PODPOWIEDZI:

Kamera Sportowa 4K za 400zł?! Manta MM9359

Od momentu premiery kamer firmy GoPro, rynek został zasypany masą tańszych, bądź droższych kamerek sportowych. Firma Manta również wprowadziła do swojej oferty takie urządzenia, a w moich rękach znalazła się tym razem kamera sportowa z możliwością nagrywania w rozdzielczości 4K! Czy naprawdę jakość jest tak zaskakująca?

Manta MM9359

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Kompatybilność mocowań GoPro
  • Cena
  • Wodoodporna obudowa
WADY
  • 24 klatki w 4K
  • Jakość nagrań
  • Mała ilość mocowań w zestawie

Obudowa i wodoodporność

Manta MM9359 typowo dla tego typu produktu, wyglądem przypomina GoPro. Porównując ją z chińskimi kamerkami dojrzymy, że obudowa jest praktycznie identyczna jak u konkurencyjnych rozwiązań.W moim przypadku obudowa ma kolor żółty, który pomoże kamerkę łatwiej znaleźć, kiedy gdzieś nam wypadnie, czy zgubi się podczas ekstremalnych ujęć.

Obudowa Manta MM9359

Na froncie oprócz obiektywu znajdziemy przycisk Power/Mode, który oprócz włączania urządzenia, służy do nawigacji po menu kamerki. Na górze umieszczono przycisk, który rozpoczyna lub kończy nagrywanie, ewentualnie zrobi nam zdjęcie. Na tyle zaś znajduje się mały wyświetlacz, na którym podejrzymy kadr i inne przydatne wartości, a także dostosujemy ustawienia nagrywania. Szkoda, że ekran nie jest dotykowy, ponieważ nawigacja po menu za pomocą przycisków znajdujących się na kamerce, bywa kłopotliwa. Najlepsze sportowe kamerki mają w tym aspekcie większe udogodnienia.

Obudowa wodoodporna Manta MM9359

Do zestawu oprócz kamerki i mocowań, dołączona jest także wodoodporna obudowa, którą możemy zanurzyć nawet na głębokość 40m! Dodatkowo ochroni nasze urządzenie przed upadkami i kurzem. Można więc powiedzieć, że kamerka jest "wakacjoodporna" :) 

Jakość wideo

Jak wspomniałem już w samym wstępie, kamera potrafi nagrywać wideo w rozdzielczości 4K, jednak są to tylko 24 klatki na sekundę, co przy nagraniach sportowych nie ma sensu. W dodatku obraz wygląda, jakby był to rozciągnięty obraz FullHD, zatem dużo lepiej używać właśnie 1080p, które oferuje nam 60 klatek na sekundę, co pozwoli otrzymać bardzo płynny obraz. Co do samej jakości - nie mamy tutaj dużej ilości szczegółów, lecz obrazek jest w akceptowalnej jakości. Na pewno nada się do zastosowań prywatnych, rekreacyjnych, takich jak wyjazd wakacyjny, czy nagranie jakiegoś wyczynu sportowego. Najlepiej jakość ocenić oglądając nasz film, który przypięty jest na górze recenzji.

jakość w nocy Manta MM9359Jakość wideo Manta MM9359

Podgląd, oprócz ekranika, możemy mieć także na naszym smartfonie lub tablecie, dzięki wbudowanemu modułowi WiFi i specjalnej aplikacji na system Android.

Mocowania

W zestawie nie dostajemy zbyt wielu mocowań. Jest tu, m.in kilka przylepców, linki zabezpieczające, czy mocowanie na rurkę. Na szczęście sam system mocowań jest kompatybilny z GoPro, a więc ich dostępność jest niemal nieograniczona, a dodatkowo, możemy skorzystać z przylepionych już uchwytów od GoPro czy innych kompatybilnych kamer.

Mocowania Manta MM9359

Często kupując mocowania typu przylepiec zwraca się się uwagę na klej, który jest zastosowany. Ten, który znajdziemy tutaj jest naprawdę bardzo mocny.

Podsumowanie

Krótko mówiąc, jeśli potrzebujecie kamerki, dzięki której nagracie jakieś wakacyjne chwile, czy też okazjonalnie coś sportowego, to propozycja od Manty wydaje się bardzo ciekawa - tania i prosta kamerka sportowa. Jeśli myślicie o nagrywaniu na YouTube w wysokiej jakości, to lepiej rozejrzeć się za czymś z wyższej półki.

Ocena Manta MM9359

blog comments powered by Disqus
Kamera Sportowa 4K za 400zł?! Manta MM9359