PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Najlepsza Kamera Sportowa na Rynku? GoPro Hero 6 Black!

Firma GoPro zapoczątkowała trend na małe kamerki sportowe i od początku wyznacza standardy tego segmentu urządzeń. Konkurencja jednak nie śpi, a GoPro musi prezentować coraz lepsze urządzenia, by nadal trzymać się na topie! Tegoroczne Hero 6 nie różni się wyglądałem od poprzednika, ale w środku zaszły ogromne zmiany!

GoPro HERO 6 Black

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Wykonanie
  • Wodoszczelność
  • Wysoka jakość obrazu
  • Stabilizacja
WADY
  • Za mało mocowań w zestawie

Wygląd i budowa

Tak jak wspomniałem już we wstępie - obudowa w GoPro Hero 6 Black nie różni się niczym od GoPro Hero 5, zatem mamy do czynienia z konstrukcją wodoszczelną do 10m. Front pokryty jest gumą, a oprócz obiektywu kamery znajdziemy na nim także mały ekranik z podstawowymi informacjami. Sam korpus wykonany jest z twardego plastiku. Na tyle urządzenia znajduje się dotykowy ekran o przekątnej 2 cale, pokryty szkłem Gorilla Glass. Całość spasowana jest idealnie, a urządzenie sprawia wrażenie bardzo solidnego.

GoPro Hero 6 Black

To chyba wszystko, co powinniście wiedzieć o wyglądzie kamery sportowej, bo przecież najważniejsze jest to, jaką jakość oferuje nam wnętrze GoPro Hero 6 Black!

goPro Hero 6 obudowa

Jakość nagrań

Wewnątrz najnowszej kamery GoPro zaszło sporo zmian! Po pierwsze - autorski procesor graficzny GP1, który pozwolił na ulepszenie 3-osiowej optycznej stabilizacji obrazu oraz przede wszystkim na uzyskanie lepszej jakości wideo, co wiąże się także z obsługą rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz 1080p i aż 240 klatkami na sekundę! Układ GP1 odpowiedzialny jest także za dynamiczną zmianę ekspozycji, wysoką rozpiętość tonalną (dla niewtajemniczonych chodzi o to, by różnica między jasnością obrazu w cieniu i w słońcu była jak najmniejsza) oraz mniejszą ilość szumów przy słabym oświetleniu.

GoPro Hero 6 pod wodą

GoPro Hero 6 Video Sample

Dodatkowe funkcje

GoPro Hero 6 Black, podobnie jak poprzednie modele, posiada wbudowany moduł WiFi, który według producenta jest 3x szybszy, co ciężko jest tak naprawdę sprawdzić, ale powiedzmy, że wierzę na słowo. Pozwala to na korzystanie z podglądu na urządzeniach mobilnych, a także korzystanie z aplikacji Quik, dzięki której otrzymamy gotowy, zmontowany film z klipów, które wskażemy. Świetna sprawa dla leniuchów :)

GoPro Hero 6 Ekran

GoPro ulepszyło także technologię sterowania głosem znaną z GoPro Hero 5. Teraz oprócz komend pomagających m.in. włączyć nagrywanie, możemy także poprosić kamerę o to, żeby się włączyła! Według zapewnień firmy zużywa to ok. 3% baterii w ciągu 8 godzin.

Kompatybilność

Zachowanie starej konstrukcji pozwala na kompatybilność z akcesoriami przeznaczonymi do GoPro 5, takimi jak GoPro Karma oraz Karma Grip. Mocowania pozostały niezmienne od pierwszej wersji, więc zmieniając kamerę nie będziecie musieli kupować nowych.

GoPro Hero 6 Ramka

Podsumowanie

Moje wrażenia odnośnie GoPro Hero 6 Black są jak najbardziej pozytywne! Ta kamera to prawdziwy potwór, zamknięty w małej obudowie. Dobra jakość obrazu, wysoka rozdzielczość, ilość klatek na sekundę, a także wygoda i intuicyjność obsługi kamery, wpływają na to, że moim zdaniem jest to aktualnie najlepsza kamera sportowa na rynku i mimo tego, że nie kosztuje mało, bo zaraz po premierze przyjdzie nam za nią zapłacić 2400zł, to uważam zakup jej za rozsądny, bo jest w 100% warta tej ceny! Czego mi brakuje w zestawie? Większej ilości mocowań, prócz samych przylepców.

recenzja GoPro Hero 6Rekomendacja GoPro Hero 6Jakość GoPro Hero 6 Black

Jakie kamery sportowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu kamer sportowych z 7/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które kamery sportowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Goclever DVR Extreme Pro 4K Goclever DVR Extreme Pro 4KBest of the best!
2Xiaoyi Yi Action YDXJ01XY Xiaoyi Yi Action YDXJ01XY Sprawdź sam
3OVERMAX ActiveCam 4.1 BL OVERMAX ActiveCam 4.1 BL Ten ma niezłą cenę!
4Eken H9R Eken H9R Polecany model
5Manta EYE MM333 Manta EYE MM333 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Najtańszych Polecanych Kamerek Sportowych

blog comments powered by Disqus