PODPOWIEDZI:

MIO Moov 330

Moov 330 to elegancki, smukły i kompaktowy system nawigacji oferujący panoramiczny 4,3 calowy ekran dotykowy i najnowszą aplikację nawigacyjną MioMap 2008.

MIO Moov 330

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • intuicyjne menu
 • design
 • szybki moduł GPS
WADY
 • słaba bateria
 • brak multimediów

Kolejną nawigacją z serii Moov jaką wziąłem pod lupę jest MIO Moov 330. Nawigator jest dosyć interesujacą propozycją dla osób szukajacych niedrogiego a zarazem dobrze wyposażonego i nowocześnie wyglądającego urządzenia GPS. Jeżeli szukasz taniej i dobrej nawigacji, z nowymi technologiami to seria MIO Moov powinna Ciebie zainteresować.

MIO Moov 330

Bezpośredni następca Mio Moov 200 różni się na piewrszy rzut oka wielkością ekranu i gabarytami. 3,5 calowy ekranik z Moov 200 został zastąpiony panoramicznym ekranem 4,3" o większej rozdzielczości - 480x272 pikseli co od razu widocznie wpłynęło na jakość prezentacji map. Nawigatory posiadają nieco inne wymiary i tak Moov 330 jest o około 25mm szersza, o 2mm niższa i około 0.5mm grubsza od Moov 200.

MIO Moov 330 waży ok 150g zatem jest też o około 30g cięższy od poprzednika, jednak jest to różnica mało odczuwalna. MIO Moov 330 posiadają mapy 13 lub 38 krajów Europy, w zależności od wersji:

 • MIO Moov 330e (13 krajów)
  Polska, Czechy, Węgry, Słowacja, Turcja, Słowenia, Chorwacja, Grecja, Rumunia, Bułgaria, Bośnia, Montenegro, Serbia
 • MIO Moov 330u (38 krajów)
  Andora, Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Wielka Brytania, Włochy, Irlandia, Lichtenstein, Luxemburg, Monako, Norwegia, Holandia, Portugalia, San-Marino, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Watykan, Czechy, Węgry, Turcja, Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Słowacja, Słowenia, Chorwacja, Grecja, Rumunia, Bułgaria, Bośnia, Czarnogóra, Serbia

Istotna zmiana nastąpiła jednak w rozmiarze pamięci. O ile wersja środkowoeuropejska (Moov 330e) posiada podobnie jak MIO Moov 200 512MB pamięci ROM, o tyle wersja Moov 330u posiada już nie 1 a 2GB miejsca na mapy i specjalne lokalizacje, które możemy wrzucić poprzez aplikacją MioMore. Aplikacja ta jeststandardowo załączana do urządzenia. Nie ma jednak różnicy w pamięci RAM - obie wersje posiadają po 64MB tej pamięci. Pomimo większego wyświetlacza bateria pozostała ta sama co w MIO Moov 200 i również mieści 720mAh i pozwala na nieco krótszą pracę niż poprzednik. Nawigator podobnie jak jego poprzednik parcuje na procesorze Samsunga z zegarem 400Mhz.

MIO Moov 330

MIO Moov 330 podobnie jak jego młodszy brat Moov 200 pracuje na systemie nawigacyjnym MioMap 2008. I podobnie jak to miało miejsce w poprzedniej receznji Moov 200 mamy takie same zastrzeżenia co do funkcjonalności tego systemu. Zakupując Mio serii Moov należy pamiętać o tym, iż producent zobowiązał się do dwóch bezpłatnych uaktulanień map w przeciągu roku od daty pierwszej rejestracji urządzenia w systemie. Dodatkowe uaktualnienia niestety, ale są płatne i roczny abonament wynosi około 100zł na update mapy Polski.

Mio More to jednak nie tylko wrzucanie dodatkowcyh punktów użyteczności publicznej do urządzenia. Wraz z technologią NavPix pozwala dodać do urządzenia zdjęcia z geotagami, przez co MOOV doprowadzi nas idealnie do miejsca, w którym zostało zrobione zdjęcie - proste i przydatne, zważywszy na to, że na starcie mamy do dyspozycji przeszło milion zdjęć budynków i miejsc, a dodatkowe możemy ściąganąć z serwisu https://flickr.com lub z witryny NavPix.

I na koniec największa nowość w serii 3* czyli bluetooth, który w przypadku modelu MIO Moov 330 możemy wykorzystać tylko do przesyłania danych. Czyli za pośrednictwem tego moduło nie ma możliwości podpięcia zestawu głośnomówiącego.

MIO Moov 330

Podsumowanie

MIO Moov 330 to elegancki, smukły i kompaktowy system nawigacji oferujący panoramiczny 4,3 calowy ekran dotykowy i najnowszą aplikację nawigacyjną MioMap 2008. Intuicyjny i przyjazny interfejs nowego nawigatora w połączeniu z nowymi funkcjami jak np. foto nawigacji sprawił, że Moov 330 został ciepło przyjęty w naszej redakcji.

MIO Moov 330 dostarczany jest z 24 miesięczną gwarancją na urządzenie, 12-sto miesięczną gwarancją na ekran LCD, oraz 6cio miesięczną na akumulator. W skład zawartości pudełka MIO Moov 330 wchodzi nawigator, ładowarka samochodowa, uchwyt samochodowy, kabel USB, instrukacja obsługi oraz płytka z oprogramowaniem.

blog comments powered by Disqus