PODPOWIEDZI:

Najlepsza Kamera Sportowa na Rynku? GoPro Hero 6 Black!

Firma GoPro zapoczątkowała trend na małe kamerki sportowe i od początku wyznacza standardy tego segmentu urządzeń. Konkurencja jednak nie śpi, a GoPro musi prezentować coraz lepsze urządzenia, by nadal trzymać się na topie! Tegoroczne Hero 6 nie różni się wyglądałem od poprzednika, ale w środku zaszły ogromne zmiany!

GoPro HERO 6 Black

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wykonanie
  • Wodoszczelność
  • Wysoka jakość obrazu
  • Stabilizacja
WADY
  • Za mało mocowań w zestawie

Wygląd i budowa

Tak jak wspomniałem już we wstępie - obudowa w GoPro Hero 6 Black nie różni się niczym od GoPro Hero 5, zatem mamy do czynienia z konstrukcją wodoszczelną do 10m. Front pokryty jest gumą, a oprócz obiektywu kamery znajdziemy na nim także mały ekranik z podstawowymi informacjami. Sam korpus wykonany jest z twardego plastiku. Na tyle urządzenia znajduje się dotykowy ekran o przekątnej 2 cale, pokryty szkłem Gorilla Glass. Całość spasowana jest idealnie, a urządzenie sprawia wrażenie bardzo solidnego.

GoPro Hero 6 Black

To chyba wszystko, co powinniście wiedzieć o wyglądzie kamery sportowej, bo przecież najważniejsze jest to, jaką jakość oferuje nam wnętrze GoPro Hero 6 Black!

goPro Hero 6 obudowa

Jakość nagrań

Wewnątrz najnowszej kamery GoPro zaszło sporo zmian! Po pierwsze - autorski procesor graficzny GP1, który pozwolił na ulepszenie 3-osiowej optycznej stabilizacji obrazu oraz przede wszystkim na uzyskanie lepszej jakości wideo, co wiąże się także z obsługą rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz 1080p i aż 240 klatkami na sekundę! Układ GP1 odpowiedzialny jest także za dynamiczną zmianę ekspozycji, wysoką rozpiętość tonalną (dla niewtajemniczonych chodzi o to, by różnica między jasnością obrazu w cieniu i w słońcu była jak najmniejsza) oraz mniejszą ilość szumów przy słabym oświetleniu.

GoPro Hero 6 pod wodą

GoPro Hero 6 Video Sample

Dodatkowe funkcje

GoPro Hero 6 Black, podobnie jak poprzednie modele, posiada wbudowany moduł WiFi, który według producenta jest 3x szybszy, co ciężko jest tak naprawdę sprawdzić, ale powiedzmy, że wierzę na słowo. Pozwala to na korzystanie z podglądu na urządzeniach mobilnych, a także korzystanie z aplikacji Quik, dzięki której otrzymamy gotowy, zmontowany film z klipów, które wskażemy. Świetna sprawa dla leniuchów :)

GoPro Hero 6 Ekran

GoPro ulepszyło także technologię sterowania głosem znaną z GoPro Hero 5. Teraz oprócz komend pomagających m.in. włączyć nagrywanie, możemy także poprosić kamerę o to, żeby się włączyła! Według zapewnień firmy zużywa to ok. 3% baterii w ciągu 8 godzin.

Ranking kamer sportowych

Kompatybilność

Zachowanie starej konstrukcji pozwala na kompatybilność z akcesoriami przeznaczonymi do GoPro 5, takimi jak GoPro Karma oraz Karma Grip. Mocowania pozostały niezmienne od pierwszej wersji, więc zmieniając kamerę nie będziecie musieli kupować nowych.

GoPro Hero 6 Ramka

Podsumowanie

Moje wrażenia odnośnie GoPro Hero 6 Black są jak najbardziej pozytywne! Ta kamera to prawdziwy potwór, zamknięty w małej obudowie. Dobra jakość obrazu, wysoka rozdzielczość, ilość klatek na sekundę, a także wygoda i intuicyjność obsługi kamery, wpływają na to, że moim zdaniem jest to aktualnie najlepsza kamera sportowa na rynku i mimo tego, że nie kosztuje mało, bo zaraz po premierze przyjdzie nam za nią zapłacić 2400zł, to uważam zakup jej za rozsądny, bo jest w 100% warta tej ceny! Czego mi brakuje w zestawie? Większej ilości mocowań, prócz samych przylepców.

recenzja GoPro Hero 6Rekomendacja GoPro Hero 6Jakość GoPro Hero 6 Black

blog comments powered by Disqus
Najlepsza Kamera Sportowa na Rynku? GoPro Hero 6 Black!