jest dla użytkownika. Prócz tego mamy możliwość dołożenia karty microSD o pojemności do 32GB.

Multimedia

Aparat w MyPhone Hammer Axe M należy do tego typu matryc, które lubią światło. W smartfonie zamontowano tylny aparat o rozdzielczości 13 mpix. Największą bolączką tej optyki jest zrobienie zdjęcia w ruchu. Nie najlepiej jest również ze szczegółowością wykonanych zdjęć. Niemniej jednak tego typu telefonów nie kupujemy dla aparatu. Nie miałbym mimo wszystko nic przeciwko, gdyby ten aspekt wypadał nieco lepiej.

Muzycznie też jest przeciętnie. Hammer posiada tylko jeden głośnik umieszczony z tyłu urządzenia, który wydaje z siebie dość przytłumione dźwięki. Spowodowane to jest być może tą grubą obudową, niemniej jednak aby obejrzeć coś na Youtube czasami trzeba się porządnie wsłuchać w odtwarzane treści. Nie jest najlepiej.

System

Przy okazji specyfikacji mówiłem o systemie. W MyPhonie Hammer Axe M nie mamy najnowszego Androida 7, tylko szóstą wersję o nazwie Marshmallow z poziomem poprawek zabezpieczeń na miesiąc styczeń 2017. MyPhone od pewnego czasu przykłada się do instalowania systemu w swoich produktach. Nie inaczej jest tutaj – system jest bardzo zbliżony do tego fabrycznego, posiada tylko kilka preinstalowalnych zewnętrznych aplikacji. Skutkuje to poprawnością działania. System, tak jak zdążyłem już powiedzieć, nie jest ociężały – jest za to sprawny i szybki. Niczego więcej nie możemy oczekiwać po tej półce cenowej i segmencie tych urządzeń.

MyPhone Hammer Axe M LTE tapetaMyPhone Hammer Axe M LTE aplikacjeMyPhone Hammer Axe M LTE ustawienia

Bateria

MyPhone wyposażony został w baterię o pojemności 3700 mAh – trzeba przyznać, że to dosyć sporo. Starcza na cały dzień, a w razie potrzeby na jeszcze dłużej. Zasadniczo bateria wystarczy na około 18 godzin dość intensywnego użytkowania.

Podsumowując

MyPhone Hammer Axe M LTE nie wprowadza na rynek żadnej nowości. Zasadniczo nie wiem czy jest sens powracać do tego modelu, jednakże wszystko jest kwestią ceny, a ta z czasem robi się coraz niższa (tak jak teraz przy okazji promocji w Biedronce). Oczywiście ten telefon nie jest dla wszystkich, tak właściwie trafi do wąskiej grupy ludzi. Trudno polecać wszystkim ten model. Moja ocena w skali 1-5 całokształtu to 3.

ocena

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
MyPhone Hammer Axe M LTE - Ponownie w Sprzedaży, Tym Razem Taniej!