PODPOWIEDZI:

Recenzja Mikrofonu do GoPro Hero 4 - Sennheiser MKE-2 Elements

Na dobry odbiór materiału wideo wpływa wiele czynników. Oczywiście można powiedzieć, że od sprzętu ważniejsze są umiejętności i jest to prawdą, jednak bez odpowiednich narzędzi ciężko jest wyegzekwować dobrą jakość materiału. Obraz to jedno, ale bez dobrego dźwięku materiał znacznie traci w odbiorze. Ważne jest, żeby był on dokładny, czysty, pozbawiony szumów oraz odbić echa. Do sprostania takim wymogom, szczególnie poza warunkami studyjnymi, niezbędny jest dobrej klasy mikrofon. Na szczęście producenci nie próżnują i oferują coraz więcej urządzeń do najróżniejszych zastosowań. Dziś będę testował mikrofon przeznaczony do pracy z kamerą Go Pro Hero 4. Zapraszam Was do materiału!

Sennheiser MKE 2 Elements Action Mic

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Dobra jakość dźwięku
 • Wodoszczelność
 • Solidna obudowa
WADY
 • Działanie tylko z jednym rodzajem kamery

Sennheiser MKE-2 elements

Otrzymałem ostatnio do testów mikrofon. Nie jest to typowy mikrofon a urządzenie, które skierowane jest do użytkowników kamer Go Pro Hero 4, czyli Sennheiser Action Mic, lub inaczej MKE-2 Elements. Jak wiemy kamera Go Pro nie posiada typowego wejścia mikrofonowego realizowanego przez XLR lub mini jack; jedyną możliwością podłączenia zewnętrznego akcesorium jest wejście mini USB. Jak również wiadomo Go Pro to kamera mobilna przeznaczona do nagrywania w ruchu, więc posiada dedykowaną obudowę i nie ma uchwytu mikrofonowego.

Sennheiser MKE-2 elements z pudelkiem

Jak podłącza się mikrofon SENNHEISER MKE-2?

Konstrukcja mikrofonu nie jest typowa. Wygląda on jak część obudowy do Go Pro - to mała płytka drukowana ze złączem USB, z boku mająca kulkę z elementem zbierającym dźwięk. Podłączenie do kamerki wymaga odczepienia tylnej części jej obudowy, zainstalowania w jej miejsce mikrofonu i podłączenia wejścia USB. Wszystko szczelnie się zamyka i tworzy jednolitą konstrukcję odporną na czynniki zewnętrzne takie jak pył, kurz i oczywiście woda.

Sennheiser MKE-2 Elements 2

Główne dane techniczne mikrofonu SENNHEISER MKE-2

 • Rodzaj mikrofonu: Nakamerowy
 • Temperatura pracy: -10°C - 50°C
 • Średnica: 62mm (średnica osłony przeciwwietrznej) 
 • Wymiary: ok. 125x70x60mm (obudowa wraz z osłoną przeciwwietrzną)
 • Waga: 45g
 • Pasmo przenoszenia: 20-20000Hz
 • Złącze: GoPro audio dla kamery Hero 4
 • Charakterystyka kierunkowości: dookólna

Sennheiser MKE-2 Elements bok
Możecie zapytać dlaczego pokazuję wam mikrofon do Go Pro 4, gdy na rynku dostępne są już kamery Go Pro Hero 5 oraz 6. Otóż Go Pro 4 ciągle jest jedną z najpopularniejszych kamer, a jej możliwości nie odstają znacznie od nowszych modeli oraz to właśnie ten model, który pomimo wbudowanego mikrofonu po zainstalowaniu w przeciwdeszczowej obudowie właściwie w ogóle nie nagrywa dźwięku.

Aby dobrze sprawdzić działanie mikrofonu postanowiłem udać się w teren i wyruszyć na zwiedzanie mało znanego miejsca, jakim jest niedokończony prywatny zamek w Łapalicach na Pomorzu. Relację z tej wyprawy oraz jakość dźwięku możecie obejrzeć w materiale wideo, a poniżej moje wnioski.

WRAŻENIA Z UŻYTKOWANIA MIKROFONU SENNHEISER MKE-2

Mikrofon bardzo dobrze zbiera mowę, eliminując jednocześnie szumy wiatru lub dźwięki padającego deszczu. Ponieważ jest to mikrofon dookólny, a nie kierunkowy, możemy mówić do niego będąc przed, za lub obok kamery i nie robi to najmniejszej różnicy przy rejestracji dźwięku. Sennheiser MKE-2 nie zapomina również o dźwiękach z otoczenia i dobrze zbiera przykładowo tupotanie stóp, ćwierkanie ptaków lub hałas przelatującego samolotu, a jednocześnie cały czas izoluje wiejący wiatr. Jeszcze raz odsyłam do obejrzenia materiału wideo, na którym praktycznie cały czas nagrywałem dźwięk tym oto mikrofonem. Można posłuchać i ocenić według własnego uznania.

Sennheiser MKE-2 Elements 1

KOMU POLECIŁBYM MIKROFON SENNHEISER MKE-2?

Pozostaje pytanie: do kogo skierowany jest taki mikrofon? Na pewno do wszystkich tych, którzy używają kamery Go Pro Hero 4 :). Oczywiście nie tylko, bo także dla każdego lubiącego nagrywanie materiałów wideo w ruchu, przykładowo na stoku narciarskim, nad wodą, na rowerze lub podczas pieszych wycieczek. Mikrofon wystarczy zainstalować raz i można zapomnieć o tym, że mamy podłączone dodatkowe urządzenie; można cieszyć się lepszą jakością dźwięku, tym samym lepszym odbiorem naszego docelowego materiału video.

Jakośćocena

blog comments powered by Disqus
Recenzja Mikrofonu do GoPro Hero 4 - Sennheiser MKE-2 Elements